REKLAMA

Rocznicowa minihossa na bitcoinie

2018-12-19 22:10
publikacja
2018-12-19 22:10

To już nie tylko rocznicowy wystrzał bitcoina, ale rocznicowa minihossa. W rok po osiągnięciu rekordu wszech czasów, bitcoin jakby chciał dać znać, że pogłoski o jego śmierci są przedwczesne. W zaledwie trzy dni najpopularniejsza kryptowaluta zyskała na wartości 25%.

fot. / / coindesk.com

W środę o godz. 22:00 notowania bitcoina kształtują się na poziomie 3 731 dolarów, co oznacza wzrost o 6,5% w ciągu doby. Jednak maksymalny kurs wskazywany przez indeks cen bitcoina serwisu Coindesk to 3 929 dolarów. Tymczasem jeszcze w sobotę bitcoina notował 16-miesięczne minimum kursem 3 129 dolarów. Zatem w ciągu pięciu dni wartość flagowego okrętu kryptowalut wzrosła o ponad 25%. To kurs niewidziany od pierwszych dni grudnia. Na rynku widać także, po raz pierwszy od dłuższego czasu wzrost obrotów wraz ze wzrostem kursu bitcoina.

Ostatnia minihossa wynika nie tylko z naturalnego odreagowania głębokich spadków, ale także z wyciskania krótkich pozycji na bitcoinie i innych kryptowalutach. Jak wskazują dane w serwisie TradingView, liczba krótkich pozycji na bitcoinie na giełdzie kryptowalutowej Bitfinex sięgnęła w poniedziałek 7 grudnia rekordowego poziomu, przekraczając 43 tys.

fot. / / Tradingview

W czasie wczorajszych gwałtownych wzrostów bitcoina, ich liczba szybko spadła do nieco ponad 34 tys. Gracze grający na spadki bitcoina musieli szybko zamykać krótkie pozycje, ze względu na konieczność szybkiego uzupełnienia depozytu zabezpieczającego u brokera. Zostali po prostu wyciśnięci z rynku. Dziś jednak ponownie liczba krótkich pozycji rośnie.

Serwis Bloomberga kontekstowo informuje o traderze Marku Dow, byłym ekonomiście Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który dokładnie rok temu obstawił spadki bitcoina, zajmując krótką pozycję na kontraktach futures. Wczoraj Dow poinformował na Twitterze, że kończy z grą na spadki bitcoina. „Nie będę próbował wyciskać więcej z tej cytryny” – tak Dow podsumował swoją decyzję.

Liderem zwyżek na rynku kryptowalut jest bitcoin cash, jeszcze do niedawna główny spadkowicz. Teraz token szybko odzyskuje siłę, a jego kurs zyskał w ciągu ostatniej doby ponad 30%. Natomiast od lokalnego dna zanotowanego w ostatnią sobotę, bitcoin cash zyskał już ponad 92%.

fot. / / coindesk.com

Zielony kolor przybrała niemal cała mapa rynku kryptowalut. Ripple zyskuje 11,9%, ethereum rośnie  11%, a litecoin zyskuje 6%.

fot. / / Coin360

MD

Źródło:
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (8)

dodaj komentarz
makabrrr
Internet of things nie będzie możliwy bez walut cyfrowych. Postępu nie da się zatrzymać. Czas wyeliminować pośrednictwo finansowe w postaci banków.
makabrrr
Powoli kiełkuje nowy bull run na tym rynku. Za 10 lat wszystko przeniesie się do otwartej zdecentralizowanej elektronicznej sieci. Dinozaury nie zrozumieją, ale to ich problem.
antek10
Równie dobrze mozna sprzedawac bańki mydlane. Taka sama wartość. A jeleni zawsze sie znajdzie.
robertjak
jeśli bitcoin kosztował grubo poniżej 1 centa to jeszcze daleka droga do tej ceny ale że będzie spadać to pewne
specjalnie_zarejstrowany1
Za jednego centa kapitalizacja by wynosila 171 tys dolarow. Rozumiem ze uwazaz iz nie ma ludzi na swiecie ktorzy dysponuja takimi pieniedzmi i kupili by bitcoina tylko dla kaprysu? No przeciez to fura pieniedzy! W Lubelskim pewnie pol wsi mozna za to kupic.
lightning_network
Cóż można dodać? Chyba tylko to, że praca wre:

https://github.com/lightningnetwork/lightning-rfc/wiki/Lightning-Specification-1.1-Proposal-States

Pieniądz elektroniczny zwrócony zwykłym ludziom. Banksterzy, z ich Visą i Mastercardem - niech się szykują na pasjonującą wycieczkę do mysiej dziury, Już niebawem! :)
detektorjusia
Do zobaczenia przy kursie 200$ :)
krypsy odpowiada detektorjusia
Proponuję prześledzić trzy wcześniejsze bańki. Może nie będziesz się tak ośmieszał gdy zobaczysz, jak podobne komentarze przeżyły próbę czasu w przeszłości.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki