REKLAMA

Rosyjska flota na celowniku Turcji

2015-11-30 20:43
publikacja
2015-11-30 20:43

Rosyjska flota znalazła się na celowniku władz Turcji. Ankara zamknęła cieśninę Bosfor dla rosyjskich okrętów i wysłała swoje okręty podwodne, aby obserwowały krążownik "Moskwa" operujący u wybrzeży Syrii.

/ fot. REUTERS/Murad Sezer / FORUM

Dwa tureckie okręty podwodne "Dołunaj" i "Burakreis" obserwują krążownik rakietowy "Moskwa". Rosyjska jednostka została wysłana na Morze Śródziemne, aby "rozpiąć parasol" nad bazami lotniczymi, z których startują samoloty bombardujące w Syrii dżihadystów Państwa Islamskiego.

Jednocześnie niezależne rosyjskie i tureckie portale informacyjne donoszą, że Turcja zamknęła dla rosyjskich okrętów cieśniny Bosfor i Dardanele, łączące Morze Czarne z Morzem Śródziemnym. Tym samym odcięto Rosji możliwość przemieszczania jednostek między tymi dwoma akwenami.

Na razie nie potwierdzają tych informacji oficjalne źródła w Moskwie i Ankarze. Wiadomo jedynie, że Turcja rozpoczęła w tym rejonie manewry antyterrorystyczne.

Wcześniej Moskwa nałożyła na Ankarę sankcje gospodarcze za zestrzelenie rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (53)

dodaj komentarz
~gustaw
myslę ze sprawę moslemów należy zamknąć raz na zawsze posunięcia i agresja Turcji w stosunku do Rosji to ich osobista sprawa nie mająca nic z NATO wspólnego dlatego nie może być mowy o natowskiej solidarnosci w wypadku konfrontacji turecko -rosyjskiej jeśli miałoby być inaczej to agresorem nie jest Turcja a Ameryka myslę ze sprawę moslemów należy zamknąć raz na zawsze posunięcia i agresja Turcji w stosunku do Rosji to ich osobista sprawa nie mająca nic z NATO wspólnego dlatego nie może być mowy o natowskiej solidarnosci w wypadku konfrontacji turecko -rosyjskiej jeśli miałoby być inaczej to agresorem nie jest Turcja a Ameryka a Turcy są tylko narzędziem którzy przy okazji upieką Kurdów inaczej grozi im rozłam i podział państwa lub drugi Irak czy Afganistan To był jedyny ratunek dla Ameryki mieć jeszcze coś do powiedzenia w Syrii po tym jak Francja ,Anglia opowiedziała się za współpracą z Rosją w celu zniszczenia terroryzmu sunickiego w Syrii i na świecie dlatego p ostawiła na Turcję ,która popiera swoich braci sunnitów i to jest także jedyna przyczyna zamachu na cywilny samolot rosyjski gdzie zgineło ponad 220 bezbronnych ludzi i niewinnych dzieci a także zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego i bestialska smierc puilota z rąk terrorystów popieranych przez Turcję które ten konflikt jest na rękę na którym zarabia i morduje a także na rękę Amerykanom dla których jest to możliwość militarnej konfrontacji z Rosją .Po tym nic nie zostanie tylko żółta rasa
~lok
Co oni mają stare 209- ki z lat 80 tych nowych 214 niemiaszki nie chcą im sprzedać
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Mik
Sowieci nie mają prawa mówić o demokracji, prawach człowieka, tak samo jak ssman nie ma prawa zabierać głosu nt Holokaustu!!
~ana
wracaj do banderlandu. tam jest twoje miejsce. kiedys Polacy byli wyzynani dzisiaj ukraincy rosyjskojezyczni. nikt was tu nie chce.
~lol
Obraz z typowej ulicznej zadymy gdzie "kozak" (Turcja) w obliczu silniejszego (Rosja) odgrywa twardziela bo ma za sobą kolegów (NATO)
~CDrom
Turcja to rosnąca w silę potęga w tym regionie, a Rosjanie to tam za wiele nie mogą i w ogóle to więcej krzyczą niż mogą, zatem z tymi siłami przeciwników to nieco inaczej niz piszesz
~lol odpowiada ~CDrom
Rosja pokazuje światu, że mogą wszystko i mają wszystkich w głębokim poważaniu. Fakt, że zachód zwraca się do Rosji o pomoc w zwalczenia ISIS pokazuje jacy są słabi. To nie walka z pozaziemską cywilizacją w której zachód nie ma szans bez Rosji. Hitlera też próbowali powstrzymać dyplomacją i jak widać niczego Rosja pokazuje światu, że mogą wszystko i mają wszystkich w głębokim poważaniu. Fakt, że zachód zwraca się do Rosji o pomoc w zwalczenia ISIS pokazuje jacy są słabi. To nie walka z pozaziemską cywilizacją w której zachód nie ma szans bez Rosji. Hitlera też próbowali powstrzymać dyplomacją i jak widać niczego się nie nauczyli. Oby ten debilny brak reakcji militarnej nie odbił się kolejna wojną światową.
~Antonow odpowiada (usunięty)
CDrom ma rację dziś turecka marynarka wojenna jest w stanie pokonać flote rosyjską na morzu czarnym w trzy dni i zmknąć ją w bazach,Prawda jest taka że Rosjanie nie maja szans.Podobnie jest z sankcjami;rosyjskie sankcje owszem zaszkodzą gospdarce tureckiej straty będą jednak obustronne.Turcja straci 4,5 mld dolarów tytułem CDrom ma rację dziś turecka marynarka wojenna jest w stanie pokonać flote rosyjską na morzu czarnym w trzy dni i zmknąć ją w bazach,Prawda jest taka że Rosjanie nie maja szans.Podobnie jest z sankcjami;rosyjskie sankcje owszem zaszkodzą gospdarce tureckiej straty będą jednak obustronne.Turcja straci 4,5 mld dolarów tytułem turystyki i żywności ale Turcja mówi że w odwetowych sankcjach postara sie być powściągliwa .Rosja zaspokaja ponad połowe zapotrzebowania Turcji na gaz i ponad 30% na rope naftową z czego Turcja moze bez żadnych skutków zrezygnować zastepując te surowcami z Azerbejdzanu ,Iraku i innych.Putin obrońca uciskanych pożal się Boze ,sam tyran i najeżdżca nakłada sobie aureolke anioła dobrego ale zrÓżkami i czarnym dupskiem.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki