REKLAMA

Srebro najdroższe od 4 lat

2020-07-16 09:03
publikacja
2020-07-16 09:03
KGHM

Podczas gdy dolarowe notowania złota znalazły się na najwyższych poziomach od prawie 9 lat, to kurs srebra dotarł jedynie do 4-letnich szczytów i do nominalnych rekordów sprzed blisko dekady brakuje mu jeszcze bardzo wiele.

Biały metal ma za sobą fantastyczne cztery miesiące, w czasie których jego cena wzrosła z 11,69 USD do blisko 20 USD za uncję w nocy ze środy na czwartek. Oznaczało to przejście 10-letniego minimum na blisko 4-letni szczyt – po raz ostatni dwójkę z przodu w notowaniach srebra widzieliśmy we wrześniu 2016 roku.

/ Bankier.pl

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że ustanowieniu nowego szczytu na srebrze towarzyszył ostry spadek notowań miedzi, które jeszcze w poniedziałek ustanowiły dwuletnie maksimum na wysokości przeszło 6600 USD/t. Srebro jest współcześnie przede wszystkim metalem przemysłowym.  W ostatnich miesiącach i kwartałach kurs srebra wykazywał większą zbieżność z miedzią niż ze złotem.

W rezultacie parytet złoto-srebro spadł z rekordowo wysokich poziomów. W czasie apogeum marcowej paniki jedna uncja złota kupowała aż 128 uncji srebra. Obecnie relacja ta wynosi 94 i wciąż należy do bardzo wysokich. Dość powiedzieć, że przez ostatnie 29 lat parytet złoto-srebro wyżej niż obecnie znajdował się jedynie przez poprzednie cztery miesiące.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
czyznie
trzeba zacząć bić srebrny/złoty bulion żeby ludzie mogli odkładać na emeryturę. Można też bić w dużym nakładzie monety o nominale 2-3 razy wyższym niż zawartość srebra/złota- państwo zarobi a obywatele mniej stracą niż gdyby trzymali papierki albo kasę na lokacie...Schemat jest zawsze ten sam- inflacja, zniszczenie trzeba zacząć bić srebrny/złoty bulion żeby ludzie mogli odkładać na emeryturę. Można też bić w dużym nakładzie monety o nominale 2-3 razy wyższym niż zawartość srebra/złota- państwo zarobi a obywatele mniej stracą niż gdyby trzymali papierki albo kasę na lokacie...Schemat jest zawsze ten sam- inflacja, zniszczenie waluty, denominacja. Tracą ci, co ciułają na starość. A za 40 lat państwa już nie będzie stać na takie emerytury jak obecnie.
jes
Grupa trzymająca kurs srebra powoli nie daje rady - cena giełdowa to cena za jaką nikt nikomu srebra nie sprzeda. Jak to mówią, będzie tylko drożej.
sel
Ale kontrakty na srebro musi sprzedać po tym kursie , metalu nie dostanie bo epidemia?, ci co kupili kontrakty zamiast metal zostają bez gaci.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
sel
w 1980 roku srebro było po 50 $ gdy dolarów było 15 razy mniej niż dzisiaj ... To spokojnie może przebić 500$ w krótkim czasie, a jest go mniej niż miesięcznie przybywa $...
po_co
Świetna analiza, więc jeżeli jego cena będzie zależeć nie od wartości tylko od tego jak nisko upadła waluta to za $50 kupisz bochenek chleba zamiast 50 bochenków obecnie.

Ruch związany z inflacją widać już dzisiaj.

Zresztą w Polsce to i tak średni biznes bo do zabawy trzeba doliczyć VAT więc z góry
Świetna analiza, więc jeżeli jego cena będzie zależeć nie od wartości tylko od tego jak nisko upadła waluta to za $50 kupisz bochenek chleba zamiast 50 bochenków obecnie.

Ruch związany z inflacją widać już dzisiaj.

Zresztą w Polsce to i tak średni biznes bo do zabawy trzeba doliczyć VAT więc z góry trzeba założyć bardzo duże wzrosty.
traderfr
Srebro po 500$ w krótkim czasie ale się uśmiałem :) czyli złoto byłoby po 50000$ za uncję..?

Poczytaj dlaczego w 1980r srebro było po 50$ i jak się kiedyś pozyskiwało srebro a jak dzisiaj.
sel odpowiada po_co
Prywatnie można kupić sprzedać kolekcję bez watu. jak się ma ponad 6 mcy
po_co odpowiada sel
Zgoda, prywatnie.
Wtedy pojawiają się zupełnie inne problemy, jak chociażby finansowanie, wiarygodność czy sama podaż.

Niemniej tak, wtedy problem VAT nie istnieje. Tylko to jest raczej opcja dla doświadczonych osób, które nie jedną sztabkę i monetę w ręku trzymały.
passenger
1. Srebro jest w połowie inwestycyjnym, w połowie przemysłowym.
2. JP Morgan nabył w ostatnich latach 120 MILIONÓW UNCJI srebra fizycznego (nie kontraktów)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki