Stan wyjątkowy w Tunezji przedłużony o kolejne trzy miesiące

Wprowadzony dwa lata temu po serii krwawych ataków terrorystycznych stan wyjątkowy został ponownie przedłużony, tym razem o trzy miesiące - poinformowała w piątek kancelaria prezydenta Tunezji.

"Po konsultacjach z szefem rządu i przewodniczącym parlamentu prezydent zadecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego na terytorium całego kraju o trzy miesiące od 12 listopada" podano w komunikacie.

Stan wyjątkowy został wprowadzony po ataku terrorystycznym na turystów na hotelowej plaży w Susie w 28 czerwca 2015 roku. 38 osób z sześciu krajów zostało zabitych strzałami z kałasznikowa na plaży przed hotelem Imperial Marhaba i w samym hotelu. Był to najpoważniejszy akt terroru w historii Tunezji.

Od czasu rewolucji, która obaliła dyktaturę w 2011 roku, Tunezja stoi w obliczu zagrożenia ze strony powstających radykalnych organizacji islamistycznych. Ofiarami ich zamachów są policjanci, wojskowi i zagraniczni turyści.

Do ostatniego ataku na siły porządkowe doszło 1 listopada. Mężczyzna znany służbom bezpieczeństwa ze swoich islamskich poglądów dźgnął nożem dwóch policjantów pod parlamentem w Tunisie. Poważniej ranny funkcjonariusz w wyniku odniesionych ran zmarł w szpitalu. (PAP)

stf/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil