Szumiący biznes, który pokochali Polacy

Ta firma powstała z potrzeby snu. Annie Skórzyńskiej udało się stworzyć zupełnie nowy produkt, zapewniający więcej odpoczynku zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Dziś Szumisie zna praktycznie każdy, a my z ich pomysłodawczynią spotykamy się w szumisiowej kawiarni.

- Szumisie wzięły się z potrzeby. Zawsze powtarzam, że potrzeba jest matką wynalazków, tak było i w tym przypadku. Mamy już dzisiaj dziewięcioletniego synka, który właśnie niespełna dziewięć lat temu, miał straszne problemy z zasypianiem. Męczył się co noc. Ciężko było go uśpić, męczyły go kolki, a jedynym ratunkiem - niezawodnym w naszym przypadku, była suszarka. Za każdym razem jak ją włączyliśmy, Antoś szedł spać, a jak tylko ją wyłączyliśmy, to budził się z powrotem. I tak całe noce spędzaliśmy z suszarką nad łóżeczkiem synka. I po prostu ta determinacja, chęć spania i te bezsenne noce sprawiły, że w głowie zaświtał mi ten pomysł. Pamiętam, że pewnej nocy tak wisząc z suszarką nad łóżeczkiem Antosia, pomyślałam sobie: może ktoś schowałby ten szum do misia, ja mogłabym go zostawić, wyjść sobie do pokoju obok, a Antoś by spał - mówi Anna Skórzyńska, pomysłodawczyni i współwłaścicielka firmy "Szumisie"

Tak narodził się pomysł stworzenia Szumisiów - pluszowych zabawek usypiających dzieci za pomocą tzw. białego szumu.

- Dzieci lubią biały szum. To dźwięk podobny do tego, który słyszą w brzuszku mamy. My ten dźwięk znamy właśnie z suszarki, ale tez na plaży, czy jak jedziemy samochodem, pociągiem - to są takie szumy, przy których łatwo zasypiamy. I stąd też ta magiczna moc suszarki - dodaje Skórzyńska.

Początki stworzenia idealnego misia, który pomógłby w usypianiu maluchów, nie były jednak łatwe.

- Na początku, kiedy rozsyłałam zapytanie do firm, które produkują elektronikę w Polsce, dostałam kiedyś taką zabawną odpowiedź: "Dzień dobry, zajmiemy się sprawą, tylko coś jest nie tak z tym załącznikiem", bo tam oczywiście był szum. Pan myślał, że to jest jakiś dźwięk, którego mi się nie udało przesłać, więc początki były śmieszne - mówi Anna Skórzyńska.

Początkowo firma Skórzyńskiej prowadziła sprzedaż jedynie przez internet i tylko na terenie naszego kraju. Teraz działa już w ponad dwudziestu krajach, a jej właścicielka planuje dalszą ekspansję. Czy istnieje jeden miś, którego kochają wszyscy?

- Różne pluszaki sprzedają się w różnych miejscach w Polsce, ale też w różnych miejscach na świecie, więc nie mamy takiego jednego misia, który bije wszystkie inne i bije rekordy, a cała reszta jest gdzieś daleko w tyle. Dzięki temu, że dajemy taki wybór klientom, to wydaje mi się, że to też się podoba i dzięki temu też stajemy się atrakcyjni dla rodziców. A misiaczki? W tej chwili grubo już ponad 300 tysięcy misiów trafiło do maluszków i co nocy usypia jakieś dziecko w ponad dwudziestu krajach. I cały czas się rozwijamy. Otwieramy nasze sklepy internetowe i mamy plany rozwoju na kolejne kontynenty. To jest nasze wyzwanie i mamy nadzieję, że uda się to zrobić w tym roku - dodaje Anna Skórzyńska, pomysłodawczyni i współwłaścicielka Szumisiów.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 12 mkx

Te dzieci powinny zostać zbadane przez neurologa, a nie bombardowane zewnętrznymi szumami!

! Odpowiedz
8 22 slayer22

Mam tego misia szumisia. Drogi jak cholera i nie wart swej ceny. Dużo lepiej sprawdza się suszarka do włosów niż ten cały miś szumiś

! Odpowiedz
13 14 pluto85md

Korzystam i moge polecic innym.

! Odpowiedz
4 42 loool

Nie wiem czy te misie są takie dobre ale PR tej Pani jest doskonały. Wszędzie były sponsorowane artykuły na ten temat które przedostają się do świadomości o niebo lepiej niż standardowa reklama.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.