Rz: życie byłych prominentów

Do niedawna rządzili Polską. Przegrali wybory i trudno im się utrzymać z działalności politycznej. Jerzy Buzek, Janusz Steinhoff i Tadeusz Syryjczyk mają jednak szansę spotkać się znowu w jednym miejscu pracy - pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

Były premier Jerzy Buzek został prorektorem w Polonijnej Szkole Informacji - Akademii Polonijnej w Częstochowie. Ofertę pracy w tej uczelni otrzymał również dawny minister gospodarki Janusz Steinhoff, ale jeszcze się nie zdecydował. Także Tadeusz Syryjczyk, były minister transportu, miał otrzymać propozycję z Akademii. Zastanawia się też nad wykładami w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Dziennikarze Rzeczpospolitej prześledzili też zawodowe losy innych prominentnych polityków poprzedniej ekipy, którzy w tej chwili znajdują się poza parlamentem. Profesor Bronisław Geremek, były szef Unii Wolności i minister spraw zagranicznych, wrócił na Polską Akademię Nauk i - jak mówi - ma poważne plany naukowe. Jarosław Bauc, przedostatni minister finansów, ma świetnie płatną posadę, jest prezesem towarzystwa emerytalnego Skarbiec-Emerytura, należącego do BRE Banku.

Z kolei Longin Komołowski, wicepremier i minister pracy, założył własną firmę Consulting i doradztwo gospodarcze. "Będę robił to, co dotychczas, ale za pieniądze, czyli pomagał przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej" - powiedział Rzeczpospolitej. Więcej w artykule "Życie po rządzie" w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

(iar/zasadzinska )
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil