REKLAMA
WEBINAR

Rekordowa sprzedaż obligacji oszczędnościowych w sierpniu

2019-09-12 13:00
publikacja
2019-09-12 13:00

Sprzedaż obligacji oszczędnościowych w sierpniu osiągnęła rekordową w skali miesiąca wartość 1,75 mld zł, największym zainteresowaniem cieszyły się obligacje 4-letnie - poinformował w czwartek w komunikacie wiceminister finansów Piotr Nowak.

fot. Bartomiej Kudowicz / / FORUM

"Sprzedaż obligacji oszczędnościowych w sierpniu osiągnęła rekordową w skali miesiąca wartość 1,75 mld zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się obligacje 4-letnie. Na ich zakup nabywcy indywidualni przeznaczyli niemal 800 mln zł - czyli ponad trzykrotnie więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Łączna sprzedaż obligacji oszczędnościowych od początku roku przekroczyła już 10 mld zł" – poinformował Nowak cytowany w komunikacie resortu finansów.

Zgodnie z danymi MF, w sierpniu sprzedano obligacje 3-miesięczne (OTS1119) za 475,5 mln zł, 2-letnie (DOS0821) za 304,5 mln zł, 3-letnie (TOZ0822) za 18,1 mln zł, 4-letnie (COI0823) za 771,5 mln zł i 10-letnie (EDO0829) za 169,6 mln zł.

Największą popularnością cieszyły się obligacje 4-letnie, na których zakup nabywcy indywidualni przeznaczyli kwotę 771,5 mln zł, co stanowiło 44 proc. udział w strukturze sprzedaży. Zainteresowaniem, jak wskazuje MF, cieszyły się również obligacje 3-miesięczne (27 proc.) i 2-letnie (17 proc.). W dalszej kolejności oszczędzający wybierali obligacje 10-letnie (10 proc.) oraz 3-letnie (1 proc.).

fot. / / Bankier.pl

"Na zakup obligacji rodzinnych dedykowanych beneficjentom programu Rodzina 500+ przeznaczono 11,2 mln zł. Obligacje rodzinne kierowane są wyłącznie do osób otrzymujących świadczenie w ramach programu Rodzina 500+, które chcą oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci. Beneficjenci programu mogą nabywać ten rodzaj obligacji do wysokości kwoty przyznanego świadczenia wychowawczego" - informuje MF.

Jak podano, obligacje rodzinne są dostępne w ciągłej sprzedaży, zatem ich zakupu można dokonać w dowolnym momencie.(PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
ryszard_ochodzki
rok temu moja ulubiona kiełbasa kosztowała 38 zł za kg, dzisiaj zapłaciłem 50 zł. Ludzie, jeśli chceta swoje pieniendze zamrozić to kupujta kiełbase i do zamrażary. Papiery zostawcie specom od celulozy
ryszard_ochodzki
ludzie, kupujta papierów. nie zbliżajta się jeno do barbarzyńskiego reliktu przeszłości bo na co komu złote pieniążki.
bha
A dług ogólny kraju codziennie coraz szybciej niestety Narasta ... INFO https://commodity.com/debt-clock/poland/
stokrotka890
KUPUJ OBLIGACJE BEDZIESZ MIAL PAPIERY
silvio_gesell
I dobrze. Redukujemy stosunek zadłużenia zagranicznego do całkowitego.
pull_up_terrain_ahead
Co dobrze? To jest desperacja spowodowana działaniami twoich idoli.
pull_up_terrain_ahead
Złodziejstwo w białych rękawiczkach i pod kołnierzykiem w samo południe.
silvio_gesell odpowiada pull_up_terrain_ahead
Nie, doszliśmy do poziomu rozwoju, gdzie tylko państwo jest w stanie rozsądnie inwestować. Prywatne inwestycje poszłyby w produkcję gier komputerowych, które nie wnoszą nic do realnej gospodarki.
pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell
Również piwo nic nie wnosi a się sprzedaje. Prezentujesz mentalność prezesa.
pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell
Tylko państwo jest w stanie rozsądnie inwestować, teraz pojechałeś Gomułką.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki