REKLAMA
WEBINAR

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w aferze Cambridge Analytica

2018-04-11 08:40
publikacja
2018-04-11 08:40

Facebook udostępnił narzędzie, dzięki któremu możesz sprawdzić, czy twoje dane trafiły w ręce firmy konsultingowej Cambridge Analytica.

fot. Reuters / / FORUM

By dowiedzieć się, czy Cambridge Analytica miało do czynienia z naszymi danymi, wystarczy zalogować się do Facebooka, a następnie kliknąć w ten link. Odpowiednie powiadomienie o naruszeniu danych ma też wyskakiwać przy odpaleniu aplikacji mobilnej.

Afera Cambridge Analytica dotyczy udostępnienia danych być może nawet 87 mln użytkowników Facebooka firmie konsultingowej Cambridge Analytica, która wykorzystywała je w celu profilowania reklam podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i referendum dot. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Wczoraj szef Facebooka Mark Zuckerberg, tłumacząc działania swojej firmy przed komisjami Senatu Stanów Zjednoczonych, zaznaczył, że w przeszłości Facebook nie wykazywał się odpowiednią świadomością własnej siły w kwestii przekazów medialnych.

JK

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
abcx
Powinien być licznik jak na Youtube ile razy dane zostały sprzedane innym firmom, jeżeli dużo razy to Facebook powinien się podzielić zyskiem i przelać nam kilka dolarów wynagrodzenia. Zyski Facebooka to ponad 10 mld dolarów więc mają pieniądze żeby dzielić się z użytkownikami...

Powiązane: Afera Cambridge Analytica

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki