REKLAMA

Trump ostrzegł Iran przed atakiem na siły amerykańskie w Iraku

2020-04-01 20:25
publikacja
2020-04-01 20:25

Prezydent USA Donald Trump ostrzegł w środę Iran i jego stronników przed atakiem na wojska amerykańskie w Iraku, powołując się na informacje o możliwym „podstępnym ataku” ze strony Teheranu. Nie podał żadnych szczegółów.

/ fot. Kevin Lamarque / Reuters

„Na podstawie uzyskanych informacji i (własnych) przekonań (chcę przekazać, że - PAP) Iran lub jego stronnicy planują potajemny atak na wojska i/lub zasoby amerykańskie w Iraku. Jeśli tak się stanie, Iran zapłaci naprawdę wysoką cenę!” - napisał Trump na Twitterze.

Agencja Reutera zauważa, że nie jest jasne, do jakich informacji odnosił się prezydent USA w swoim tweecie. Pisze zarazem, że wpis został opublikowany po briefingu wywiadowczym z udziałem prezydenta.

Stosunki między Iranem a Stanami Zjednoczonymi uległy pogorszeniu w ciągu ostatnich dwóch lat, odkąd Trump wycofał USA z wielostronnej umowy nuklearnej z Iranem i ponownie nałożył na ten kraj sankcje gospodarcze. (PAP)

baj/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
159120br
Właśnie USA nałożyły embargo na sprzęt i leki ratujące życie przed koronowirusem. Ropa rekordowo nisko stoi, to co im pozostało jak atakować.
gregzacha
Gdy włączy się izrael to tylko turbany będa sie turlać na wietrze po pustyni.
halutka
...to Irak jest własnością USA? od kiedy?
adaj
Tak się dzieje jak wojsko jest w prywatnych rękach. Inwestorzy żądają zysków, a w tej branży nie muszę mówić chyba nikomu jak się ją generuje.
znawca_wszystkiego
Jak iran "zaatakuje" usa to już będę miał pewność absolutną że ten wirus to robota usa. Cały świat się poskłada jak domek z kart. Cakowity upadek gospodarek wszystkich krajów. Wolny handel zlikwidowany, a państwa podległe usa jak polska będą mogły kupować towary tylko od usa, żadnych chin, rosji, iranu.
mooooo
Panie Iran atakują jak chcecie i kiedy chcecie bo USA to brud smród kiła i mogiła a jak ten rudy będzie tak straszył to wyślij mu kilka wirusów tam dno i wodorosty a na Polkach sklepowych kurz ?
antek10
USA ma broń atomową - nie powinni sie zawachać w obronie własnej tego użyć.
pstrzezek
Szykuje się kolejna wojenka by podbić ceny ropy?
"Atak" Iranu jest bardzo prawdopodobny. A odpowiedź USA pewna
andiauae
Iran nie jest agresorem, tak jak USA. I to jest fakt. I nie zaatakuje Oczekujemy teraz na falszywa flage i informacje plynace z osi zla, ze sily amerykanskie lub izraelskie zostaly ostrzelane lub zbombardowane przez Iran. W te klamstwa syjonistycznych kuglarzy juz nikt nie uwierzy.

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki