Trump ostrzegł Iran przed atakiem na siły amerykańskie w Iraku

Prezydent USA Donald Trump ostrzegł w środę Iran i jego stronników przed atakiem na wojska amerykańskie w Iraku, powołując się na informacje o możliwym „podstępnym ataku” ze strony Teheranu. Nie podał żadnych szczegółów.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

„Na podstawie uzyskanych informacji i (własnych) przekonań (chcę przekazać, że - PAP) Iran lub jego stronnicy planują potajemny atak na wojska i/lub zasoby amerykańskie w Iraku. Jeśli tak się stanie, Iran zapłaci naprawdę wysoką cenę!” - napisał Trump na Twitterze.

Agencja Reutera zauważa, że nie jest jasne, do jakich informacji odnosił się prezydent USA w swoim tweecie. Pisze zarazem, że wpis został opublikowany po briefingu wywiadowczym z udziałem prezydenta.

Stosunki między Iranem a Stanami Zjednoczonymi uległy pogorszeniu w ciągu ostatnich dwóch lat, odkąd Trump wycofał USA z wielostronnej umowy nuklearnej z Iranem i ponownie nałożył na ten kraj sankcje gospodarcze. (PAP)

baj/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 159120br

Właśnie USA nałożyły embargo na sprzęt i leki ratujące życie przed koronowirusem. Ropa rekordowo nisko stoi, to co im pozostało jak atakować.

! Odpowiedz
29 21 gregzacha

Gdy włączy się izrael to tylko turbany będa sie turlać na wietrze po pustyni.

! Odpowiedz
16 40 halutka

...to Irak jest własnością USA? od kiedy?

! Odpowiedz
8 34 adaj

Tak się dzieje jak wojsko jest w prywatnych rękach. Inwestorzy żądają zysków, a w tej branży nie muszę mówić chyba nikomu jak się ją generuje.

! Odpowiedz
38 50 znawca_wszystkiego

Jak iran "zaatakuje" usa to już będę miał pewność absolutną że ten wirus to robota usa. Cały świat się poskłada jak domek z kart. Cakowity upadek gospodarek wszystkich krajów. Wolny handel zlikwidowany, a państwa podległe usa jak polska będą mogły kupować towary tylko od usa, żadnych chin, rosji, iranu.

! Odpowiedz
47 35 mooooo

Panie Iran atakują jak chcecie i kiedy chcecie bo USA to brud smród kiła i mogiła a jak ten rudy będzie tak straszył to wyślij mu kilka wirusów tam dno i wodorosty a na Polkach sklepowych kurz ?

! Odpowiedz
94 11 antek10

USA ma broń atomową - nie powinni sie zawachać w obronie własnej tego użyć.

! Odpowiedz
3 52 semperparatus

"zawahać"

! Odpowiedz
12 101 pstrzezek

Szykuje się kolejna wojenka by podbić ceny ropy?
"Atak" Iranu jest bardzo prawdopodobny. A odpowiedź USA pewna

! Odpowiedz
23 120 andiauae

Iran nie jest agresorem, tak jak USA. I to jest fakt. I nie zaatakuje Oczekujemy teraz na falszywa flage i informacje plynace z osi zla, ze sily amerykanskie lub izraelskie zostaly ostrzelane lub zbombardowane przez Iran. W te klamstwa syjonistycznych kuglarzy juz nikt nie uwierzy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil