REKLAMA

TVN zmienia "śmieciówki" na etaty

2021-03-26 09:40
publikacja
2021-03-26 09:40
TVN zmienia "śmieciówki" na etaty
TVN zmienia "śmieciówki" na etaty
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Po ostatnich informacjach na temat warunków pracy w grupie TVN Discovery spółka zaproponowała kilkuset pracownikom etaty.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, podczas spotkań z poszczególnymi zespołami TVN24 przekazano, że ich dotychczasowe umowy - najczęściej umowy cywilnoprawne lub kontrakty B2B - zostaną zmienione na umowy o pracę. Większość ma od kwietnia indywidualnie negocjować warunki zatrudnienia ze swoimi przełożonymi. 

- Jednocześnie dążymy do stworzenia wszystkim osobom w naszej firmie najlepszych warunków do rozwoju i współpracy. Dlatego od momentu połączenia sił Discovery i TVN konsekwentnie weryfikujemy podstawy pracy i współpracy stosowane w naszej firmie. W rezultacie, w ciągu ostatnich kilku lat umowy o pracę otrzymało około 400 osób - podała spółka w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl. 

Jak pisaliśmy na łamach Bankier.pl, w TVN trwa trudny czas dla pracowników spółki, w tym dla dziennikarzy. Redukcje objęły 30 zatrudnionych w reklamie, pracowników technicznych oraz kilkunastu redaktorów. Zrezygnowano również z placówek korespondentów w Moskwie oraz w Paryżu. 

WS

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Dziennikarze i media

Komentarze (35)

dodaj komentarz
jacek1970
III RP ociepla swój wizerunek.
qwertas
Przecież TVN to najbardziej praworządna telewizja. Nikt nie jest tak idealny, jak pracownicy TVN. Nikt w TVNie się nie szczepił bez kolejki w styczniu 2021 szczepionką Pfizera i nie zabrał starszym ludziom niezbędnej szczepionki. Ludzie pracujący dla Discovery TVN zawsze mówią cała prawdę, całą dobę i nie mają własnej Przecież TVN to najbardziej praworządna telewizja. Nikt nie jest tak idealny, jak pracownicy TVN. Nikt w TVNie się nie szczepił bez kolejki w styczniu 2021 szczepionką Pfizera i nie zabrał starszym ludziom niezbędnej szczepionki. Ludzie pracujący dla Discovery TVN zawsze mówią cała prawdę, całą dobę i nie mają własnej narracji by ogłupiać społeczeństwo. Teraz jeszcze dają uczciwe umowy o pracę. Co za dobry i miłościwy Pan ten nasz praworządny TVN, gdzie dziennikarze wcale nie śmieją się z osób z padaczką czy Azjatów. To jest moja stacja, zero propagandy i tacy uczciwi ludzie.
track
O sprawie niezapłaconych tantiem opowiedział w rozmowie z portalem TVP Info jeden z aktorów serialu kryminalnego W-11 Sebastian Wątroba. Chodzi o łączną kwotę aż 17 mln złotych. Jak ujawnił aktor, seriale "W-11" i "Detektywi" przestały być dalej produkowane przez TVN z powodu upomnienia się o należne O sprawie niezapłaconych tantiem opowiedział w rozmowie z portalem TVP Info jeden z aktorów serialu kryminalnego W-11 Sebastian Wątroba. Chodzi o łączną kwotę aż 17 mln złotych. Jak ujawnił aktor, seriale "W-11" i "Detektywi" przestały być dalej produkowane przez TVN z powodu upomnienia się o należne im tantiemy.
jes
Jak dostaną 2 mld z budżetu to zapłacą :)
Nie każdy ma takie szczęście, że może zatrudniać resortowe rodziny z pensjami po kilkanaście tysięcy złotych.
qwertas odpowiada jes
Re jes - ty masz tak sprany mózg. Człowiek mówi o prawdziwym problemie a ty, jak zdarta płyta czy katarynka. Płacisz za abonament telewizyjny? Jak nie to siedź cicho bo dostali rekompensatę za takich niepłacących abonament, jak ty. W Niemczech, Francji, Szwajcarii jest to standardowa opłata. W Polsce PO chciało wspomóc Re jes - ty masz tak sprany mózg. Człowiek mówi o prawdziwym problemie a ty, jak zdarta płyta czy katarynka. Płacisz za abonament telewizyjny? Jak nie to siedź cicho bo dostali rekompensatę za takich niepłacących abonament, jak ty. W Niemczech, Francji, Szwajcarii jest to standardowa opłata. W Polsce PO chciało wspomóc swoje media (TVN) dlatego ryży powiedział, że „teraz nie trzeba płacić”. Ryży chciał osłabić państwowe TVP by jego zaprzyjaźniona stacja TVN miała więcej widzów i zarobku, bo mniej z abonamentu w TVP to gorsze programy w ramówce i mniejsza oglądalność. Mniejsza oglądalność w TVP to większa w TVN (konkurencji) a tego takie sprane mózgi nie myślące a powtarzające „2 miliardy” bo nie znają całej sprawy od podszewki.
michalshk
Super wiadomość, mniej do kieszeni i więcej podatków.
przemek_opinia
TO idź pracuj na śmieciówce. Nie wiesz jaki był podział umów zlecenie do B2B. Może był 9:1. Ci którzy będą negocjować zawsze mogą powiedziec do przełożonego, że chcą zostać na B2B, myślisz, że to taka super opcja? To Ty, ale inni może chcieliby inaczej, a sądząc po statystykach znaczna część Polaków.
michalshk odpowiada przemek_opinia
Pracowałem na "śmieciówce" 8 lat i płaciłem niecałe 10% podatku. Nigdy nie zamieniłbym na umowę w której połowa trafia do śmieci czyli umowę o pracę.
meryt odpowiada michalshk
michalshk "Nigdy nie zamieniłbym na umowę w której połowa trafia do śmieci czyli umowę o pracę"

"Analiza wyników Great British Class Survey z 2013 r., We współpracy między BBC i badaczami z kilku brytyjskich uniwersytetów, wykazała, że ​​istnieje nowy model struktury klas składający się
michalshk "Nigdy nie zamieniłbym na umowę w której połowa trafia do śmieci czyli umowę o pracę"

"Analiza wyników Great British Class Survey z 2013 r., We współpracy między BBC i badaczami z kilku brytyjskich uniwersytetów, wykazała, że ​​istnieje nowy model struktury klas składający się z siedmiu klas, od elity na szczycie po prekariat. na dnie"

"Prekariat to termin określający grupę osób w społeczeństwie, które ze względu na niepewne warunki zatrudnienia żyją w stanie pozbawionym przewidywalności i bezpieczeństwa, co wpływa na dobrostan materialny i psychiczny."
qart
TVN-Przewodnik duchowy całej opozycji robił pracowników na szaro. Standardy III RP...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki