Od początku czerwca wszyscy użytkownicy aplikacji Robinhood zyskają możliwość całodobowego handlu akcjami przez 5 dni w tygodniu.


Według zapowiedzi spółki rozszerzone godziny handlu będą udostępniane stopniowo kolejnym grupom klientów od początku tego tygodnia. Docelowo w przyszłym miesiącu całodobowy obrót niektórymi pojedynczymi akcjami oraz ETF-ami stanie się możliwy dla wszystkich użytkowników aplikacji Robinhood ze Stanów Zjednoczonych (fintech nie obsługuje klientów spoza USA).
Całodobowy handel na giełdzie w aplikacji Robinhood będzie dostępny przez 5 dni w tygodniu od godziny 20:00 czasu wschodnioamerykańskiego w niedzielę (godz. 2:00 czasu polskiego pon.) do 20:00 w piątek. Na 24-godzinnej liście rynkowej znajdą się 43 najpopularniejsze pojedyncze akcje i ETF-y, w tym Tesla, Amazon i Apple.
Trend całodobowego handlu na giełdzie
Robinhood będzie pierwszą platformą transakcyjną dla klientów detalicznych, która wprowadzi całodobowy handel w USA. Fintech dołącza jednak do ruchu, który jest widoczny na amerykańskim rynku od kilku lat. Zlecenia w systemie obrotu nocnego mogą składać już osoby korzystające z usług domów maklerskich Interactive Brokers oraz TD Ameritrade. W Stanach Zjednoczonych pojawiały się nawet pomysły uruchomienia całodobowej giełdy papierów wartościowych działającej w soboty, niedziele oraz święta.
W marcu 2022 roku wniosek o rejestrację takiej giełdy złożyła spółka 24X National Exchange LLC. Niecały rok później Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała jednak, że pismo zostało wycofane. Ostatecznie 24X Exchange skończyła jako zarejestrowana na Bermudach platforma OTC oferująca dostęp do rynku forex i kryptowalut.
Robinhood traci klientów
Zgodnie z ostatnim raportem Robinhood Markets liczba aktywnych klientów aplikacji spadła w kwietniu o 300 tys. osób, co oznacza, że w ciągu roku platforma straciła ponad ¼ użytkowników.


Wraz ze zmniejszeniem się bazy klientów platforma notuje także znaczący spadek obrotów. Wolumen handlu akcjami skurczył się w kwietniu o 32% w porównaniu do marca. Spadły także obroty na opcjach i kryptowalutach, odpowiednio o 25% i 6%. Salda i środki pieniężne klientów zwiększyły się w ostatnim miesiącu o około 6,7%.

