REKLAMA

Setki młodych ludzi tańczą w Barcelonie na „cichych dyskotekach”

2021-03-21 16:58
publikacja
2021-03-21 16:58
Setki młodych ludzi tańczą w Barcelonie na „cichych dyskotekach”
Setki młodych ludzi tańczą w Barcelonie na „cichych dyskotekach”
fot. Alejandro García / / Forum/EFE

W Barcelonie setki młodych ludzi spotykają się co niedzielę w południe w miejscu umówionym przez komunikator internetowy Telegram, by potańczyć na tzw. cichej dyskotece na świeżym powietrzu. Na uszy zakładają bezprzewodowe słuchawki, pozwalające na słuchanie muzyki, podczas gdy wokół panuje cisza.

W tę niedzielę spotkanie było umówione na miejskiej plaży Mar Bella.

Ruch narodził się spontanicznie około pięciu miesięcy temu. Młodzi mieszkańcy Barcelony zaczęli spotykać się na „cichych dyskotekach” w każdą niedzielę, początkowo przy kompleksie ogromnych fontann u podnóża wzgórza Montjuic. Umawiająca się przez Telegram grupa, która przyjęła nazwę Plemię Cichej Dyskoteki (Tribu Silent Disco), z każdym dniem liczy coraz więcej osób - obecnie jest ich ponad 800. „Weź słuchawki i chodź z nami potańczyć na ulicy” - zachęcają w sieci społecznościowej.

Wkrótce w 10 innych miastach Katalonii zaczęły odbywać się podobne spotkania tańczącej młodzieży.

„Są bardziej swobodne niż klasyczna dyskoteka, bo nie jest ważne, czy tańczysz dobrze, czy źle, jest po prostu wspaniale” - tłumaczył jeden z uczestników barcelońskiemu dziennikowi „El Periodico”. „Podczas Covid-19 silna stała się potrzeba bycia częścią plemienia, spojrzenia sobie w oczy, poczucia, że nie jesteś sam” – dodał.

Muzyka do tańczenia jest dobierana dla członków grupy przez znanych DJ-ów, w każdy piątek można ją pobrać bezpłatnie lub przyłączyć się w streamingu.

Wiele osób z „plemienia” tańczy bez maseczek i nie zachowując bezpiecznej odległości. Kontrolującym policjantom przypominają o zezwoleniu na realizowanie zajęć sportowych na świeżym powietrzu bez potrzeby noszenia maseczki. Dotąd nie odnotowano problemów ze służbami porządkowymi.

W Barcelonie organizatorzy wycieczek objazdowych już zapowiedzieli „cichą dyskotekę” w wersji tour - zwiedzanie miasta z tańczącymi przewodnikami w słuchawkach najnowszej generacji. Przewidują duże zainteresowanie taką usługą po pandemii.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ kib/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ciekawe jakie kryteria są stosowane przy naborze (po wolsku castingu) korespondentów PAP.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki