REKLAMA
WEBINAR

Najlepsze TERAZ konta oszczędnościowe. Maksymalna stawka to dalej 10 proc. rocznie

Monika Dekrewicz2023-09-17 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-17 06:00

Maksymalna stawka na lokacie już dawno spadła poniżej 10 proc. w skali roku. Na szczęście dla klientów takie oprocentowanie jest jeszcze osiągalne na kontach oszczędnościowych. Minusem jest krótki termin obowiązywania tej stawki, bowiem promocja lidera rankingu niebawem się zakończy.

Najlepsze TERAZ konta oszczędnościowe. Maksymalna stawka to dalej 10 proc. rocznie
Najlepsze TERAZ konta oszczędnościowe. Maksymalna stawka to dalej 10 proc. rocznie
fot. tryam / / Shutterstock

Po rankingu z najlepszymi lokatami na rynku przygotowaliśmy kolejne zestawienie z serii, czyli ranking z najwyżej oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi. Pierwsze skrzypce w tabeli gra oczywiście stawka procentowa. Pozostałe informacje to jedynie dodatek. Dana marka bankowa może się pojawić w tabeli tylko raz – ze swoją najlepszą ofertą.

Najlepsze konta oszczędnościowe

Najwyższe stawki na kontach oszczędnościowych – wrzesień 2023 r.

Lp.

Bank

Konto

Oproc. [p.a.]

Warunki dodatkowe

1.

Raiffeisen Digital Bank

Konto oszczędnościowe Start

10,00%

dla posiadaczy ROR, do 200 000 zł, do 29 września 2023 r.

2.

mBank

Moje cele

8,00%

dla a) posiadaczy konta, którzy posiadali na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł w podanym terminie b) klientów, którzy założą konto osobiste na selfie lub przez e-dowód c) posiadaczy konta, którzy spełnili wymogi aktywności; wymagane zaakceptowanie regulaminu; wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń, do 50 000 zł na pełne 3 miesiące

3.

VeloBank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

7,50%

dla wpłacających nowe środki, którzy wyrażą zgody marketingowe, do 300 000 zł na 92 dni

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit 

7,00%

dla posiadaczy ROR, którzy wpłacą nowe środki i każdego miesiąca w czasie promocji będą wykonywać min. 5 płatności kartą lub Blikiem, do 100 000 zł na 90 dni

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

7,00%

dla posiadaczy ROR, którzy w podanym terminie nie korzystali z konta osobistego/ oszczędnościowego lub posiadali na nich sumę średnich sald nie wyższą niż 2000 zł; do 100 000 zł na 152 dni

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

7,00%

dla nowych klientów, do 50 000 zł, do 15 listopada 2023 r.

5.

Nest Bank

Nest Konto Oszczędnościowe

6,90%

dla posiadaczy ROR, którzy będą zapewniać wpływy na min. 2000 zł i wykonują min. 3 transakcje na miesiąc Wyższa stawka obowiązuje do 50 000 zł, na 90 dni

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

6,90%

brak, do 100 000 zł, do 30 września 2023 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania, regulaminów promocji i stron internetowych banków, stan na 15 września 2023 r.

Na pierwszym miejscu rankingu kont oszczędnościowych w dalszym ciągu znajduje się Konto Oszczędnościowe Start od Raiffeisen Digital Banku. Jest to oferta dla posiadaczy konta osobistego. Stawka w wysokości 10 proc. w skali roku obowiązuje już tylko do 29 września br. i obejmuje do 200 000 zł.

Oczko niżej w tabeli uplasowało się konto Moje cele od mBanku na 8 proc. rocznie. Jest to rachunek, na którym można gromadzić końcówki transakcji takich jak płatności kartą. Oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste na selfie lub e-dowód, osób, które mają już rachunki oszczędnościowe lub lokaty, ale utrzymywali na nich niskie kwoty lub osób spełniających warunki aktywności wypisane w regulaminie promocji. Lepsza stawka jest naliczana dopiero, jeśli klient zapewnił wpłaty na poziomie wyższym o co najmniej 100 zł od wypłat z rachunku w danym miesiącu. Oprocentowanie obowiązuje przez pełne trzy miesiące i dotyczy środków do 50 000 zł.

7,50 proc. w skali roku to stawka, która zapewniła VeloBankowi trzecie miejsce w tabeli. Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji przyniesie taki zysk, o ile klient wpłaci nowe środki i wyrazi zgody marketingowe. Stawka jest przyznawana na 92 dni i dotyczy środków do 300 000 zł.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
marmaj
lepiej trzymać kasę na te 3 miesiące w euro. Np z 200 tysi na 8%, otrzymasz netto po 4 miesiącach jakieś 4200zł. Jeśli euro po wyborach i podwyżkach płacy minimalnej, oraz po obniżkach stóp podskoczy z 4.65 na 4.8zł, to po 3 miesiącach zyskasz 6 tyś zł z tych 200 tyś zł zainwestowanych w euro. Nie dajcie się rolować w Polsza, tak lepiej trzymać kasę na te 3 miesiące w euro. Np z 200 tysi na 8%, otrzymasz netto po 4 miesiącach jakieś 4200zł. Jeśli euro po wyborach i podwyżkach płacy minimalnej, oraz po obniżkach stóp podskoczy z 4.65 na 4.8zł, to po 3 miesiącach zyskasz 6 tyś zł z tych 200 tyś zł zainwestowanych w euro. Nie dajcie się rolować w Polsza, tak naprawdę nic nie dostajecie od polskiego banku.
anita100
W Raiffeisen Digital Bank oprócz polskiego występuje dodatkowy podatek austriacki 25% co czyni konto oszczędniościowe już nie tak atrakcyjne jak się wydawało na początku,Należy przejść przez stertę biurokracji aby uzyskać zwolnienie od podatku,także redaktorkę proszę o bardziej szczegółowe weryfikowanie swojego artykułu aby był bardziej W Raiffeisen Digital Bank oprócz polskiego występuje dodatkowy podatek austriacki 25% co czyni konto oszczędniościowe już nie tak atrakcyjne jak się wydawało na początku,Należy przejść przez stertę biurokracji aby uzyskać zwolnienie od podatku,także redaktorkę proszę o bardziej szczegółowe weryfikowanie swojego artykułu aby był bardziej wiarygodny.
zoomek
Oszczędzajcie dalej w zapisach na serwerach albo w papierkach.
Powodzenia!
https://www.bitchute.com/video/UMEvQbrvLFoX/
o przenoszeniu wartości
1,5 minuty
jenak
Bank z tęczą tyle płaci? Takie potrzeby kapitałowe? W konserwatywnym kraju to nie popłaca widocznie.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki