REKLAMA

Konta oszczędnościowe z coraz wyższymi stawkami. Można otrzymać do 5 proc. rocznie

Monika Dekrewicz2022-05-20 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-05-20 06:00
Konta oszczędnościowe z coraz wyższymi stawkami. Można otrzymać do 5 proc. rocznie
Konta oszczędnościowe z coraz wyższymi stawkami. Można otrzymać do 5 proc. rocznie
fot. Bjoern Wylezich / / Shutterstock

Rosnące stawki procentowe to nie tylko domena lokat. Maksymalna stawka na kontach oszczędnościowych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami wzrosła w ciągu miesiąca z 3,50 do 5 proc. w skali roku. W tabeli można znaleźć też kilka innych propozycji na min. 4 proc. rocznie.

W najnowszym rankingu Bankier.pl przyglądamy się kontom oszczędnościowym. Tradycyjnie, najlepsze oferty dla wkładu w wysokości 10 000 zł prezentujemy z zachowaniem podziału na produkty, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków oraz konta, z których skorzystać mogą wszyscy bez konieczności posiadania statusu nowego klienta, lokowania nowych środków czy podpisywania umów o produkty powiązane z ofertą. W każdym z zestawień dany bank może pojawić się wyłącznie raz. W tym przypadku do tabeli zostanie włączona propozycja z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”

5,00%

34,40 zł

Oferta dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki i wyrażą zgody marketingowe, na 92 dni, do 400 000 zł

2.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

4,50%

30,95 zł

Oferta dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki, na 62 dni, do 200 000 zł

3.

Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe

4,00%

27,51 zł

Oferta dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki i zapewnią wpływy na ROR w wysokości min. 2000 zł miesięcznie, przez 4 miesiące, do 200 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe „Bonus na Start”

4,00%

27,51 zł*

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 3 miesiące, do kwoty poniżej 200 000 zł

Nest Bank

Nest Oszczędności

4,00%

27,51 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, którzy nie korzystali z konta oszczędnościowego w Nest Banku. Wyższa stawka obowiązuje do końca miesiąca, w którym założono rachunek i przez kolejne 2 miesiące, do 100 000 zł

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

4,00%

27,51 zł

Oferta dla klientów, którzy wpłacą nowe środki, do 30 lipca br., do 200 000 zł

4.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam

3,79%**

26,07 zł*

Oferta dla posiadaczy ROR w promocji „Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują”. Wymagane zapewnianie regularnych wpływów na konto osobiste w wysokości min. średnio 1500 zł oraz regularnych wpływów na Rachunek oszczędzam w wysokości min. średnio 100 zł (obie wartości wyliczone dla trzech ostatnich miesięcy)

5.

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

3,50%

24,08 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, którzy nie korzystali z konta osobistego lub oszczędnościowego w banku bądź posiadali na nich saldo niższe niż 100 zł. Wyższa stawka obowiązuje przez 183 dni, do 100 000 zł

Citi Handlowy

Konto SuperOszczędnościowe

3,50%

24,08 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, do 20 000 zł

*Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 3 miesiącach od otwarcia konta).

**Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 19.05.2022 r.

Najwyżej oprocentowanym kontem oszczędnościowym na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami jest aktualnie Konto oszczędnościowe od Getin Noble Banku w promocji „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. Stawka w aktualnej edycji akcji specjalnej wynosi 5 proc. w skali roku i obejmuje kapitał do 400 000 zł. Lepsze oprocentowanie nalicza się przez 92 dni. Wymagane posiadanie konta osobistego, wpłata nowych środków oraz wyrażenie zgód marketingowych.

Wiceliderem zestawienia zostało Konto oszczędnościowe Profit od Banku Millennium na 4,50 proc. w stosunku rocznym. To kolejna propozycja skierowana do posiadaczy konta osobistego w danym banku, którzy wpłacą środki uznane za nowe. Stawka dotyczy oszczędności do 200 000 zł i obowiązuje przez 62 dni.

Na trzecim miejscu znalazły się aż cztery banki oferujące 4 proc. w skali roku. Jednym z nich jest Alior Bank, który taką stawkę oferuje na Koncie Mega Oszczędnościowym. Warunki do spełnienia to posiadanie konta osobistego, zapewnienie wpływu wynagrodzenia (min. 2000 zł/m-c) oraz wpłata nowych środków na konto. Tyle samo zarobią osoby, które zdecydowały się na Otwarte Konto Oszczędnościowe w promocji „Bonus na Start” od ING Banku Śląskiego. Oferta jest skierowana do osób, które nie miały lub nie korzystały z konta oszczędnościowego w banku w podanym czasie. Zainteresowani stawką w wysokości 4 proc. w skali roku mogą zdecydować się również na konto Nest Oszczędności w Nest Banku. Z propozycji skorzystają posiadacze konta osobistego, którzy nie mieli do tej pory konta oszczędnościowego w Nest Banku. Santander Consumer Bank zamyka listę banków, które dadzą zarobić 4 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym. Rachunek oszczędnościowy z jego oferty wymaga wpłaty nowych środków. Spośród wymienionych banków najwyższy limit proponuje aż trójka z nich – Alior Bank, ING Bank Śląski i Santander Consumer Bank. Wynosi on 200 000 zł. Stawka promocyjna obowiązuje najdłużej w Alior Banku – 4 miesiące.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

4,74%

32,60 zł

2.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

2,00%

13,76 zł

Santander Bank Polska

Konto oszczędnościowe Select

2,00%

13,76 zł

3.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

1,90%

13,07 zł

4.

Bank BPS

Konto Zasobne

1,50%

10,31 zł

5.

BNP Paribas Bank Polska

Konto Lokacyjne

1,00%

6,87 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 19.05.2022 r.

Na czele tabeli z najlepszymi kontami lokacyjnymi bez tzw. gwiazdek po raz kolejny plasuje się Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Oprocentowanie dla 10 000 zł wynosi obecnie 4,74 proc. w skali roku. Bank pobiera opłatę za prowadzenie w wysokości 30 zł, ale zostanie ona zwrócona, jeśli w danym miesiącu klient nie wypłaci środków z rachunku.

2 proc. w skali roku to stawka towarzysząca dwóm ofertom z drugiego miejsca tabeli. Mowa o EKOkoncie oszczędnościowym Standard od BOŚ Banku oraz Koncie oszczędnościowym Select Santander Banku Polska. Topową trójkę zamyka Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku na 1,90 proc. rocznie

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
konik_garbusek
Przestańcie publikować "oferty" do 10 000 zł. To jest śmieszne, nie, nie śmieszne - żenujące!
kabs
Polecam Credit Agricole. Po tym jak stopy procentowe wzrosły, bank od lipca powiększa swoja marżę z 1.5% do 4.5% więc oprocentowanie konta oszczędnościowego spada w okolice 1%. Dodatkowo od miesiąca nie są dostępne lokaty o zmiennej stopie. Francja elegancja...
szprotkafinansjery
10k to oszczędności studenta-stypendysty?
olmert
Albo bezdomnego, który śpi na peronie :)
olmert
Oprocentowanie na IKO w Toyota Bank jest oparte o wskaźnik WIBOR 3M aktualizowany co kwartał. Limit to 100k, a dla wkładu powyżej tego limitu stawka wynosi WIBOR 3M - 3% oraz dodatkowo wypłata z tego konta oznacza 30 zł w plecy miesięcznie.

Znacznie lepsze są tzw. stare KO w Nest: oprocentowanie jest równe WIBOR 3M aktualizowany
Oprocentowanie na IKO w Toyota Bank jest oparte o wskaźnik WIBOR 3M aktualizowany co kwartał. Limit to 100k, a dla wkładu powyżej tego limitu stawka wynosi WIBOR 3M - 3% oraz dodatkowo wypłata z tego konta oznacza 30 zł w plecy miesięcznie.

Znacznie lepsze są tzw. stare KO w Nest: oprocentowanie jest równe WIBOR 3M aktualizowany co m-c (aktualnie 6,4%) oraz nie ma limitu kwotowego.

Konta oszczędnościowe na 10k z oprocentowaniem warunkowym zostawmy bez komentarza.
lukaspol84
a teraz odpowiedz na pytanie czy nowa osoba moze miec to tzw. "stare KO w Nest: oprocentowanie jest równe WIBOR 3M aktualizowany" ?
Wnioski wyciagnij sam

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki