Szef MSZ Libanu za nałożeniem sankcji na USA po decyzji ws. Jerozolimy

Szef libańskiej dyplomacji Gebran Bassil powiedział w sobotę wieczorem, że narody arabskie powinny rozważyć nałożenie sankcji gospodarczych na USA, aby uniemożliwić przeniesienie amerykańskiej ambasady w Izraelu do Jerozolimy.

(fot. Cheriss May / ZUMA Wire)

"Środki prewencyjne muszą być podjęte (..), zaczynając od działań dyplomatycznych, potem sankcji politycznych, a następnie gospodarczych i finansowych" - powiedział Bassil na zwołanym w trybie pilnym spotkaniu Ligi Arabskiej w Kairze.

W stolicy Egiptu szefowie dyplomacji krajów arabskich omawiają kroki, jakie należy podjąć po ogłoszeniu w środę przez prezydenta Donalda Trumpa, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniosą tam swoją ambasadę, która obecnie znajduje się w Tel Awiwie.

Społeczność międzynarodowa nie uznaje Jerozolimy za stolicę Izraela, a prawie 90 ambasad mieści się w Tel Awiwie. Izrael kontroluje Jerozolimę od 1967 roku, gdy w trakcie wojny sześciodniowej zajął wschodnią część miasta.

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 22 tw-balbina

Podobno zawiązała się koalicja ,która będzie nakładać sankcje na USA a należą do niej takie potęgi jak, Mauretania,Burundi,Angola i Republika Środkowoafrykańska.Normalnie panika w Białym Domu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil