REKLAMA

Ranking lokat Bankier.pl 6M – listopad 2016

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz2016-11-15 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-11-15 06:00
Ranking lokat Bankier.pl 6M – listopad 2016
Ranking lokat Bankier.pl 6M – listopad 2016
fot. courtyardpix / / YAY Foto

Walkę o atrakcyjnie oprocentowaną lokatę półroczną można porównać do syzyfowej pracy, nawet pomimo spełnienia dodatkowych warunków. W najlepszym razie można bowiem zyskać 2,40 proc. w skali roku. Bez większego wysiłku do osiągnięcia na półrocznej lokacie w listopadzie będzie natomiast stawka 2,15 proc. Dla niewielkich kwot różnica w odsetkach wynosić więc będzie zaledwie kilka złotych.

Wpłacając 10 000 zł na najlepszą lokatę półroczną bez dodatkowych warunków, można uzyskać około 86 zł odsetek. Najlepsza lokata półroczna powiązana z kontem osobistym i wymagająca spełnienia dodatkowych warunków przyniesie przy wspomnianej kwocie ok. 10 zł więcej odsetek. Pozostałe propozycje, niezależnie od konstrukcji oferty – z dodatkowymi warunkami czy bez nich – dadzą już mniej niż 85 zł odsetek.

W najnowszym rankingu Bankier.pl prezentujemy najlepsze oferty lokat na 6 miesięcy dla kwoty 10 000 zł. Zestawienie tradycyjnie podzielono na dwa warianty: oferty wymagające spełnienia dodatkowych warunków oraz oferty bez dodatkowych warunków (tabela na drugiej stronie rankingu). Jeśli dany bank oferował kilka lokat dla przyjętych parametrów, do zestawienia trafiła jedna – najlepsza.

Najwyższe stawki na lokatach półrocznych w listopadzie dostępne będą w Idea Banku. Lokata Cloud powiązana z Kontem Idealnym, wymagająca utrzymywania na nim określonego salda, przyniesie 2,40 proc. w skali roku. Z kolei Lokata Listopadowa bez konieczności zakładania konta czy innych ograniczeń ma stawkę 2,15 proc. w skali roku. Pozostałe propozycje lokat półrocznych będą miały już stawki poniżej 2,10 proc.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

96,33 zł

posiadanie Konta Idealnego i utrzymywanie na nim 10 proc. środków zgromadzonych na lokacie

2.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

2,10%

84,28 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

2,10%

84,28 zł

posiadanie konta, tylko dla nowych środków

3.

BGŻ Optima

Lokata elastyczna

2,00%

80,27 zł

posiadanie konta

Credit Agricole

Lokata w ofercie powitalnej

2,00%

80,27 zł

posiadanie konta, dostępna tylko w oddziale

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,00%

80,27 zł

posiadanie konta

4.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,95%

78,27 zł

posiadanie konta

5.

BZ WBK

Lokata bonusowa

1,90%

76,26 zł

posiadanie konta, dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie, limit kredytowy lub kartę kredytową

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu  »

Źródło: Bankier.pl, stan na 14.11.2016 r.

Na drugie miejsce zestawienia najlepszych lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami trafiła oferta połączonego Nest Banku (dawniej: Banku SMART i BIZ Banku). Klienci posiadający konto i wpłacający nowe środki otrzymają tu lokatę półroczną ze stawką 2,10 proc. Zaraz po wprowadzeniu marki Nest Bank na rynek stawka ta wynosiła 2,6 proc., jednak bank postanowił ostatnio znacznie obniżyć oprocentowanie lokat na nowe środki.  

2,10 proc. na półrocznej lokacie mogą również otrzymać klienci BOŚ Banku, którzy mają tam konto i aktywnie korzystają z wydanej do niego karty debetowej. Oferty ze stawką wynoszącą 2 proc. w skali roku zajmują trzecie miejsce zestawienia najlepszych lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami. Będą one dostępne w BGŻOptima, Credit Agricole i Toyota Banku dla klientów, którzy posiadają tam konta osobiste.

Zobacz najlepsze lokaty 6M dla kwoty 10 000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta »

Jedynie nieznacznie mniej będzie można uzyskać na lokatach półrocznych bez dodatkowych warunków takich jak założenie konta osobistego, skorzystania z innych produktów czy wpłacenie nowych środków.

Najlepsze lokaty półroczne bez dodatkowych warunków dadzą 1,80-2,15 proc. zysku w skali roku. Najwyżej oprocentowaną propozycję przedstawia, jak już wspomniano, Idea Bank. W listopadowej edycji lokaty bez dodatkowych warunków (jak konto, karta, nowe środki) depozyt na 6 miesięcy będzie można założyć z oprocentowaniem wynoszącym 2,15 proc. w skali roku. Lokata Listopadowa dostępna jest wyłącznie online. Klienci nieposiadający konta w Idea Banku mogą złożyć wniosek przez formularz umieszczony na stronie banku.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Listopadowa

2,15%

86,29 zł

2.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

załóż lokatę»

1,95%

78,27 zł

3.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,90%

76,26 zł

4.

Plus Bank

Lokata internetowa

1,85%

74,25 zł

5.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

1,80%

72,25 zł

PBS w Ciechanowie

e-lokata granatowa

1,80%

72,25 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 14.11.2016 r.

Drugie miejsce zestawienia zajmuje obecnie Getin Bank, który oferuje półroczną lokatę na 1,95 proc. Jest to również oferta dostępna on-line dla klientów nieposiadających konta w banku. Trzecie miejsce należy z kolei do Toyota Banku oferującego lokatę standardową na 6 miesięcy ze stawką 1,90 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat półrocznych bez dodatkowych warunków wynosi w listopadzie 1,93 proc. w skali roku. W przypadku lokat z dodatkowymi warunkami – średnie oprocentowanie TOP5 ofert wynosi 2,07 proc. w skali roku. Lokaty półroczne pozostają jednymi z najniżej oprocentowanych depozytów. W dobie niskich stóp procentowych, najwyżej oprocentowane lokaty to te zakładane na najkrótsze terminy – do 3 miesięcy, w tym również na mniej popularne okresy, podawane nie tylko w miesiącach, ale i w dniach.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~dsds
Sprawdź na kredytnaszybko.pl najlepsze lokaty . Nie daj sie oszukać
~bgżOptima
Chcąc założyć Konto Indywidualne w BGŻOptima wraz z lokatą, musisz się liczyć z brakiem ochrony Twoich danych osobowych. Bank wymaga skanu lub fotki Twojego dowodu osobistego przesłanego via internet, mimo podanych pisemnie wszystkich danych o tym dokumencie, danych dotyczących twoich zrobków oraz zawodu w którym pracujesz. Skan Chcąc założyć Konto Indywidualne w BGŻOptima wraz z lokatą, musisz się liczyć z brakiem ochrony Twoich danych osobowych. Bank wymaga skanu lub fotki Twojego dowodu osobistego przesłanego via internet, mimo podanych pisemnie wszystkich danych o tym dokumencie, danych dotyczących twoich zrobków oraz zawodu w którym pracujesz. Skan lub foto dowodu osobistego, gdy dostanie się w ręce złodzieja może wykonać podróbkę i narobić wiele klopotu. Ciekawe czy BGŻOptima zastanowił się nad chęcią zdobycia tego typu danych ? Po co mu te informacje ? A może też chce wymiary .... wagę, itp potencjalnego klienta. Ciekawe co na to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?
~waldi
jeszcze na głowę nie upadłem aby tym bankowym bandytom dawać pieniądze na 1.5-2% kiedy kredytów udzielają na kilkanaście %. O samej kreacji pieniądza w ramach kredytu już nawet się nie rozpisuję bo to jest bandytyzm zalegalizowany prawnie.

Dlatego - możecie mnie w pompkę pocałować. Skarpeta dla gotówki i słoik z kruszcem a
jeszcze na głowę nie upadłem aby tym bankowym bandytom dawać pieniądze na 1.5-2% kiedy kredytów udzielają na kilkanaście %. O samej kreacji pieniądza w ramach kredytu już nawet się nie rozpisuję bo to jest bandytyzm zalegalizowany prawnie.

Dlatego - możecie mnie w pompkę pocałować. Skarpeta dla gotówki i słoik z kruszcem a wam bandyci z banków środkowy palec i życzenia abyście bankrutowali w konwulsjach i męczarniach bez pomocy państwa, tak jak każda inna firma, która źle przekalkulowała ryzyko i nie umie prowadzić biznesu.
~aliin
lepiej kupić dolCE kilka dni i ma się więcej niż na lokacie
~MK
Kto w tych czasach lokuje środki na lokatach?
W dobie ultra niskich stóp procentowych dajemy bankom prawie darmowe pieniądze, podczas gdy one będą obracać nimi na kredytach z RRSO 10% :-)

Już lepiej zainwestować w obligacje, obligacje korporacyjne lub akcje, chociaż z tym ostatnim walorem to tylko na dłuższy termin i raczej
Kto w tych czasach lokuje środki na lokatach?
W dobie ultra niskich stóp procentowych dajemy bankom prawie darmowe pieniądze, podczas gdy one będą obracać nimi na kredytach z RRSO 10% :-)

Już lepiej zainwestować w obligacje, obligacje korporacyjne lub akcje, chociaż z tym ostatnim walorem to tylko na dłuższy termin i raczej trzeba posiadać trochę wiedzy.
~totali
tak samo mozesz obstawic totolotka, jesli posiadasz troche wiedzy na temat przyszlych wynikow
~DoktOr
RRSO 10%? Gdzie taka taniocha? :D
~mhm odpowiada ~DoktOr
Na kartach kredytowych — co nie oznacza, że promuję takie zadłużanie się, kk trzeba ZAWSZE spłacać w całości!
~RZycliwy
a czy Kasia pracuej w getin banku
~intryg
O co chodzi z tą Kasią z Getin Banku ? Oświeci mnie ktoś ?

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki