REKLAMA

Tomasz Chróstny dla Bankier.pl: Alternatywne inwestycje finansowe jeszcze będą groźne dla konsumentów

Malwina Wrotniak2020-09-14 06:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-09-14 06:00
Bankier.pl

UOKiK nie odpuszcza monitorowania ofert alternatywnych inwestycji finansowych, które oferują wysoki zysk w czasach niskich stóp procentowych. Nasze oczy skierowane są też w stronę usług cyfrowych, oferowanych przez e-platformy czy portale dostępu – mówi w rozmowie z Bankier.pl Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl" to specjalny program, w ramach którego redakcja razem z zaproszonymi gośćmi rozmawia o przyszłości 20 gorących obszarów gospodarki. W tym odcinku rozmawiamy o ochronie konsumentów. 

– Konsument na rynku finansowym musi być szczególnie chroniony, zwłaszcza że dochodzą nowe wyzwania związane z cyfryzacją. Ale nawet już teraz widać, że konsumentom coraz częściej oferowane są bardzo skomplikowane produkty finansowe – zaznacza prezes UOKiK w rozmowie z Bankier.pl.

Szefa UOKiK-u pytamy m.in. o to, czy wchłonięcie instytucji Rzecznika Finansowego przez Urząd, o czym ostatnio mówiło się głośno, ma szansę długoterminowo poprawić pozycję klienta w starciu z wielkimi instytucjami finansowymi.

– Oczywiście, że tak. (...) Konsument w starciu z dużymi instytucjami finansowymi bez wsparcia silnej instytucji publicznej zawsze będzie tą stroną, która jest mniej chroniona. Między innymi stąd te nasze działania, które mają na celu zagwarantowanie, że troska o zbiorowe interesy konsumentów i indywidualną ochronę konsumenta będzie skupiona w jednej instytucji publicznej. Silnej, sprawnej, efektywnej. Wówczas będziemy mieli cały wachlarz instrumentów potrzebnych do ochrony klientów rynku finansowego – mówi Tomasz Chróstny.

» Zobacz też inne odcinki z serii "20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl"

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
men24a
Zgadzam się z autorem, dużo ludzi wejdzie w szemrane inwestycje dostępne na rynku w imię ochrony kapitału przed inflacją. PiS w imię walki z oszustami vatowskimi zaczaił się aby wydrenować ludzi z lokat i przejąć te pieniądze. Jak to Kaczyński powiedział, my wiemy że przedsiębiorcy mają 290 mld zł na lokatach, Zgadzam się z autorem, dużo ludzi wejdzie w szemrane inwestycje dostępne na rynku w imię ochrony kapitału przed inflacją. PiS w imię walki z oszustami vatowskimi zaczaił się aby wydrenować ludzi z lokat i przejąć te pieniądze. Jak to Kaczyński powiedział, my wiemy że przedsiębiorcy mają 290 mld zł na lokatach, a ludzie 700 mld.......my idziemy po nie, nie uciekniecie przed nami. A jak to się skończy? Nie trudno zgadnąć, będą infa o różnych piramidach finansowych.
xiven
uwaga uwaga!

groźne złoto oferuje wysoki zysk w czasach zerowych stóp procentowych

strzeżcie się barbarzyńskiego reliktu, przechowujcie dorobek życia w narodowej walucie i cieszcie się nielimitowanym bezpieczeństwem za jedyne 10% inflacji rocznie*

*stopa inflacji może ulec zmianie
jpelerj
Cały czas są polisolokaty. Mają pole do popisu. Ale jakoś niczego jeszcze nie pokazali.

Powiązane: 20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki