Ranking lokat Bankier.pl 12M – październik 2016

W zamian za założenie konta, aktywne z niego korzystanie czy wpłacenie nowych środków banki oferują nieco wyższe oprocentowanie lokat. Jednak przy obserwowanych obecnie stawkach, dla klienta gra staje się często niewarta świeczki.

Z najnowszego rankingu Bankier.pl wynika, że najwyżej oprocentowane lokaty roczne mają stawki 2,40 proc. Banki wymagają jednak przy nich co najmniej założenia konta osobistego. Z kolei najlepsza lokata roczna bez dodatkowych warunków ma stawkę 2,15 proc. Lokując 10 000 zł na najwyżej oprocentowanej lokacie rocznej powiązanej z kontem osobistym, można więc uzyskać około 194 zł odsetek. Wybierając najwyżej oprocentowaną lokatę roczną bez dodatkowych ograniczeń, otrzymamy około 174 zł odsetek.

W wyniku obserwowanych ostatnio obniżek oprocentowania najlepszych lokat rocznych coraz bardziej zaciera się różnica między stawkami lokat z dodatkowymi warunkami i bez nich. Jeszcze przed miesiącem najwyżej oprocentowana lokata roczna miała stawkę 2,50 proc. Dziś jest to już 2,40 proc. Zaoferują ją trzy banki: Idea Bank, Volkswagen Bank i Toyota Bank. W każdym z tych przypadków wymagane będzie posiadanie konta osobistego. Idea Bank wymaga dodatkowo utrzymania na tym koncie określonego salda przez cały okres trwania lokaty.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

194,70 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus

2,40%

194,70 zł

dla klientów posiadających konto

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,40%

194,70 zł

dla klientów posiadających konto

2.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

2,30%

186,20 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

3.

Santander Consumer Bank

Direct+ Online

2,05%

165,96 zł

dotyczy tylko nowych środków

4.

BGŻOptima

Lokata standardowa

2,00%

161,91 zł

dla klientów posiadających konto

Bank Millennium

Lokata Kompletna

2,00%

161,91 zł

dla klientów posiadających konto i wpłacających nowe środki

Credit Agricole Bank Polska

Lokata dla wszystkich

2,00%

161,91 zł

dla klientów posiadających konto i wpłacających nowe środki

5.

eurobank

Lokata mobiln@

1,85%

149,76 zł

dla klientów banku korzystających z aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 24.10.2016 r.

Na drugie miejsce zestawienia najwyżej oprocentowanych lokat rocznych spadła oferta, która jeszcze przed miesiącem zajmowała miejsce pierwsze. W wyniku obniżki oprocentowania oferowanych lokat dokonanej ostatnio przez BOŚ Bank, na EKOlokacie z Bonusem można uzyskać maksymalnie 2,30 proc. Aby bonus w postaci wyższego oprocentowania został przyznany, klient również będzie musiał spełnić dodatkowe warunki - posiadać konto osobiste i utrzymywać na nim określone saldo oraz aktywnie korzystać z wydanej do niego karty debetowej, dokonując miesięcznie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł.

Trzecie miejsce zestawienia należy do oferty Santander Consumer Bank – internetowa lokata Direct+ Online zakładana na 12 miesięcy ma stawkę 2,05 proc. Obejmuje ona jednak wyłącznie nowe środki wpłacone do banku.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat rocznych z dodatkowymi warunkami w październiku jest niższe niż przed miesiącem i wynosi 2,12 proc.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~macik4aka

Niektórzy, to by chcieli z 500zł, albo więcej, "bo mi się należy"

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~silvio_gesell

Nic dziwnego, że jest niskie oprocentowania lokat. Dodatnie oprocentowanie lokat wynika tylko i wyłącznie z tego, że w przyszłości będzie większy popyt na pieniądz. A tak jest tylko wtedy gdy rośnie populacja ludzi korzystających z danej waluty. Raczej trudno o to, gdy dzietność jest poniżej poziomu zastępowalności pokoleń.

! Odpowiedz
1 4 ~as

Słabo, oj słabo z aktualnością. Lokata Heloween w Idea bank: 3% bez haków i gwiazdek. Już mam.

! Odpowiedz
0 4 ~as

Sorry, cofam. Tu sa tylko na 12M a ta o której piszę jest na 1M.

! Odpowiedz
4 0 ~querschneider

Może trzeba spojrzeć trochę szerzej? Nie zapominajmy, że jesteśmy mieszkańcami Europy. Umiemy już kupić przez internet korzystnie komórkę w GB (jeszcze Europa), to może przyjrzeć się bankom w innych miastach. W niektórych już się przygotowują do obsługi w języku polskim (po wprowadzeniu podatku bankowego w PL).

! Odpowiedz
0 1 ~wyjadacz_parkietów

masz internet, to może najpierw obejrzyj sobie ofertę zagranicznych banków i opowiedz nam, gdzie te lokaty w walucie euro na 3% netto

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~wyjadacz_parkietów

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~kwaki

po prostu zrezygnować z usług banków

! Odpowiedz
0 9 ~filipo

Gdyby lokaty nagle byly oprocentowane 5-8% to bedzie mega podpadajace. Bankom nie oplaca sie obracac pieniedzmi poki moga wciskac kredyty z marza 100% kredytu ... Nauczono ich jedzenia chochla a nie lyzeczka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne