REKLAMA

Najlepsze konta oszczędnościowe. W dwóch bankach lepsza oferta niż przed miesiącem

Monika Dekrewicz2021-10-22 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2021-10-22 06:00
Najlepsze konta oszczędnościowe. W dwóch bankach lepsza oferta niż przed miesiącem
Najlepsze konta oszczędnościowe. W dwóch bankach lepsza oferta niż przed miesiącem
fot. Brian A Jackson / / Shutterstock

Choć maksymalne stawki w rankingu kont lokacyjnych pozostały bez zmian, to warto wspomnieć o dwóch zmianach – mBank podniósł oprocentowanie w nowej promocji konta Moje cele, a ING Bank Śląski wrócił z promowaniem Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Dla zainteresowanych najwyższymi stawkami na kontach oszczędnościowych przygotowaliśmy dwa zestawienia. W jednym z nich można znaleźć najlepsze oferty z dodatkowymi wymogami, w drugim – rachunki dostępne bez takich ograniczeń. Jako punkt wyjścia przyjęliśmy kwotę 10 000 zł, którą posiadacz konta będzie utrzymywał przez miesiąc. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,76 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

mBank

Moje cele

1,80%

12,38 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 1,80%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do końca miesiąca, w którym przystąpiono do promocji i kolejne 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

Aion Bank

Konto oszczędnościowe (Plan All-Inclusive)

1,50%

10,31 zł

Oferta dla posiadaczy rachunku bieżącego w Aion Banku. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje do 31 grudnia 2021 r.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

1,50%*

10,31 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

4.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,10%

7,56 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne 2 miesiące, do 10 000 zł

5.

 

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2021 r., do 10 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

1,00%**

6,87 zł

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 3 miesiące, do kwoty poniżej 50 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 3 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 21.10.2021 r.

Kolejny miesiąc – kolejne zwycięstwo Getin Noble Banku w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji „Bonus dla Aktywnych” to 2 proc. w skali roku do 10 000 zł na 12 miesięcy. Warunki dodatkowe to posiadanie statusu nowego klienta, założenie konta osobistego, zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł oraz wyrażenie zgód marketingowych.

Moje cele w mBanku mogą się pochwalić drugą pozycją w tabeli dzięki oprocentowaniu w wysokości 1,80 proc. w skali roku. Jest to oferta promocyjna skierowana do nowych klientów lub osób, które na posiadanych produktach oszczędnościowych nie utrzymywały zbyt wysokiego kapitału. Moje cele to rachunek służący do gromadzenia tzw. końcówek transakcji, dlatego nie obejdzie się bez konta osobistego. Wymagane także zaakceptowanie regulaminu. Wyższa stawka obowiązuje do końca miesiąca, w którym otwarto konto i przez kolejne trzy miesiące. Konieczne zapewnienie wpływów wyższych o min. 100 zł od wypłat w danym miesiącu. Promocja obejmuje oszczędności do 10 000 zł.

Najniższy stopień podium okupują dwie oferty na 1,50 proc. w skali roku. Taka stawka jest dostępna w ramach pakietu All-Inclusive w Aion Banku. Wspomniany plan jest objęty opłatą miesięczną w wysokości 49,99 zł. Konieczne jest także posiadanie rachunku bieżącego w Aion Banku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca 2021 r.

Druga propozycja na 1,50 proc. w skali roku to Rachunek oszczędzam „Na start” w Credit Agricole. Stawka obowiązuje przez trzy miesiące i obejmuje środki do 20 000 zł. Oferta jest zarezerwowana dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste i wyrażą odpowiednie zgody marketingowe.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,31%

2,13 zł

2.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,20%

1,37 zł

3.

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto oszczędnościowe

0,15%

1,02 zł

4.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,05%

0,34 zł

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,05%

0,34 zł

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe

0,05%

0,34 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,05%

0,34 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

Bank Pocztowy

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

BNP Paribas

Konto Lokacyjne

0,01%

0,06 zł

mBank

eKonto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe PLUS

0,01%

0,06 zł

Santander Bank Polska

Konto systematyczne

0,01%

0,06 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 21.10.2021 r.

Zwycięzcą tabeli z najwyżej oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi bez tzw. haczyków na 10 000 zł zostaje Indeksowane Konto Oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku. Stawka na tym rachunku to 0,31 proc. w skali roku. Bank pobiera opłatę za prowadzenie w wysokości 30 zł, jednak można jej uniknąć, jeśli w danym miesiącu nie wyciągnie się środków z konta.

Miejsce drugie przypadło Rachunkowi oszczędzającemu od Santander Consumer Banku. Stawka na tym koncie lokacyjnym to obecnie 0,20 proc. w skali roku. Trzecia pozycja to Elastyczne Konto Oszczędnościowe w standardzie od Getin Noble Banku na 0,15 proc. w skali roku.

Konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Stawki maksymalne w ramach poszczególnych zestawień nie uległy zmianom. Maksymalne oprocentowanie na kontach z dodatkowymi warunkami i bez tego typu ograniczeń to odpowiednio 2 proc. i 0,31 proc. w skali roku. Pierwsze zestawienie przeszło jednak drobny „lifting”.

Wyższe oprocentowanie niż przed miesiącem jest dostępne w mBanku – bank przy prolongowaniu oferty specjalnej konta Moje cele poniósł stawkę z 1,70 na 1,80 proc. w skali roku. Do promowania swojego produktu wrócił również ING Bank Śląski. Otwarte Konto Oszczędnościowe jest obecnie dostępne w ramach oferty specjalnej ze specjalną stawką w wysokości 1 proc. w skali roku.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
demeryt_69
Getin właśnie oznajmił wchodzące zmiany w swojej TOiP dla oferowanego przez nich ROR.

demeryt_69
Aion Bank daje 1% na KO (oferta ważna do 31. grudnia) oraz ING 1,6% do 25k (do odwołania) - obie oferty są bez żadnych warunków.

PS. Litości, kiedy ta kobieta przestanie się tutaj wreszcie tak ośmieszać?

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki