Ranking lokat Bankier.pl 1M – luty 2016

Banki w ostatnim czasie nie tylko podwyższają opłaty za konta, karty czy zwiększają marże kredytów mieszkaniowych. Zmiany dotyczą też oprocentowania oferowanych lokat, które stopniowo topnieje. Ostatnie przyzwoite, jak na obecne warunki, stawki dostępne są jeszcze w przypadku lokat zakładanych na najkrótsze terminy.

Najlepsze obecnie lokaty to takie, które dostępne są dla niewielkich kwot i na krótkie terminy. Takie bowiem produkty oszczędnościowe banki wybierają przy wprowadzaniu rożnego rodzaju promocji. Są to często tzw. wabiki, które mają na celu przyciągnąć klienta w progi nowej dla niego instytucji i skłonić do skorzystania jeszcze z co najmniej jednego produktu z oferty.

Jak co wtorek publikujemy ranking lokat zakładanych na 10 000 zł. Tym razem prezentujemy najlepsze obecnie lokaty jednomiesięczne w podziale na produkty wymagające spełnienia dodatkowych warunków oraz te dostępne bez ograniczeń.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Bank SMART

SMART Lokata "na powitanie"

4,00%

25,66 zł

tylko dla nowych klientów

2.

Eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

22,46 zł

wymaga posiadania konta w banku i korzystania z aplikacji mobilnej

3.

PKO BP

Lokata w IKO

otwórz konto»

2,25%

15,43 zł

wymaga posiadania konta w banku

4.

BIZ Bank

Lokata BIZ Spinająca

1,85%

12,69 zł

można założyć tylko 1 lokatę

5.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,75%

11,23 zł

wymaga posiadania konta w banku

Źródło: Bankier.pl, stan na 01.02.2016 r.

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Najlepsza lokata na miesiąc dla kwoty 10 000 zł ma oprocentowanie równe 4%. Już tylko dwie z dostępnych w bankach ofert lokat jednomiesięcznych mają stawki wyższe niż 3%. Są to propozycje Banku SMART i eurobanku. Trzecie miejsce w TOP 5 najlepszych lokat jednomiesięcznych na 10 000 zł zajmuje propozycja PKO Banku Polskiego z oprocentowaniem 2,25%. Kolejne miejsca w zestawieniu to oferty ze stawkami poniżej 2%. Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat jednomiesięcznych wynosi obecnie 2,67%.

Wszystkie wymienione oferty wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków. W zależności od konstrukcji produktu będzie to: założenie konta, wpłacenie nowych środków, aktywowanie aplikacji mobilnej czy wcześniejsze niekorzystanie z usług danej instytucji.

Korzystajcie z banków, my je zbankrutujemy

Korzystajcie z banków, my je zbankrutujemy

Działania nowego rządu w sprawie sektora bankowego do tej pory wydawały się jednokierunkowe: banki są złe, trzeba z nich wyssać pieniądze. Ostatni ruch przeczy jednak tej zasadzie. Doszło nawet do paradoksu, którego ofiarą może stać się obywatel - pisze Adam Torchała.

Czytaj dalej: Ile zarobisz na lokacie 1M bez spełniania dodatkowych warunków?

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~paweł

Zamiast wycofywać się rakiem lepiej sprawdzić zabezpieczenie lokaty w trakcie podpisywania umowy z bankiem. Sam swoją z Getin Noble czytałem skutecznie, żeby nie podpisać gniota. Zresztą GNB to poważna firma.

! Odpowiedz
0 3 ~JM

Oszczędzający powinni każdą bezczelność banków karać wycofaniem
pieniędzy z tego banku. Jeżeli nawet nie przynosi to zysku , daje to
sygnał cwaniakom , że bez klientów bank nie może zarabiać. Nie
lenić się i robić ruchy.

! Odpowiedz
1 3 ~Bdhfj

Po co komu ranking 1m

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~ić_po_chlep

Ściema jakich wiele. Banki i tak stopniowo podwyższały opłaty jeszcze długo przed ubiegłoroczną podwyżką stóp. Podwyżka stóp oraz podatek stały się tylko pretekstem do kolejnych podwyżek.
Obecnie banki doprowadziły do tego, że lokata jest nieopłacalna. To dziwne, bo przecież bank trzyma te pieniądze, zarządza nimi i je pomnaża (lub traci) uniemożliwiając klientowi swobodny obrót nimi (np. kary za zerwanie przed czasem).
Obecnie podobnie oprocentowane są konta OKO, ale pieniędzmi na oko można obrać bez ograniczeń i kar.

Banki chcąc robić na złość innym i oprotestować podatek, same sobie podcinają gałąź z forsą. Rekordy finansowe osiągane na kredytach zaciąganych przez szaraczki też będą topniały, bo szaraczki biedne. A gdy szaraczek biedny, szuka oszczędności i innych źródeł finansowania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~demo

Dobre oprocentowanie znajdziecie na finanse-365.pl

! Odpowiedz
0 1 ~LiWa

Dzięki. Konkretne zestawienie z lokatami na krótki okres czasu. Przydałoby się jeszcze takie przedstawienie inwestycji długoterminowej.

! Odpowiedz
3 4 ~pytacz

Pani Katarzyno - pproszę, bardzo proszę o zmianę zdjęcia - jak je widze to nie chce mi sie czytać.
BTW - bankier.pl uchodzi/ł za branżowy portal, po jaką cholerę robić porównanie lokat na 1M ?

! Odpowiedz
2 4 ~inst

przecież inflacja ma wynieść 1,8% ! ------- złodziejski kraj ! --------- a jeszcze minus podatek BELKI !!!!!!----------- / ZA PRĘ LAT POLSCY PSEUDO EKONOMISCI BĘDĄ BIC PIANĘ ŻE POLACY NIE OSZCZĘDZAJĄ !!!!!!!

! Odpowiedz
2 5 ~antyk

Bankierzy nie są kretynami i będą minimalizowali kwotę opodatkowaną. Podziękuj choremu polskiemu społeczeństwu, które wybrało Populistów i Socjalistów do pełnienia władzy prawie-absolutnej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne