Ruszyły testy systemu informatycznego PKW

Ruszył test systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej. Przed nadchodzącymi wyborami PKW chce sprawdzić co i jak działa w przygotowywanym na wybory oprogramowaniu. Już wcześniej przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego mówili, że nadchodzące wybory prezydenckie będą liczone ręcznie, a system informatyczny ma być tylko drugim sposobem na przesłanie wyników do centrali.

Rafał Szymczak z Biura Prasowego Krajowego Biura Wyborczego powiedział, że rozpoczęte rano testy mogą trwać nawet do jutra. Badanie systemu ma charakter krajowy i biorą w nim udział gminy. Na ogłoszenie KBW odpowiedziała zdecydowana większość gmin, które teraz mają możliwość udziału w teście.

Szymczak dodał, że wyniki testów nie zostaną upublicznione od razu po zakończeniu ćwiczenia, bo wymagają analizy. Przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich przy pomocy narzędzi teleinformatycznych odradzała Najwyższa Izba Kontroli. NIK wskazała też, że jesienne wybory parlamentarne również są zagrożone jeśli chodzi o obsługę przez nowoczesny system informatyczny.


Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~asdasd

nie upublicznią bo wpierw trzeba odpowiednio skalibrować zniekształcanie wyników aby wyglądało na czynnik losowy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil