REKLAMA

Środa wolna od pracy? Kolejny dzień protestu przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

2020-10-26 16:30
publikacja
2020-10-26 16:30
Środa wolna od pracy? Kolejny dzień protestu przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
Środa wolna od pracy? Kolejny dzień protestu przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
fot. Jarek Praszkiewicz / / FORUM

Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłasza kolejne formy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. W środę, 28 października, organizatorzy namawiają do niepójścia do pracy. 

"W środę strajkujemy, w środę nie idziemy do roboty. Pomysł strajku padł 24 października, czyli w rocznicę strajku kobiet islandzkich z 75. roku. (...) Wiemy, jaka jest sytuacja, wiemy, że jest pandemia, wiemy, że dla wielu nie ma możliwości niepójścia do pracy. Wiemy, że wielu nie ma pracy, do której mogliby pójść, dzięki temu, że jest pandemia. Apelujemy do przedsiębiorców, apelujemy do tych wszystkich osób, które zatrudniają, dajcie nam ten jeden dzień, bo Wy też macie w plecy", mówi organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na profilu ruchu. 

Pilne! Do przedsiębiorczyń i pracodawczyń, które w środę zamykają firmy w ramach Strajku - zgłoście się do nas (w komentarzu)!

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet on Monday, October 26, 2020

Okazuje się, że choć akcja została zapowiedziana z dnia na dzień, spotkała się ze sporym rozgłosem. Organizatorzy zamieścili post na Facebooku, w którym proszą o oznaczanie pracodawców, którzy pozwolili swoim pracowniom na urlop tego dnia. Na wezwanie odpowiedziało kilkaset osób - od przedstawicieli jednoosobowych działalności gospodarczych po kancelarie prawne. 

"W środę kolczyków nie robię", udziela się jedna z pracownic studia piercingu, kto inny deklaruje "jako przedsiębiorczyni i pracodawczyni ogłosiłam środę dniem wolnym. Z prawem do wynagrodzenia rzecz jasna". Głos zabrały same firmy: Wydawnictwo Karakter i Księgarnia Karakter z Krakowa zapowiedziała zamknięcie swojego punktu tego dnia, salony optyczne, pracownie z biżuterią, stomatolodzy, barberzy, biura rachunkowe, kancelarie prawne czy salony ślubne i biura nieruchomości - również nie będą pracować w środę na znak protestu. 

W odpowiedzi na komentarze osób, które tego dnia nie mogą nie przyjść do pracy, inni zachęcali, aby honorowo oddali krew. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (63)

dodaj komentarz
lorelie
Proszę państwa jestem całym sercem z kobietami. Proszę tylko pamiętać że konstytucja została uchwalona przez Lewicę.... A podpisywał ją Kwaśniewski. Krzyczeliście żeby szanować konstytucję i co teraz :)
and00
Frustracja wychodzi z opozycji, w wyborach nie dają rady, to chociaż głośno papy drą, a tak naprawdę wychodzi z nich frustracja i chamstwo
Tym, razem prym wiodą ruchy skrajnie lewackie, a frustraci sympatyzujący z PO się dołączają bo jest szansa na większą zadymę
and-owc
Baba nigdy nie ma "wolnego" (chłopa). Wszyscy się do niej modlą ("Serdeczna Matko,opiekunko ludzi..). I płaczą "Nie opuszczaj nas,nie opuszczaj nas....). Są wyjątki t.zw. "Warchoły" (Trybunał K. Część posłów-osłów,Senatorów z pod budki z piwem itd...). Lubię babę na "górze" Baba nigdy nie ma "wolnego" (chłopa). Wszyscy się do niej modlą ("Serdeczna Matko,opiekunko ludzi..). I płaczą "Nie opuszczaj nas,nie opuszczaj nas....). Są wyjątki t.zw. "Warchoły" (Trybunał K. Część posłów-osłów,Senatorów z pod budki z piwem itd...). Lubię babę na "górze" nie pod sobą (w łóżku). Wygoda nie zna granić (kto nie spróbował to nie wie).
1as
Róbcie se wolne nawet cały rok, ale na własny koszt.
pstrzezek
Cały czas singiel? No popatrz
specjalnie_zarejestrowany2
Trolle z pis w końcu dostały wytyczne kogo mają dziś opluwać:-)
gruking
Mówisz o ujadaniu Durczoka, Szajring wilgus itd ? ludzi z rynsztoka którzy robią dzis za autorytety ?
thumb1 odpowiada gruking
to pijany durczok nie trzeźwieje w areszcie?
1as odpowiada thumb1
I pomyśleć, że się współczuło temu [....] jak walczył z rakiem.
samsza
W imię kobiet atakowanie Godek czy Przyłębską to taka schizofrenia, dlatego Julia, aktorka, posługująca się ucharakteryzowanymi ranami na ciele zwraca uwagę na ważny problem: płomień rewolucji potrzebuje teraz ONRowca, który skatuje kobietę - casting trwa, media na całym świecie czekają na materiał...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki