Ranking lokat Bankier.pl 12M – wrzesień 2016

200 zł – tyle można zyskać, wpłacając dziś do banku 10 000 zł na najlepszą lokatę roczną. Aby uzyskać takie odsetki, klient będzie musiał założyć konto osobiste, utrzymywać na nim określone saldo oraz aktywnie korzystać z wydanej do niego karty debetowej. Najlepsza obecnie lokata roczna na 10 000 zł bez dodatkowych warunków pozwoli uzyskać ok. 170 zł odsetek.

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl sprawdzamy oferty lokat rocznych dla kwoty 10 000 zł. Tradycyjnie zestawienie dzielimy na dwa warianty: oferty wymagające spełnienia dodatkowych warunków, takich jak założenie konta, skorzystanie z innych produktów czy wpłacenie nowych środków oraz oferty dostępne dla każdego, bez dodatkowych ograniczeń. W każdym wariancie prezentujemy po pięć najlepszych lokat rocznych dostępnych obecnie w bankach. Jeśli dany bank oferował kilka lokat dla przyjętych parametrów, do każdego zestawienia trafiła jedna – najwyżej oprocentowana.

Liderem wrześniowego rankingu lokat rocznych Bankier.pl, wśród ofert z dodatkowymi warunkami, został BOŚ Bank, w którym na EKOlokacie z Bonusem uzyskać można maksymalnie 2,50 proc. Aby bonus w postaci wyższego oprocentowania został przyznany, klient będzie musiał posiadać konto osobiste i utrzymywać na nim określone saldo oraz aktywnie korzystać z wydanej do niego karty debetowej, dokonując miesięcznie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

2,50%

202,26 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

194,26 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus

2,40%

194,26 zł

dla klientów posiadających konto

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,40%

194,26 zł

dla klientów posiadających konto

3.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

2,10%

169,97 zł

dla klientów posiadających konto

4.

Santander Consumer Bank

Direct+ on-line

2,05%

165,92 zł

dotyczy tylko nowych środków

załóż lokatę»

5.

BGŻOptima

Lokata standardowa

2,00%

161,87 zł

dla klientów posiadających konto

Bank Millennium

Lokata Kompletna

2,00%

161,87 zł

dla klientów posiadających konto i wpłacających nowe środki

Credit Agricole Bank Polska

Lokata dla wszystkich

2,00%

161,87 zł

dla klientów posiadających konto i wpłacających nowe środki

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 26.09.2016 r.

Na drugie miejsce zestawienia spadła oferta, która jeszcze przed miesiącem zajmowała miejsce pierwsze. W wyniku kolejnej obniżki oprocentowania oferowanych lokat dokonanej przez Idea Bank, roczna Lokata Cloud ma dziś stawkę wynoszącą 2,40 proc. Drugie miejsce zestawienia najlepszych lokat rocznych dzieli z ofertami prezentowanymi obecnie przez Toyota Bank (Depozyt Plus) i Volkswagen Bank (Lokata 5 Plus), których oprocentowanie również wynosi 2,40 proc.. Ostatnie miejsce podium należy do oferty PlusBanku – roczna lokata dla klientów posiadających tam rachunek, zakładana przez system plusbank24, ma dziś stawkę 2,10 proc.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat rocznych z dodatkowymi warunkami wynosi we wrześniu 2,21 proc. i jest o 0,2 pp. niższe niż przed miesiącem.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~miro

a pejsy są przerazone że polski rodzic nie oddał im 500 zł

! Odpowiedz
2 3 ~Fakty

Pejsy są razcej wniebowzięte bo polski? rząd pożyczył od nich prawie 50 mld tylko w tym roku, żeby wypłacić patologi 500 +. W sumie już prawie bilion długu oficjalnego, nie do spłacenia. Grecy sprzedają już wyspy, co sprzeda Polska, żeby spłacić długi ? Mądre narody bez wojny potrafią zniewolić te głupie.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty) odpowiada ~Fakty

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~Fakty odpowiada (usunięty)

Bo tylko patologia może sprzedać swój kraj za 500 zł i to z pieniędzy które będą musiały spłacić ich dzieci. Nie jest to prawdą, że Polska ma 1 bln długo u zachodnich bankierów ? Popraw mnie jeśli się mylę a jeśli nie to powiedz kto spłaci te długi. Słucham

! Odpowiedz
3 10 ~Dżejms

Niech spadają - szuflada. Za dwie stówki? Trzeba być niespełna. A gdzie ryzyko Cypru, Grecji? "Stratę" 200 potraktować jak koszt ubezpieczenia. Jakby co wyjmujesz z szuflady i zamieniasz na realne dobra. A tak to możesz czekać pół roku na odblokowanie konta a pociąg odjechał.

! Odpowiedz
1 6 ~Polak

przy obecnym oprocentowaniu lokat pieniądze można spokojnie trzymać w przysłowiowej "skarpetce" - w praktyce na jedno wychodzi

! Odpowiedz
2 3 ~jj odpowiada ~Polak

jak będziesz miał np. 300.000 zł to też do skarpety ?

! Odpowiedz
0 3 ~Dżejms odpowiada ~jj

Jak chcesz w jednej chwili utracić dostęp do pieniędzy to w banku. W jednej skarpetce się nie zmieści - fakt. Kilka podkolanówek proponuję.

! Odpowiedz
8 3 ~ironia

Zarabiając 2,5% na lokacie bankowej musisz czekać 29 lat aby podwoić swoje pieniądze. Może i tak nie jest to wcale tak źle. W końcu inwestując w 10 letnie obligacje Niemiec czy Japonii będziesz tracił odpowiednio 0,11% i 0,07% rocznie (tak, oprocentowanie jest ujemne). Możesz też zainwestować w obligacje korporacyjne niemieckiego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn. Kilka tygodni temu wyemitował on obligacje o ujemnym oprocentowaniu równym minus 0,006% rocznie. Możesz też poznać i zastosować Strategię Inwestora Skazanego na Sukces (na stronie Inedukacjo) i zarobić 6521% w tym samym czasie, w jakim na lokacie bankowej zarobisz 100%. Co wybierzesz? ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~skinni

A po co na 12miesiecy? Lepiej na 2miesiace z oprocentowaniem 2,75% a później ewentualnie kolejna okazje w Idea bank z tym co urosło (procent składany). A tak w ogóle to to wszystko jest ujjj a nie zarobek

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne