REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rośnie sprzedaż drogich apartamentów

2018-05-20 11:00
publikacja
2018-05-20 11:00

W pierwszym kwartale 2018 roku sprzedano w Warszawie blisko 25 proc. więcej drogich apartamentów niż rok wcześniej - wynika z raportu przygotowanego przez Tacit Investment. Rośnie także średnia powierzchnia kupowanych nieruchomości premium.

fot. Filip Klimaszewski / / FORUM

"W pierwszym kwartale 2018 sprzedano w Warszawie 47 apartamentów premium w cenie przekraczającej średnio 20 tys. złotych za mkw." - poinformowano w komunikacie. "Rośnie także średnia powierzchnia kupowanych nieruchomości premium" - podano.

"W 2015 roku ekskluzywny apartament miał średnio 91,5 mkw. powierzchni, w 2016 już ponad 100 mkw., zaś średnia wielkość apartamentów kupowanych w ubiegłym roku wyniosła blisko 106 mkw" - podano.

Jak podaje Tacit Investment, "w ubiegłym roku w Warszawie sprzedano 190 ekskluzywnych apartamentów, natomiast rok wcześniej nabywców znalazło 116 lokali tego typu". "Należy spodziewać się dalszych wzrostów sprzedaży oraz cen, bo rynek warszawski wciąż jest niedoszacowany, w porównaniu do innych, europejskich metropolii" - zaznaczono.

"Rynek ekskluzywnych nieruchomości ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Rozwija się czterokrotnie szybciej od segmentu popularnego. Ostatni rok, to wzrost liczby sprzedanych apartamentów o 64 proc., podczas gdy w segmencie popularnym obserwujemy wzrost na poziomie 15 proc." zauważyła prezes Tacit Investment Karolina Kaim.

"Biorąc pod uwagę historyczne wzrosty cen, jak również sytuację społeczno-ekonomiczną kraju, eksperci EY prognozują, że w kolejnych latach w Warszawie będziemy obserwować dalszy wzrost liczby transakcji w segmencie premium przy jednoczesnym wzroście cen" - podano w komunikacie. "Poziom cen 40-50 tys. zł za mkw. pod koniec następnej dekady może nie należeć do rzadkości, lecz stanie się regułą w przypadku najbardziej prestiżowych i unikatowych projektów mieszkaniowych" - podano.(PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lenaa
Podobne artykuły czytałem tuż przed pęknięciem bańki w 2008 roku

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki