REKLAMA

Spółka zależna Pylona może zadebiutować na NewConnect w ciągu 28 m-cy

2016-06-29 09:36
publikacja
2016-06-29 09:36

Pylon Sp. z o.o., spółka zależna notowanego na rynku NewConnect producenta zestawów i obudów głośnikowych Pylon SA, może zadebiutować na rynku NewConnect w ciągu 28 miesięcy - podał Pylon w komunikacie. Spółka otrzymała na ten cel 71 tys. zł dofinansowania z PARP.

Firma pozyskała środki w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Wsparcie MSP w dostępie do rynku kapitałowego - 4 Stock).

Całkowity koszt projektu zgłoszonego przez Pylon Sp. z o.o. szacowany jest na 150 tys. zł, przy czym maksymalny poziom dofinansowania przez PARP stanowi nie więcej niż 50 proc. wskazanej kwoty.

"W przypadku Pylon Sp. z o.o. dotacja wynosi 47 proc. przewidywanych kosztów działań umożliwiających przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania finansowania w drodze emisji akcji na rynku NewConnect" - napisano w komunikacie.

Projekty objęte wsparciem PARP muszą mieć na celu wprowadzenia zmian produktowych lub technologicznych o charakterze innowacyjnym.

"Ewentualny debiut Pylon Sp. z o.o. na rynku NewConnect nastąpi w ciągu 28 miesięcy od dnia przyznania dotacji" - podano w raporcie.

Upublicznienie firmy ma na celu zwiększenie skali i możliwości produkcyjnych w odniesieniu do autorskich przetworników elektroakustycznych.

"Utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju i wzmożonej aktywności produkcyjno-sprzedażowej wymaga kolejnych inwestycji, ale również określonych posunięć o charakterze strukturalnym" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki