REKLAMA

UOKiK: prawie połowa zbadanych partii hulajnóg zakwestionowana

2020-10-16 10:07
publikacja
2020-10-16 10:07
fot. Pixabay.com /

Inspekcja Handlowa zakwestionowała 18 z 39 partii hulajnóg, co stanowi 46,15 proc. sprzętu - podał w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prawie 13 proc. zbadanych hulajnóg może stwarzać zagrożenie z powodu wad konstrukcyjnych.

Według danych UOKiK, 41 proc. zbadanych hulajnóg posiadała uchybienia w oznakowaniu, ponad 37 proc. partii produktów miała niepełne zapisy w instrukcjach użytkowania. W trzech przypadkach bezpodstawnie umieszczono znak CE, a w dwóch z nich także znak selektywnego zbierania.

Laboratoryjnie Inspekcja Handlowa zbadała siedem próbek hulajnóg. Sześć z nich negatywnie przeszło testy. W pięciu próbkach stwierdzono niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne, w tym trzy były nieprawidłowo oznakowane. W jednym przypadku zakwestionowano wyłącznie niewłaściwe oznakowanie.

Jak podał też UOKiK, nieprawidłowości stwierdzono u 10 przedsiębiorców, czyli dwóch trzecich skontrolowanych podmiotów gospodarczych. Najwięcej uchybień dotyczyło braku oznaczeń - głównie okres´lenia klasy hulajnogi - oraz ostrzeżeń bezpośrednio na produkcie. (PAP)

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
rysiek58
hulajnogi to utrapienie dużych miast. Walające się pod nogami żelastwo o które cudem jeszcze się nie wywróciłem. Rower gdy nie ma ścieżki rowerowej to jedzie jezdnią a co ma zrobić hulajnoga. No tak najlepiej po chodniku. Pieszy jest dyskryminowany, ponieważ nie może się czuć swobodnie na chodniku który jest dla hulajnogi to utrapienie dużych miast. Walające się pod nogami żelastwo o które cudem jeszcze się nie wywróciłem. Rower gdy nie ma ścieżki rowerowej to jedzie jezdnią a co ma zrobić hulajnoga. No tak najlepiej po chodniku. Pieszy jest dyskryminowany, ponieważ nie może się czuć swobodnie na chodniku który jest dla niego przeznaczony. Pieszy konkuruje o przestrzeń z hulajnogami a te nie zamierzają zwalniać tempa. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki