Sapota: Nie ma bańki cenowej na rynku mieszkaniowym

- Ja oceniam sytuacje na rynku mieszkaniowym na bardzo stabilną jeszcze - mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments, z którym rozmawialiśmy na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Co więcej, prezes HRE Investments nie widzi  żadnych przesłanek, żeby twierdzić, że mamy do czynienia z sygnałami, które mogłyby oznaczać, że pojawia się bańka na rynku mieszkań.Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 andregru

Obserwując na wykresach nagły wzrost cen od stycznia 2017 to "bańka rośnie "

! Odpowiedz
0 8 bt5

Do Jasiek 2017. Wytłumacz mi jak można zazdrościć przepłaconych mieszkanek w blokach ponad 40- letnich gdy na się swoje mieszkania bez kredytów. Gdyby pokupowali nowe , duże, luksusowe, to jeszcze była by jakaś podstawą do zazdrości.

! Odpowiedz
10 4 jasiek2017

Hahahahaha jeden czlowiek znajacy sie na mieszkaniowce kontra dzisiatki internetowych troli piszacych od lat o bance hahahahaha

! Odpowiedz
1 4 xxpp

Dla czytelników Bankiera zawsze jest za drogo. ;)
Tymczasem facet ma rację, bańki nie ma. Wzrost cen jest w 100% uzasadniony rosnącymi kosztami budowy.
Co oczywiście nie znaczy, że ceny nie spadną. to dwie różne rzeczy. Po prostu buduje sie więcej niz jest w stanie wchłonąć rynek. Trzeba będzie robić przeceny, część deweloperów upadnie - tak działa rynek. Ci co zostaną skorzystają na odbiciu na rynku spowodowanym spadkiem podaży. I tak to się kręci.

Chyba, że we wszystko wmiesza sie państwo i rada polityki pieniężnej z chorymi stopami. ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 28 tatatam

Może zróbcie kiedyś wywiad z kimś, kto nie ma interesu w pompowaniu bańki, ee?

! Odpowiedz
0 1 jasiek2017

Tu na forum 99% komentujacych moze dac taki wywiad

! Odpowiedz
2 6 bt5

Nawet za 200 tys . licząc z remontem. Ale to po pierwsze dostepność kredytowa jest funkcją niskich stóp, po drugie to nie byle pracownicy lecz z tych co znam nowokredyciarzy to tylko na tzw. załatwionych pracach w firmach znajomych rodziców lub rodziców, po trzecie wkład własny i remont wyłozyli gotówką rodzice.

! Odpowiedz
4 1 jasiek2017

Zazdrosc az bije po oczach

! Odpowiedz
2 20 trooper

Zadanie maturalne z matematyki: Jesli nieruchomości zdrożały o 5% PLN w rok, a PLN osłabił się w stosunku do EUR czy USD o ponad 5% w rok to ile zdrożały nieruchomości w Polsce?

! Odpowiedz
3 4 jasiek2017

zdrozaly o 5%

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne