REKLAMA

Oszczędności w TVN Discovery. Tracą dziennikarze

2021-03-01 10:09
publikacja
2021-03-01 10:09
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

Covidowe spowolnienie, spadki oglądalności, straty obsługi brokerskiej Telewizji Puls - grupa TVN Discovery, jak podają Wirtualne Media, ucierpiała w pandemii, a oszczędności w TVN24 skutkują gorszym czasem dla dziennikarzy. 

Pandemia spowodowała roszady kadrowe w Grupie Discovery. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, we wrześniu z TVN odszedł prezes Piotr Korycki, a z końcem października z zarządem spółki rozstali się Maciej Maciejowski i Tomasz Marszałł, w lutym podano, że z TVN odchodzą: dyrektor personalna Agnieszka Trysła i dyrektor komunikacji korporacyjnej Marcin Barcz. 

Fala redukcji nie ominęła około 30 pracowników biura reklamy TVN Media, kilkunastu pracowników technicznych oraz kilkunastu dziennikarzy - między innymi TVN24. Zrezygnowano z placówek korespondentów w Moskwie oraz w Paryżu. 

Wirtualne Media informują, że wyjaśnieniem na takie działania mogą być malejące od lat wyniki oglądalności czterech głównych stacji. "W ub.r. TVN zanotował spadek o 11,4 proc. do 7,49 proc., jeszcze więcej stracił Polsat (o 15,1 proc. do 8,36 proc.), wynik TVP2 poszedł w dół 9,6 proc. do 7,54 proc., a TVP1 dzięki spadkowi tylko o 0,2 proc. awansował na pierwsze miejsce z wynikiem 9,66 proc. Pod względem przychodów z reklam tych spadków nie zrekompensują stacje informacyjne, zwłaszcza że oferują dla marketerów mniejsze możliwości niż kanały ogólne", czytamy na stronie wirtualnemedia.pl

Sytuację pracowników w TVN Discovery pokazują ostatnie wydarzenia, o czym pisaliśmy na łamach Bankier.pl. Zatrudnionym przekazano dokument, w którym podano, że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny lub randki ze współpracownikami. Reporterzy, dziennikarze i operatorzy otrzymali na służbową skrzynkę "coroczne oświadczenie dotyczące ujawniania konfliktów interesów". W dokumencie można przeczytać, że "czynienie tego, co słuszne, to jedna z podstawowych wartości Discovery".

WS

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (50)

dodaj komentarz
zarzupurka
Wreszcie jakies dobre dane. Polacy mimo spedzania wiekszej ilosci czasu w domach coraz rzadziej ogladaja telewizje.
kris74keh
Mam nadzieję, że Stokrotki nie zwolnią, bo nie będę wiedział co mam mysleć .
jaguar_61
wcale mi nie żal tych dziennikarzy....
--__hubert__---__--__--__--__-
Wiadomości w TVN24 nie oglądam od kilku lat z resztą tak ja w TVP nie chce mi się słuchać w 80 % tylko o polityce sami sobie strzelili w kolano !
Program informacyjny powinien skupić się w 50 % max na tym co w kraju ale też być oknem na świat !
iwonka50
Teraz tylko pandemia na około leci. I reklama szczepionek. Sami sobie winni. Trzeba było się przynajmniej wyróżnić sceptycznym podejściem do narracji covidowej.
pstrzezek odpowiada iwonka50
po co ci sceptyzyzm Iwonka w TV, masz go na co dzięń w stosunku do myślenia ;))
langdon25
Ile lat można oglądać Gesler, Wojewódzkiego, Dżoanę i inne wciąż te same twarze ?

Może jednak czas zmienić dyrektora programowego i coś zacznie się ciekawego dziać w TVN.
--__hubert__---__--__--__--__-
Na Kurskiego :) : ) aż się popłakałem z tej wizji.
jes
Jeżeli w TVN24 specjalistami od demokracji są: Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz czyli ci co brali udział w stanie wojennym i przysięgali wierność ZSRR to nie dziwcie się, że ludziom pozostaje gów..ny Polsat. Bo mają słuchać komuchów na zmianę z LGBT?
meryt
jes "Jeżeli w TVN24 specjalistami od demokracji są: Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz...
pozostaje... Polsat"

"Aleksander Kwaśniewski, gość "Wydarzeń" Polsat News"
"Na antenie Polsat News Miller zapewnił"
"W dniach 5-6 października 1996 roku premier uczestniczył
jes "Jeżeli w TVN24 specjalistami od demokracji są: Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz...
pozostaje... Polsat"

"Aleksander Kwaśniewski, gość "Wydarzeń" Polsat News"
"Na antenie Polsat News Miller zapewnił"
"W dniach 5-6 października 1996 roku premier uczestniczył w programie telewizyjnym pt. „Egzamin dojrzałości”, realizowanym w Puszczy Białowieskiej, Hajnówce i Białowieży przez TV Polsat. Program nawiązywał formułą do tzw. praktyk robotniczo-chłopskich. Obok W. Cimoszewicza w programie wystąpili ministrowie, posłowie, dziennikarze, ambasadorzy kilku krajów,"
"Redaktor Polsatu Zmasakrował Senyszyn walczyla z milicja bedac w pzpr"

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki