REKLAMA

Rzetelni dłużnicy także w KRD

2007-04-23 10:28
publikacja
2007-04-23 10:28


Krajowy Rejestr Długów notuje oprócz niesolidnych kontrahentów także i tych, których przeszłość finansowa jest w porządku. Taka informacja przydaje się wtedy, gdy podejmujemy nowe projekty i zawiązujemy współpracę. Aby jednak w KRD znalazł się odpowiedni wpis, należy podjąć wcześniej pewne kroki.

„Krajowy Rejestr Długów przechowuje także dane rzetelnych kontrahentów, które może przekazywać przedsiębiorcy - pod warunkiem, że ma podpisaną umowę z KRD. – pisze „Dziennik Zachodni”.

„Tyle, że w tym przypadku wymaga to inicjatywy nas samych. Musi on zażądać od przedsiębiorcy umieszczenia informacji w KRD o tym, że rzetelnie reguluje swoje zobowiązania wobec niego (np. spłacił kredyt w terminie, regularnie opłaca czynsz w spółdzielni mieszkaniowej lub nigdy nie zalegał z rachunkami telefonicznymi itp.).” – czytamy dalej w „Dzienniku Zachodnim”.

W tej kwestii należy jeszcze pamiętać o datach, gdyż informacje z KRD nie są wydawane niezależnie od obowiązujących nas terminów. Szczegóły – w artykule.

Źródło: „Dziennik Zachodni”, Miejsce dla uczciwego, 19. 03. 2007.
Źródło:Biuro Informacji Kredytowej
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki