Ranking lokat Bankier.pl 12M – listopad 2016

redaktor Bankier.pl

Najbardziej zyskowne lokaty roczne oferują obecnie stawkę w wysokości 2,40 proc. W zamian za możliwość skorzystania z takiego oprocentowania, banki oczekują co najmniej posiadania konta osobistego. Lokowanie nowych środków, a także korzystanie z dołączonej karty debetowej wśród niektórych instytucji również jest w cenie.

W przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, które przynosiły ze sobą niekorzystne dla klientów zmiany w wysokości oprocentowania najlepszych lokat, czołówka zestawienia listopadowego nie uległa znaczącym zmianom. Wybierając lokatę 12-miesięczną, klient wciąż może liczyć na stawkę w wysokości 2,40 proc., o ile zdecyduje się spełnić postawione przez bank wymogi. Zmianie uległa z kolei wysokość oprocentowania najlepszej lokaty bez dodatkowych warunków. Po nieznacznym podniesieniu stawki przez jeden z banków wynosi obecnie 2,20 proc.  

Tradycyjnie redakcja Bankier.pl sprawdza, ile można otrzymać za przekazanie bankowi 10 000 zł na okres 12 miesięcy. Wyniki prezentowane są w dwóch tabelach. Jedna z nich obejmuje propozycje obwarowane dodatkowymi wymogami, druga porównuje depozyty dostępne dla wszystkich klientów bez ograniczeń. 

Najwyższy zysk klient odnotuje, udając się do jednego z trzech banków. 2,40 proc. oferują Volkswagen Bank, Idea Bank oraz Toyota Bank. W każdym z nich niezbędne będzie założenie konta osobistego, przy czym decydując się na ofertę Idea Banku, konieczne będzie dysponowanie dodatkowym 1 000 zł. Wskazana kwota musi być utrzymywana na założonym rachunku bankowym do momentu upłynięcia terminu lokaty. Deponując środki na Lokacie 5 Plus w Volkswagen Banku, klient otrzyma 195,74 zł. Trochę mniej dostaną po roku ci oszczędzający, którzy wybiorą Lokatę Cloud lub Depozyt Plus. Jest to związane z wyznaczonym okresem kapitalizacji poszczególnych produktów.  

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus*

2,40%

195,74 zł

dla klientów posiadających konto

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

194,34 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,40%

194,34 zł

dla klientów posiadających konto

2.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

2,30%

186,24 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

3.

Bank Zachodni WBK

Lokata nowe środki

2,20%

178,14 zł

dotyczy tylko nowych środków

4.

Santander Consumer Bank

Direct+ Online

2,05%

166,00 zł

dotyczy tylko nowych środków

5.

BGŻOptima

Lokata standardowa

2,00%

161,95 zł

dla klientów posiadających konto

Credit Agricole Bank Polska

Lokata terminowa

2,00%

161,95 zł

dla klientów posiadających konto i wpłacających nowe środki

Nest Bank

Nest Lokata

2,00%

161,95 zł

dla klientów posiadających konto

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

*Lokata z kwartalną kapitalizacją odsetek.

Źródło: Bankier.pl, stan na 21.11.2016 r.

Podobnie jak przed miesiącem, drugie miejsce w zestawieniu zajmuje EKOlokata z Bonusem od BOŚ Banku oferująca 2,30 proc. w skali roku. Lokata jest przeznaczona dla klientów, którzy założą konto osobiste, a za zakupy będą płacić wydaną „debetówką”. Wymagana kwota płatności bezgotówkowych nią dokonanych wynosi 300 zł miesięcznie. Co więcej, oferta wymaga utrzymywania na prowadzonym rachunku określonej wysokości salda. Brak spełnienia wymienionych warunków skutkuje obniżeniem oprocentowania do 1,80 proc.

Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zajmuje Lokata nowe środki wprowadzona przez Bank Zachodni WBK na początku miesiąca. Za zdeponowanie 10 000 zł na okres roku, klient otrzyma 178,14 zł odsetek, a oprocentowanie wynosi 2,20 proc. W przeciwieństwie do wspomnianych wyżej ofert, konto osobiste nie jest wymagane, jednak zgodnie z nazwą lokaty – przekazane BZ WBK środki muszą zostać uznane przez bank za nowe.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat 12-miesięcznych z dodatkowymi warunkami wynosi 2,19 proc. i jest wyższe niż w październiku o 0,07 pp.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~coin

...aaa nie widzę w zestawieniu expertów od bankowania z GETINU, nie daja już godziwego % na lokacie a przekierowują swoja aktywność na produkty inwestycyjne.... ::::)))))

! Odpowiedz
0 0 ~dkn

Polecam drugą stronę artykułu.

! Odpowiedz
1 3 ~silvio_gesell

Pieniądz to czas. Żeby móc pomnażać pieniądze bez ryzyka musi się zwiększać ilość ludzi. Gdy nie ma przyrostu populacji, to nie ma odsetek.

! Odpowiedz
3 1 ~JFK

Nie pytaj o to co bank może zrobić dla ciebie,ale o to co ty możesz zrobić dla banku.

! Odpowiedz
1 5 ~radek

ciekawe, że banki dają tylko ok 2 % a jak same pożyczają innym NASZE PIENIĄDZE to na jaki to procent to robią ? Jakie marże, opłaty, ubezpieczenia obowiązkowe ?

! Odpowiedz
3 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~groszowy

Za niedługo być może banki zaoferują lokaty na nowe środki na termin do końca życia klienta,oczywiście ze zmiennym oprocentowaniem.Po co "biedakom" gotówka,ważne by cieszyli się zyskiem do końca życia.Taki klient jest dla banków najlepszy.

! Odpowiedz
2 0 ~lokator

A autor jak po dopalaczami
Uparł się na ciągłe pisanie o groszach
Albo naćpany

! Odpowiedz
2 1 ~Michał

Artykuł ma był umownie uniwersalny, jeśli ktoś chce zainwestować 10 tysięcy to autor pokazuje zysk jak chcesz zainwestować 100 tysięcy to sobie do zysku dopisz jedno 0 i będziesz miał wynik, jak chcesz zainwestować 500 tysięcy to sobie dopisz jedno 0 i pomnóż razy 5. Oczywiście to tak nie do końca zawsze działa w skali 1:1 ale artykuł powtarzam to jeszcze raz ma być z założenia uniwersalny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~Michał

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl