Rozpoczyna się proces Leo Messiego

W Barcelonie rozpoczyna się dziś proces przeciwko Leo Messiemu i jego ojcu. Obaj zostali oskarżeni o zatajenie przed urzędem podatkowym dochodów w wysokości ponad 4 milionów euro. Napastnikowi FC Barcelony grozi 22 miesiące i 15 dni pozbawienia wolności.

Rozpoczyna się proces Leo Messiego
Rozpoczyna się proces Leo Messiego (FORUM)

W 2007 roku Leo Messi przekazał prawa do swojego wizerunku zagranicznym firmom w Urugwaju i Belize - w krajach, w których nie płaci się podatków. Dzięki temu zaoszczędził 4,1 mln euro. Kwotę tę zataił przed hiszpańskim fiskusem ojciec piłkarza, który jest też jego menadżerem.

Przed trzema laty sprawa wyszła na jaw. Okazało się wtedy, że firmy reprezentujące za granicą Messiego należą do jego ojca. Sąd postawił obu panom zarzuty o przestępstwa podatkowe. Mimo że ojciec wziął całą winę na siebie i oddał zatajoną kwotę, sąd uznał, że Leo Messi musiał o wszystkim wiedzieć.

Napastnik FC Barcelona złoży zeznania w czwartek. Jednak od dzisiaj przebieg sprawy będzie na żywo śledziło 200 dziennikarzy z całego świata.

Neymar, Messi, Maradona - piłkarze oskarżeni o oszustwa podatkowe

Neymar, Messi, Maradona - piłkarze oskarżeni o oszustwa podatkowe

Neymar to kolejny piłkarz Barcelony, który został oskarżony i skazany za unikanie płacenia podatków i defraudację. Piłkarze katalońskiego klubu nie są ani pierwszymi, ani (prawdopodobnie) ostatnimi, którzy zostali postawieni przed sądem z powodu domniemanych oszustw podatkowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/pp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ~podatki

A kiedy pan Lewandowski trafi przed oblicze sądu?

! Odpowiedz
1 3 ~silvio_gesell

Problem nie jest z ukrywaniem dochodów, ale z podatkiem od dochodów.

! Odpowiedz
2 1 ~silvio_gesell

Problem nie jest z ukrywaniem dochodów, ale z podatkiem od dochodów.

! Odpowiedz
1 2 ~cccc

Problemem jest ludzka chciwość

! Odpowiedz
5 10 ~sdfsdf

koleś zarabia rocznie jakies 50 baniek a zaoszczędził 4 miliony...mądry to on nie jest...sportowiec co rekklamuje chipsy i pepsi...zwykły dureń co widzi teraz tylko kasę...na 2 lata by go zamknęli to by miał po karierze chłoptaś...wszystkie te kluby piłkarskie to wielka pralnia kasy i same przekręty

! Odpowiedz
3 8 ~WiaraCzyniCuda


jego roczna wyplata wystarczylaby dla mnie I mojej rodziny zeby spokojnie przezyc do konca zycia, ale czlowiek czym bogatszy tym chciwszy.

Sportowcy, znani pilkarze reklamuja dzis czipsy, od ktorych mlodzi ludzie wpadaja w choroby, jezeli jedza regularnie to swinstwo.Pikantne palace tluste jedzenie ktore zapewnia raka jelit jest reklamowane przez sportowcow, tak samo Mcdonald Coca-Cola.......

na szczescie uprawiam sport, nie ogladam meczy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~księgowa

roczna wypłata? Messi zarabia 33 mln euro rocznie, więc mnie by jego trzydniowe zarobki wystarczyły do końca życia - skromne 1 mln 200 tys. złotych

! Odpowiedz
0 1 ~PŁ

Roczna wypłata?! Ja bym się zadowolił tygodniówką. W 2015 Messi zarobił 26,5 miliona GBP, co daje jakieś 0,5 mln GBP tygodniowo (prawie 3 mln złotych). Od 3 milionów z odsetek by było ponad 10 tys. zł miesięcznie.

! Odpowiedz
0 8 ~Ronaldo

Na Leo doniósł Fiorentino Perez.

! Odpowiedz
0 0 ~Leoś

Mam dzisiaj zły dzien ale sprawiłeś że śmiechłem :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil