REKLAMA

Sposób na chorowitych gangsterów

2016-10-29 03:00
publikacja
2016-10-29 03:00
YAY Foto

Sędzia z Poznania wpadł na - pomysł, jak zmusić do stawienia się przed sądem oskarżonych, którzy od roku przedstawiają nowe zwolnienia lekarskie. Dzień przed następną rozprawą mają się zgłosić do Zakładu Medycyny Sądowej .

Chodzi o głośne swego czasu "śledztwo ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu przeciwko dużej grupie gangsterów, działającej nie tylko na terenie Wielkopolski". Ta grupa przestępcza zajmowała się handlem bronią, włamaniami, rozbojami, narkotykami - pisze "Gazeta Polska codziennie"

"Powstało kilka aktów oskarżeń, które wysłano do różnych sądów. Główny, dotyczący blisko 20 członków gangu, trafił do Sądu Okręgowego w Poznaniu" czytamy w artykule.

Minęło wiele miesięcy, wyznaczono kilka terminów, a do dziś nawet nie odczytano aktu oskarżenia. "Powody są różne, kolizja terminów obrońców, choroba oskarżonych lub ich obrońców. To spowodowało, że proces nie ruszył" powiedział gazecie sędzia Aleksander Brzozowski z poznańskiego sądu.

Następna rozprawa została przezeń wyznaczona na 25 listopada. "Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej zweryfikują czy stan zdrowia tych, którzy przedstawili zwolnienia, uniemożliwia im udział w rozprawie. Jeśli się nie stawią na badania, mogą usłyszeć zarzuty utrudniania postępowania karnego" pisze dziennik.

Problem absencji oskarżonych na rozprawach i podpieranie się zwolnieniami lekarskimi jest znany także w innych miastach. Trudno z tym walczyć, bo "oskarżeni wymyślają kolejne sposoby na przedłużenie sprawy" oceniła w wypowiedzi dla dziennika sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak z Sądu Okręgowego w Warszawie.

"Według niej kluczową rolę odgrywają lekarze, którzy często bezrefleksyjnie wypisują zwolnienia oskarżonym" - pisze "Gazeta Polska". (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Marek
Że też sędzia sądzący Kiszczaka i jaruzala to nie wpadł.
~kp
i jak się nie da jak się da:) trzeba tylko chcieć
~endi
no nie do końca , bo gangster lub jego obrońca mogą nagle zachorować pomiędzy wyjściem z budynku medycyny sądowej a godziną rozprawy sądowej dnia następnego , mogą np zwichnąć sobie nogę , może im wpaść ciało obce do oka , mogą nagle zagorączkować , mogą dostać zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca z powodu no nie do końca , bo gangster lub jego obrońca mogą nagle zachorować pomiędzy wyjściem z budynku medycyny sądowej a godziną rozprawy sądowej dnia następnego , mogą np zwichnąć sobie nogę , może im wpaść ciało obce do oka , mogą nagle zagorączkować , mogą dostać zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca z powodu stresu itd , możliwości jest całe multum . Moja rada na permanentne odraczanie rozpraw to w przypadku stwierdzenia ciągłych zwolnień lekarskich umieszczać kilka dni przed rozprawą podejrzanych i ich obrońców w ośrodkach wypoczynkowych z pełną kontrolą przy pomocy kamer

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki