REKLAMA

Ryanair: od września droższe bilety dla rodziców z dzieckiem

2016-07-29 13:14
publikacja
2016-07-29 13:14
Materiały dla mediów

Irlandzki przewoźnik poinformował, że od 1 września pasażerowie podróżujący z dzieckiem, które ma mniej niż 12 lat będą musieli obowiązkowo zarezerwować miejsce obok niego. Tym samym dopłacą do ceny biletu co najmniej 4 euro.

Ryanair: od września droższe bilety dla rodziców z dzieckiem / FORUM

Przynajmniej jeden z rodziców podróżujących z dzieckiem będzie zobligowany do zarezerwowania miejsca obok niego - dowiadujemy się z komunikatu, który Ryanair przesłał dziś do mediów. Nowa zasada ma pozwolić uniknąć zamieszania w sytuacji, gdy rodzic podróżujący z dzieckiem najpierw wybiera opcję losowego przydziału miejsc w samolocie, a później - w sytuacji gdy system przydzieli miejsca nie sąsiadujące ze sobą - oczekuje możliwości przesiadki i zajęcia miejsc obok siebie.

Od 2014 roku miejsca w samolotach Ryanair są numerowane - każdy wsiadający na pokład pasażer zna numer swojego fotela, co skutecznie ukróciło legendarne wyścigi celem zajęcia jak najlepszych miejsc. Obecnie Ryanair przewiduje dwa scenariusze przydzielania miejsc w samolocie - albo odpłatną rezerwację wybranych przez pasażera miejsc, albo bezpłatne losowanie. Opłaty za konkretne miejsca w samolocie są zróżnicowane i uzależnione od atrakcyjności lokalizacji na pokładzie (miejsca standardowe, z pierwszeństwem, z pierwszeństwem i dodatkową przestrzenią na nogi).

O ile w przypadku osób podróżujących samotnie numer fotela może nie mieć wielkiego znaczenia, a opcja darmowego losowego przydziału miejsc jest sposobem na obniżenie ceny podróży, w przypadku par, rodziców z dziećmi lub większych grup losowy przydział może być opcją mniej atrakcyjną i skończyć się rozsadzeniem pasażerów w zupełnie różnych częściach samolotu. Taki problem jest szczególnie uciążliwy w sytuacji, gdy podróżujący to rodzic z dzieckiem. Oczekiwania rodziców, którzy nie zarezerwowali odpłatnie miejsc obok siebie, ale oczekują możliwości towarzyszenia dziecku prowadziły do kuriozalnych sytuacji, w których miejsce na pokładzie była zmuszona zmienić osoba, która za wybór fotela zapłaciła. – Załogi pokładowe Ryanaira nie mogą przesadzać podróżnych, którzy zapłacili za wybrane przez siebie miejsca tylko dlatego, że inni podróżują z dziećmi i decydują się na losowo przydzielone fotele – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Od 1 września nowa zasada podróżowania linią Ryanair z dzieckiem poniżej 12 lat zakłada, że przynajmniej jeden z rodziców ma obowiązek zarezerwowania miejsca obok niego. Rezerwacja miejsca dla dziecka ma być bezpłatna, natomiast za swoje miejsce rodzic dopłaci do biletu co najmniej 4 euro.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~pińcet
poszedłbym dalej, ci co dostają za nic 500 z kasy innych , winni dopłacać 300 do biletu..
~Marcin
Szkoda ze pasażer nie ma dzieci i nie wie o czym mówi,poczekamy zobaczymy
~Feldkurat-Katz
Napiszcie opodwyzkach emertur o 2 zlote w Pl
~Uk
Tak jak kiedyś nienawidziłem ryanaira za chamstwo i brak profesionalizmu to teraz widzę jakie bydło czasami lata tanimi liniami!!!
~Pasażer
Szkoda ze jeszcze żadna linia nie wpadła na pomysł, aby umożliwić rezerwację miejsc z gwarancją braku dzieci obok. Chętnie bym dopłacił mając pewność ze żaden bachor nie obleje mnie sokiem albo nie bedzie darł japy przez cały lot. Czasami słuchawki nie wystarczają na przenikliwy wrzask kilkumiesięcznego dziecka.
~batman
albo kilkuletniego i tak przez ponad 2 godziny z jednego końca europy na drugi, bo dziewczynka nie chce już ladować, ona chce dłużej lecieć, łęeeeeeeeeee
~UrRoken odpowiada ~batman
trzeba było lecieć w prywatnej kabinie biedaku. a jak cie nie stać to lecisz tanią linią czyli dawna 4 klasa hehe
~wwff odpowiada ~UrRoken
Dzięki za dosadny i celny komentarz.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki