Ranking lokat Bankier.pl 12M – grudzień 2014

Banki nie mają zamiaru zachęcać swoich klientów do oszczędzania w okresie świątecznym. Najkorzystniejsze lokaty, na które można w grudniu wpłacić pieniądze, nie zmieniły swojego oprocentowania od listopada. Na najlepszej z nich można zarobić 3,30 proc. w skali roku.

Brak aktywności w zakresie zmiany stóp procentowych NBP dodatkowo zniechęca banki do walki o oszczędnego Kowalskiego, który nie ma co liczyć na wyższe oprocentowanie niż przed miesiącem. Choć ponad 3 proc. na lokacie to dobry wynik przy obecnej wysokości stóp procentowych, klient banku może liczyć na niecałe 30 zł zysku zamrażając 1000 zł na rok.

Podium zwycięzców w rankingu lokat rocznych Bankier.pl pozostaje bez zmian. Przedstawiamy te, które oferują najwyższe oprocentowanie bez żadnych haczyków.

Najlepsze lokaty 12M dla kwoty 1000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

1.

Getin Online

Lokata Wznosząca

3,30%

26,73 zł

1.

Open Online

e-Lokata Wznosząca

3,30%

26,73 zł

2.

Meritum Bank

Lokata standardowa/internetowa

3,10%

25,11 zł

3.

Getin Bank

Lokata Wznosząca

3,00%

24,30 zł

3.

Idea Bank

Lokata Stabilna

3,00%

24,30 zł

4.

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,85%

23,08 zł

4.

Bank SMART

SMART Lokata WIBOR Plus

2,85%

23,08 zł

5.

Plus Bank

Lokata internetowa

2,70%

21,87 zł

Źródło: Bankier.pl

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Najlepsze lokaty oferują internetowe banki z grupy Getin Noble Bank – Getin Online i Open Online. Ich Lokaty Wznoszące pozwalają osiągnąć zysk na poziomie 3,3 proc. Drugą pozycję obronił Meritum Bank z oprocentowaniem wynoszącym 3,1 proc. Trzecie miejsce zajmują propozycje BIZ Banku i Banku SMART – lokaty BIZ WIBOR i SMART Lokata WIBOR Plus (2,85 proc.).

Na rynku dostępne są również lokaty, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków w zamian za atrakcyjniejsze oprocentowanie. Jedną z nich jest lokata Lion’s Banku – Bon Appetit, skierowana do tych, którzy planują odłożyć na lokatę znacznie większą kwotę. Dla tych, którzy dysponują środkami w wysokości 100 000 zł, bank oferuje oprocentowanie do 3,65 proc. w skali roku.

Zobacz najlepsze lokaty 12M dla kwoty 10.000 zł - bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~SW

Dwa dni po publikacji, a już nieaktualne. Obecnie najciekawsze oprocentowanie ma Idea Bank 3,5% na lokacie świątecznej. Meritum natomiast proponuje 3,7% dla nowych środków.

! Odpowiedz
0 3 ~Jacek

Śmiech w ... jak weżmiesz kredyt na rok np. 1 000 zł to oddać(ze wszystkimi prowizjami, opłatami) w ciągu roku trzeba ok. 30 procent pożyczonej kwoty, czyli np. 1 300zł... A na lokacie za cały rok dają 3%! A przecież bank naszą kasą obraca.... www.żal.plLepiej trzymać chyba jednka te kase w skarpecie... pomimo, że traci na wrtości

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~INWESTOR

Mimo ostatniego odbicia na parkiecie analityki banków JPMorgan Chase i Bank of America ostrzegają, że niepewność i zmienność na rynku akcji stają się coraz wyższe zaś wstrząsy będą powszechne w przyszłym roku.A dobrą inwestycją na krótko to kupno ETF-ów na spadki akcji Rosyjskich z trzykrotnym lewarem-RUSS,-dlatego ,że Rosyjska giełda i gospodarka będzie dalej tracić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 4 ~Mar

Przestańcie już z tymi lokatami,kto przy zdrowych zmysłach niesie pieniądze do banku, jeszcze na taki procent, no kto?DEBIL!!!

! Odpowiedz
0 3 ~www

A ty w co inwestujesz ? Może nas oswiecisz madralo?

! Odpowiedz
3 2 ~erererr odpowiada ~www

on zapewne pisząc tego posta wzbogacił się o 100 rubli

! Odpowiedz
0 0 ~Agata odpowiada ~erererr

za sto rubli od posta sam bym chętnie popisał. Uprzejmie proszę prezydenta Putina o kontakt

! Odpowiedz
0 0 ~plazowicz odpowiada ~Agata

Następna rafalala?

! Odpowiedz
4 3 ~INWESTOR

Najpewniejszą lokatą był ,jest i będzie.Inwestycja w brylanty-cena rośnie średnio w każdym roku od 12-14%,w odróżnieniu do złota ,które traci od kilku lat i będzie tracić.Dlatego ,że złotem manipulują banki,które pchają nas po zakup usd ,akcji ,a w brylanty masowo się nie inwestuje poprzez wielkie korporacje finansowe. Następnie monety kolekcjonerskie -złote ,srebrne.Teraz najlepszy czas zakupu,bo następny rok będzie bardzo nerwowy na rynkach akcji,ale pomimo tej nerwowości akcje dadzą dużo zarobić jak ktoś trafi w odpowiednie segmenty rynku,co nie jest łatwe.Chodzi tylko o akcje i ETF-y z ameryki,Chin,Tajlandi , Indi ,Brazylia,spółki wydobywcze złoto,srebro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~qwerty

12-14 % - tak BYŁO. A jak BĘDZIE - tego nie wiesz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne