REKLAMA

Somalia: rząd zabronił obchodów Bożego Narodzenia

2015-12-23 18:14
publikacja
2015-12-23 18:14

Rząd Somalii ogłosił w środę zakaz organizowania obchodów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku w tym muzułmańskim kraju, ponieważ "nie mają one nic wspólnego z islamem". Nakazano też policji, aby "zapobiegła wszelkim chrześcijańskim obchodom".

fot. Photodisc /

"Ostrzegamy przed organizowaniem obchodów Bożego Narodzenia, które są tylko chrześcijańskim obyczajem" - oświadczył w radiu somalijskim szejk Mohammed Chejrow z ministerstwa ds. religii. "To jest kwestia wiary, a święta Bożego Narodzenia i towarzyszące im bicie w dzwony nie ma nic wspólnego z islamem" - dodał.

Pisemne instrukcje w tej sprawie wysłano do organów bezpieczeństwa wewnętrznego i do wszelkich urzędów funkcjonujących w Mogadiszu. Zarządzenie wynika z polityki prowadzonej przez islamistyczną organizację Al-Szabab, która od 2011 roku kontroluje stolicę Somalii.

Somalia jest krajem muzułmańskim, ale na jej terytorium stacjonują tysiące żołnierzy sił pokojowych Unii Afrykańskiej pochodzących m.in. z takich krajów, jak Burundi, Uganda i Kenia, w których większość ludności to chrześcijanie.

Rzecznik burmistrza Mogadiszu, Abdifatah Halane, oświadczył: "Bożego Narodzenia nie należy obchodzić w Somalii z dwóch przyczyn: wszyscy Somalijczycy są muzułmanami i nie istnieje tu wspólnota chrześcijańska. Druga przyczyna to względy bezpieczeństwa. Boże Narodzenie jest dla chrześcijan, a nie dla muzułmanów". (PAP)

ik/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~spostrzegawczy
I co Martin Schultz razem z tym pajacem z Luksemburga nie poleca tam bronić demokracji ?
~Blu
niedługo wprowadzą taki zakaz we Francji, a oni się zgodzą w imię poprawności politycznej,( Francuzi - nacja bez jaj) ; Po ostatnim zamachu oglądałam scenę z Paryża, ojciec tłumaczył 4-5 letniemu synkowi, żeby się nie bał,bo oni (francuzi), mają kwiaty, i te kwiaty rzucą przeciwko terrorystom, dziecko mówi ,że muzułmanie maja pistolety,niedługo wprowadzą taki zakaz we Francji, a oni się zgodzą w imię poprawności politycznej,( Francuzi - nacja bez jaj) ; Po ostatnim zamachu oglądałam scenę z Paryża, ojciec tłumaczył 4-5 letniemu synkowi, żeby się nie bał,bo oni (francuzi), mają kwiaty, i te kwiaty rzucą przeciwko terrorystom, dziecko mówi ,że muzułmanie maja pistolety, na to ojciec:ale my mamy kwiaty... ; dziecko z niedowierzaniem przyglądało się ojcu. ten chłopiec pewnie sobie myślał - "stary co ty piep..."; ta scena była tak surrealistyczna, a ten ojciec taki głupi.... i ta mina dzieciaka jak ojciec mu tłumaczył że obronią się przed atakami terrorystów kwiatami...
~xxx
wolna polska--czysta polska--zaraza muzulmanska precz
~zbych
Po co wprowadzać takie słownictwo jak "czysta Polska"? Od razu kojarzy się z nazistowską retoryką o czystości rasy.
~Wierzbno
Nielogiczne. Skoro nie ma chrześcijan, to do czego te zakazy ?
~młody
Za kilka lat podobnie będzie we francji potem w szwecji. itd
~hehe
Dawać tych wszystkich Kopaczowych islamistów, najlepiej z rodzinami, kuzynami, wujkami. Też chcemy mieć w Polsce taką rozpi...duchę...
~hehe
Mam zmienić nicka zmienić czy Ty zmienisz?
~hehe odpowiada ~hehe
używam go tu od dawna...
propozycja: coś pomyślimy, jeśli będzie między nami rozdźwięk

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki