REKLAMA

Zwrot podatku w 30 dni dla części rodziców

2021-03-03 11:10
publikacja
2021-03-03 11:10
Zwrot podatku w 30 dni dla części rodziców
Zwrot podatku w 30 dni dla części rodziców
fot. Maria Svetlychnaja / / Shutterstock

Krótszy czas oczekiwania na zwrot podatku? To możliwe, niektóre rodziny otrzymają pieniądze w ciągu 30 dni od momentu złożenia rozliczenia podatkowego PIT.

Od 15 lutego można rozliczać się z fiskusem. Zeznanie podatkowe za 2020 r. można przygotować m.in. w rządowej usłudze "Twój e-PIT", która z problemami ruszyła ponad dwa tygodnie. Standardowy czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi 45 dni dla podatników rozliczających się online. Ustawodawca przewidział możliwość szybszego otrzymania zwrotu dla wybranych rodzin.

PIT 2021 r. – 30 dni na zwrot

Krócej na zwrot podatku za 2020 r. poczekają rodziny, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Ustawodawca przewidział preferencje dla rodzin, w której na utrzymaniu jest przynajmniej 3 dzieci. W składanej do urzędu skarbowego deklaracji podatkowej PIT-37, PIT-36 oraz PIT-28 należy zaznaczyć pole "karty dużej rodziny". Podatnicy mają czas na złożenie formularzy podatkowych do 30 kwietnia 2021 r.

PIT przedsiębiorcy będzie rozliczony w pierwszej kolejności

Elektroniczny formularz PIT-36 dla przedsiębiorców będzie gotowy dopiero na przełomie lutego i marca. "Zeznania składane w formie elektronicznej będą obsługiwane przez urzędy skarbowe w pierwszej kolejności" – zapewnia resort finansów.

Szybszy termin zwrotu podatku dotyczy tylko rodzin, które rozliczają się za pomocą formularzy elektronicznych. Fiskus dokona zwrotu w ciągu 30 dni od momentu złożenia deklaracji podatkowej PIT 2021 r. To o 15 dni szybciej niż w czas standardowego zwrotu podatku:

  • 45 dni – formularze złożone elektronicznie,
  • 90 dni – deklaracja wysłane tradycyjnie w formie papierowej.

Zwroty zostaną dokonane we wskazanym powyżej czasie pod warunkiem, że zeznanie nie zawierało błędów, a podatnik nie posiadał żadnych zaległości na które mogłaby zostać zaliczona nadpłata podatku. W przypadku korekty zeznania terminy wskazane powyżej biegną na nowo. Natomiast, w przypadku posiadania zaległości w urzędzie skarbowym w zakresie np. innych podatków, mandatów czy zajęć komorniczych nadpłata podatku w pierwszej kolejności zaliczana jest na istniejące zobowiązania. Masz pytania odnośnie rozliczenia PIT 2020? W artykule "35 najczęstszych pytań o PIT-y, które zadajemy w internecie" możesz znaleźć odpowiedzi.

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny (KRD) jest systemem zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci. Rabaty dotyczą zarówno instytucji publicznych, jak i przedsiębiorstw prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej.

"Karta Dużej Rodziny wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług" - podkreśla resort finansów. Na stronie ministerstwa zamieszczone są specjalne mapy, które umożliwiają sprawdzenie miejscy, w których można skorzystać ze zniżek.

DF

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
1as
Nie uwierzycie, bo sam nie mogłem uwierzyć.
Rozliczałem się na początku kwietnia, więc raczej nie a szybko, a zwrot podatku w...6 dni!
I to nie roboczych, ale 6 dni, z czego dwa to weekend!
Rekord świata. Bravo KAS :)
pozhoga
To bardzo fajnie, ale takie wsparcie dla rodzin to żarty. Prawdziwy system prorodzinny (i przy okazji sprawiedliwy) byłby wtedy, gdyby dochód dzielił się przez liczbę osób w gospodarstwie domowym.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jelonek1
podobnie jak eagleeye zwrot otrzymałem w ciagu tygodnia pod złożenia zeznania, tj. 26.02.2021. Nadal trudno mi w to uwierzyć. Nie było okazji sie przywyczaić
eagleeye
Powiem tak PIT-37 złożony 16.02.2021zwrot na rachunku 25.02.2021
po_co
Powiem tak 3/3/2021 i wciąż nie ma PIT-36 w formie elektronicznej.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki