REKLAMA

Ranking spółek Bankier.pl - październik 2017

Adam Hajdamowicz2017-11-08 12:18redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-11-08 12:18
Ranking spółek Bankier.pl - październik 2017
Ranking spółek Bankier.pl - październik 2017
/ YAY Foto

Na czele bankierowego rankingu nadal pozostaje JSW, choć w czołówce doszło do pewnych zmian. Warty uwagi jest spadek poza podium KGHM-u, który znajdował się stale w pierwszej trójce od maja obecnego roku.

Podobnie jak w szesnastu minionych miesiącach, tytuł najpopularniejszej spółki wśród użytkowników Bankier.pl przypadł Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Spółka ta w minionym miesiącu ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa, który ma zastąpić oddelegowanego do pełnienia tej funkcji Daniela Ozona.

Spółka podała także, że produkcja węgla JSW w III kwartale 2017 r. wyniosła 3,54 mln ton wobec 4,1 mln ton rok wcześniej i 3,78 mln ton w II kwartale. JSW poinformowało także o planowanej emisji obligacji celem refinansowania zadłużenia. Wartość emisji może wynieść ok. 1,5 mld zł.

Ponadto opóźnia się publikacja strategii przez Jastrzębie na lata 2017-30. „Mam świadomość, że rynek się niepokoi, ale takie są zapisy w kowenantach, że strategia musi być zaakceptowana przez wierzycieli" – uspokaja prezes spółki.

Ranking popularności spółek Bankier.pl - październik 2017

Spółka

Ticker

Miejsce w poprzednim rankingu

1

JSW

JSW

1

2

Polimex-Mostostal

PXM

2

3

CD Projekt

CDR

4

4

KGHM

KGH

3

5

Energa

ENG

7

6

PZU

PZU

6

7

Bumech

BMC

5

8

PKO BP

PKO

Poniżej 10 

9

Ursus

URS

9

10

Tauron

TPE

Poniżej 10 

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Drugie miejsce, podobnie jak w zeszłym miesiącu, zajął Polimex-Mostostal. Spółka ta wprowadziła do obrotu 150 mln akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 2 zł każda. Kurs natomiast wykazywał się sporą zmiennością, najpierw spadł z ponad 5 zł do 4,2 zł, by później w jeden dzień odrobić straty i… znowu spaść.

fot. / / Bankier.pl

Na podium bankierowego rankingu popularności wskoczył tym czasem CD Projekt. Wyprzedził tym samym KGHM, który nie wypadał poza pierwszą trójkę już od maja tego roku. Adam Kiciński, prezes największego polskiego producenta gier podkreślał ostatnio, że liczy, iż społka może dzięki przygotowywanej grze „Cyberpunk 2077” zrobić w przyszłości „ogromny” krok. „CD Projekt skupia się na wzroście organicznym, ale nie wyklucza, że jeśli pojawiłaby się firma albo zespół, który odpowiadałby zasadom i celom pracy CD Projektu, w grę mogłoby wchodzić jego przejęcie”, dodawał prezes. Kurs tymczasem bije kolejne rekordy i w zeszłym miesiącu przekroczył 120 zł za akcję.

Do pierwszej dziesiątki wskoczyły PKO BP i Tauron. Wypadły natomiast PBG i Vistal. Ten pierwszy znalazł się w ostatnim miesiącu na 11. miejscu, Vistal jednak nie budzi już takiego zainteresowania i spadł aż na 53.

Najpopularniejsze spółki na forum Bankier.pl - październik 2017

Spółka

Ticker

Liczba postów w październiku

1

Polimex-Mostostal

PXM

14237

2

Minox

MNX

5533

3

Ursus

URS

4532

4

GetBack

GBK

4206

5

CD Projekt

CDR

4171

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Na forum najwięcej emocji budził Polimex-Mostostal, na temat którego napisano w październiku aż 14237 postów. Na drugim miejscu znalazł się natomiast Minox, którego akcje zaczęły gwałtownie spadać tuż po publikacji o zawarciu umowy o współpracy handlowej z My Development. Do końca października kurs spadł o ponad 70%.

fot. / / Bankier.pl

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki