T-Mobile Polska z 15,3 mln kary za wprowadzanie klientów w błąd

Skończyła się kilkuletnia batalia prawna pomiędzy operatorem T-Mobile Polska i Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Telekom zapłacił karę 15,3 mln zł, choć UOKiK wnioskował o większą kwotę.

(fot. Thomas Pflaum / FORUM)

Sprawa dotyczyła przeprowadzonej przed ośmioma laty loterii SMS-owej „Czy stałeś się dzisiaj Milionerem” – wtedy organizowanej jeszcze przez operatora pod nazwą Era. Według oceny UOKiK, klienci zostali wprowadzeni w błąd i narażeni na spore obciążenia rachunków.

Portal Wirtualnemedia przytoczył treść SMS-a rozsyłanego do abonentów: „TAK TAK: Masz farta ! Jesteś potencjalnym zwycięzcą miliona zł od TAK TAK dzisiaj!. Wyślij za darmo TAK na 8007 ! Smsy na 8007 są darmowe!. Reg:10 Om.era.pl 4,88 zl/dzien” czy „Podroż po milion ERY rozpoczęta! Możesz być wśród 100 potencjalnych zwycięzców! By utracić szanse bycia milionerem ślij STOP MILION na 8007.Udzial:4,88/dzien”. Niektórzy odbiorcy dostawali taki komunikat w formie dźwiękowej.

Jak łatwo zauważyć, operator z jednej strony informował o darmowym SMS-ie, a z drugiej podawał stawkę za udział loterii ustaloną na kwotę 4,88 zł/dzień. Po licznych skargach użytkowników, UOKiK postanowił zainterweniować i nałożył na T-Mobile karę wynoszącą 21,26 mln zł.

Odwołując się od wyroku, operator zaoszczędził kilka milionów złotych. Sąd bowiem utrzymał decyzję o nałożeniu kary, ale zmniejszył ją do 15,3 mln zł. Łagodniejszy wymiar kary wynikał ze współpracy T-Mobile z regulatorem i szybkiego wycofania promocji.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 slayer22

Powinni dostać karę minim dwukrotnie większą niż zarobili na tych smsach. Wolne sądy!

! Odpowiedz
2 15 devu

Niemieckie koro do drenowania naszych kieszeni. Z jakością to nie mają nic wspolnego.

! Odpowiedz