Tańszy roamnig w Orange dla niektórych klientów

Opłaty roamingowe we Wspólnocie zostały zniesione 15 czerwca 2017 roku. Jednak w ubiegłym roku sieci zdecydowały się wprowadzić je z powrotem, tłumacząc to nadmierną popularnością usługi. Teraz Orange zapowiedział tańszy transfer danych - ale nie dla wszystkich klientów.

(fot. Yonatan Sindel / FORUM)

Na mocy uchwalonych przez Parlament Europejski przepisów 15 czerwca 2017 roku zniesiono opłaty za roaming w Unii Europejskiej. Operatorzy chyba jednak nie spodziewali się, że ich klienci tak chętnie będą korzystać z nowego prawa - w ciągu pierwszych wakacji ich liczba wzrosła prawie dwukrotnie. To spowodowało, że sieci telefonii komórkowych po kolei informowały o przywróceniu stawek za usługę.

Na początku kwietnia tego roku Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że do 15 maja operatorzy muszą stosować nowe ceny za połączenia zagraniczne w obrębie Unii Europejskiej. Wczoraj zaś Orange poinformował - zgodnie z nową decyzją UKE - o wprowadzeniu tańszych transferów, jednak nie dla wszystkich klientów.

Tańszy roaming w Orange dla klientów ofert pre-paid

19 kwietnia cennik roamingu w pomarańczowej sieci będzie tańszy. Jednak mniej zapłacą tylko klienci, którzy korzystają z oferty na kartę. Opłata ma wynosić mniej o 5,5 zł za każdy wykorzystany gigabajt - dopłata do 1 MB danych lub za MMS w roamingu zmniejszy się z obecnej stawki 0,00738 zł do 0,001845 zł (1,89 zł/GB). Wysokość dopłat do cen innych usług pozostaje bez zmian:

  •     0,05 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
  •     0,02 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
  •     0,01 zł za wysłaną wiadomość SMS.

Jak informuje Orange, od klientów ofert abonamentowych opłaty dodatkowe wynikające z decyzji Prezesa UKE nie są pobierane zgodnie z promocją „Roaming w UE bez dopłat”.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 10 tksl

orange działa nieuczciwie
bedac we francji jak wybierze sie siec F ORANGE francuska i przejedzie sie w okolicach monako to orange nalicza oplaty jak za połaczenia poza unia europejska - 50eur za kilka mega danych. i to bez zmiany siecie na Monaco Telecom. reklamacje nie przyniosly skutku. ODRADZAM STANOWCZO

! Odpowiedz
1 20 eagleeye

Pamiętam jak UE i PE przez kilka lat pisali iż zniosą roaming i po roku lobby sieci komórkowych i tak wygrało i trzeba płacić. Ot cala poulistyczna UE

! Odpowiedz
4 10 sarad

złodzieje ! co na to UOKiK ? nigdy nie byłem w tej post -TPsowskiej sieci

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne