Szwajcaria: zajęto samochody syna prezydenta Gwinei Równikowej

Prokuratura w Genewie poinformowała w czwartek o zajęciu 11 luksusowych samochodów należących do syna prezydenta Gwinei Równikowej. 47-letni Teodorin Obiang Nguema jest podejrzewany przez władze szwajcarskie o pranie brudnych pieniędzy.

Rzecznik genewskiej prokuratury Henri Della Casa powiedział, że samochody należące do Obianga, który od czerwca decyzją ojca - generała Teodoro Obianga Nguemy Mbasogo - został wiceprezydentem Gwinei Równikowej, zajęto w poniedziałek na lotnisku w Genewie.

Jak podało szwajcarskie czasopismo "L'Hebdo", wśród zajętych samochodów jest Bugatti Veyron wart 2,2 miliona dolarów i produkowany w Szwecji Koenigsegg One:1. Według rzecznika firmy Koenigsegg wyprodukowano zaledwie siedem samochodów tego modelu. Cena takiego pojazdu to 2,8 miliona dolarów.

Agencja AFP odnotowuje, że we Francji syn prezydenta Gwinei Równikowej jest oskarżony o korupcję, pranie pieniędzy, defraudację funduszy publicznych i malwersacje. Jego proces ma się rozpocząć 2 stycznia w Paryżu. (PAP)

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Erth

Jak on zdefraudowal francuskie fundusze?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil