Silne spadki w Tokio. Najgorsza sesja od 8 miesięcy

2017-12-06 09:35
publikacja
2017-12-06 09:35
Bankier.pl

Indeks Nikkei225 spadł w środę o blisko 2%. Była to najsilniejsza przecena japońskich akcji od ponad ośmiu miesięcy. Pod kreską kończyły dzień także pozostałe giełdy azjatyckie.

Nikkei225 stracił 1,97% i w ten sposób zanotował największy dzienny spadek od 22 marca. To także druga najgorsza sesja na parkiecie w Tokio od ponad roku – a dokładnie od zeszłorocznych wyborów prezydenckich w USA, po których Nikkei stracił 5,4%( a następnego dnia wzrósł o 6,7%).

/ Bankier.pl

Generalnie czerwień przeważała dziś na rynkach azjatyckich. W Hongkongu Hang Seng straci 2,1%, tajwański TAIEX poszedł w dół o 1,6%, koreański KOSPI o 1,4%, a singapurski Straits Times o 1,3%.

Spadki pojawiły się na dość rozgrzanym rynku. Nikkei225 od początku roku zyskał 16% i na początku listopada znalazł się na najwyższy poziomie od 21 lat. Zatem ostatnią przecenę japońskich akcji bez wyraźnej zachęty ze strony Wall Street (gdzie we wtorek indeksy spadły tylko nieznacznie) można traktować jako przejaw realizacji zysków przed zbliżającym się końcem roku.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
open_mind
Plunge Protection Team nie daje rady- To już jest nie wesoło jak rynki sterowane centralnie nieograniczonym dodrukiem mają pada-kę. Już blisko. Można sobie zaśpiewać jak w tej kołysance. To za oknem kryzys chodzi. https://www.youtube.com/watch?v=8KdjGZtABv4

Powiązane: Rynki azjatyckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki