Ranking lokat Bankier.pl 12M – sierpień 2016

Oprocentowanie lokat stale topnieje. Jeszcze dwa miesiące temu na najlepszej lokacie rocznej dla kwoty 10 000 zł można było uzyskać 3,00 proc. dziś będzie to już o 0,3 punktu procentowego mniej. Najwyżej oprocentowane propozycje opatrzone są ponadto dodatkowymi warunkami. 

Stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego utrzymują się na niezmiennym, rekordowo niskim poziomie od marca ubiegłego roku. W takich warunkach trudno o dobrą lokatę. Tym bardziej, że banki ciągle decydują się na kolejne, niewielkie cięcie, i tak niewysokich, stawek oprocentowania depozytów. Dziś na najwyżej oprocentowanej lokacie rocznej dla kwoty 10 000 zł można uzyskać 2,70 proc., jeszcze dwa miesiące temu było to 3 proc.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,70%

218,48 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

2.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

2,50%

202,29 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

3.

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus

2,40%

195,60 zł

dla klientów posiadających konto

4.

Santander Consumer Bank

Direct+ on-line

2,25%

182,07 zł

dotyczy tylko nowych środków

5.

Getin Bank

e-Lokata Progresywna

2,20%

178,02 zł

lokata zakładana przez system bankowości internetowej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 22.08.2016

Liderem rankingu lokat rocznych dla kwoty 10 000 zł pozostaje, podobnie jak przed miesiącem, Idea Bank z ofertą Lokaty Cloud. W sierpniu ma ona jednak stawkę o 0,1 pp. niższą niż jeszcze w lipcu (wynoszącą obecnie 2,70 proc.). Drugie miejsce zajmuje BOŚ Bank, który oferuje na rocznym depozycie maksymalnie 2,5 proc. W obu przypadkach konieczne będzie posiadania konta w danym banku i utrzymywanie na nim określonego salda przez cały okres trwania lokaty. BOŚ Bank wymaga także aktywnego korzystania z wydanej do rachunku karty debetowej.

Trzecie miejsce zestawienia należy do oferty Lokaty 5 Plus na 2,40 proc. kierowanej do klientów posiadających konto w Volkswagen Banku. Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat rocznych z dodatkowymi warunkami wynosi w sierpniu 2,41 proc.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kasia

Lokaty to nie wszystko. Grunt to nowoczesna bankowość. Mój bank niestety był w tyle dlatego teraz konto wmieniam na getin bank

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~Jurek

Nie oszczędzając!Z długami, jak z kobietami. nigdy nie można z nimi skończyć!

! Odpowiedz
0 4 ~autor_widmo

lokata topnieje bo fundusze rosna, bardzo dobrze bo to napedza wzrost gospodarki a kasa na lokacie niczego dobrego nie daje ciulaczom, zatem po mysli pis, bo pisowe firmy kredytu nie potrzebuja - wezma z innej spolki corki panstwowej lub prosto z budzetu jakas ustawa celowa albo inaczej jak sie da

! Odpowiedz
0 2 ~polak2

A kredyt 15% tak nas doją Banki za zgodą Rządów

! Odpowiedz
4 3 ~Achisz

Warto zwrócić uwagę na lokaty w BOŚ bez żadnych dodatkowych warunków 2% na okres 4,6,9 i 12 miesięcy. Taki ranking z wymaganiami jest bez sensu, kto chce latać co kilka miesięcy od banku do banku, przenosić wszystko, żeby zyskać 50 zł?

! Odpowiedz
0 5 ~mangiaTranquillo

ja i nie 50 zl a 500 zl ;)

! Odpowiedz
0 4 ~mhm

Ja tak latam, choć oczywiście tylko z częścią środków. W czasach zakładania i zamykania usług bankowych przeez Internet nie jest to problem.
Np. niedawno w BGŻOptima założyłem lokatę 3M na 3,25% + 50 zł premii, skończyła się, więc konto zamykam. Teraz Eurobank oferuje 3% na 3M na koncie oszczędnościowym, wprawdzie tylko do 30 k — ale i tak założyłem, przy okazji mam szansę poznać ciekawy system transakcyjny, dostanę 3 × 60 i konto zamknę...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 0 ~Tonny

Super lokaty znajdziecie na www.finanse-365.pl
Inwestycje alternatywne również :)

! Odpowiedz
0 18 ~wert

Nawet rząd żyje na kredyt, więc po co oszczędzać? Bierzmy przykład z kolejnych rządów i żyjmy z długu!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne