Smog w Katowicach i Krakowie

W Krakowie i Katowicach stan powietrza w poniedziałek rano jest zły - ostrzega na swoich stronach internetowych Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ).

(Kraków Airport)

Według podawanych przez GIOŚ danych zła jakość powietrza została odnotowana w poniedziałek rano w Krakowie i Katowicach. W krakowskiej stacji pomiarowej przy al. Krasińskiego stężenie szkodliwych pyłów PM10 wynosiło 118,4 mikrogramów na metr sześć., a pyłów PM2,5 - 97,6 mikrogramów na metr sześć. Z kolei w Katowicach przy ul. Kossutha stężenie PM10 wyniosło 90,4 mikrogramów na metr sześć., a PM2,5 - 87,3 mikrogramów na metr sześć.

GIOŚ informuje, że kiedy jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Inni ludzie powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, szczególnie wtedy, gdy wymaga ona długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

Aktualny stan powietrza można sprawdzić na stronie http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current. (PAP)

kflo/ wj/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 grzegorzkubik

Jaki smog. Smogu nie ma. Przecież Morawiecki przeprosił Majchrowskiego za kłamstwo, które miał powiedzieć. Pan Majchrowski jako prezydent dzień i noc walczy ze smogiem. Betonuje każdy skrawek zieleni, wycina drzewa i inna roślinność. Smogu nie ma.

! Odpowiedz
2 0 hfjdj

Nawet jakby cale centrum krakowa bylo lasem to i tak bylby smog. Ludzie to takie tempe dzidy. Mysla ze pare drzewek zlikwiduje smog bo im w szkole walkowano ze drzewa powietrze oczyszczaja.

! Odpowiedz
1 6 wizytator

W Krakowie to jest chyba zakaz ogrzewania węglem. To skąd ten smog ?

! Odpowiedz
3 3 hfjdj

Jak lud glupi w piecu palic nie umie to bele czego bedzie smog. Wegiel da sie spalac tak aby z komina tylko para wodna sie wydobywala. Jak nie wierzysz to moge ci w taki sposob napalic w piecu weglem ze dymu nie bedzie. A potem napale drewnem, papierem czy czym tam chcesz w taki sposob ze zakopci sie cala okolica.

! Odpowiedz
0 4 hfjdj

Jest ban na narkotyki bo ludzie nie umieja zazywac. Dlaczego nie ma bana na piece z gornym spalaniem w ktorych ludzie nie umieja palic? Wywalic wszystkie piece z gornym spalaniem i ich zakazac. Wymienic je na z dolnym spalaniem i wlepiac mandaty za dym z komina. W dolniaku jest latwiej palic w prawidlowy sposob bo rozpala sie od dolu czyli tak jak obecnie rozpalaja w piecach z gornym spalaniem. Smog by zniknal. Takie proste. Ale do tego trzeba miec ileum w glowiei. Trzeba sie zastanowic co to za gaz lata w powietrzu i dlaczego ten gaz nie spalil sie w piecu. Nikt na tym nie mysli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 wektorwg

Korwin twierdzi ze to nie smog

! Odpowiedz
2 11 fred_

To samo we Wroclawiu. Wspolczuje mieszkancom. Takie piekne miasta a zyc tam sie nie da.

! Odpowiedz
11 35 rimet1

Jak to możliwe, ze w Krakowie jest smog ? Przecież Majchrowski wygrał przed sądem proces, ze niby prawie nic nie zrobił żeby pozbyć się smogu. A jeżeli Majchrowski zrobil ze smogiem dużo to strach się bać jak zrobi jeszcze więcej. Teraz widać jakie mamy sądy w Polsce.

! Odpowiedz
10 43 ploosz

Jak prezydent Krakowa wytłumaczy wieksze stęzenia pyłów w Krakowie niż w Katowicach. Do tej pory obowiązywały retoryka, że zanieczyszczenia z Katowic wzbijają sie do stratosfery, omijają wsie i miasteczka miedzy Katowicami a Krakowem i opadają precyzyjnie miedzy krakowskim rynkiem a aleją 3 wieszczów. Że zanieczyszczenie powietrza w Krakowie jest spowodowane mitycznymi "hutami, kopaniami i przemysłem" ze Śląska a nie krakowskimi kopciuchami. W Sławkie smogu nie ma , w Olkuszu smogu nie ma w Jerzmanowicach smogu nie ma a smog w Krakowie to nie wina mieszkańców Krakowa tylko Śląska z Katowicami na czele i tak juz od 40 lat powtarzane jak mantra.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 bogdant

W wioskach pod krakowem z wiekszości kominów czarny dym, oddychać też się nie da,
A alarmu nie ma - bo i poziomu zanieczyszczeń nic nie mierzy.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil