REKLAMA

Nowy klient – lepsza stawka. Ranking kont oszczędnościowych

Monika Dekrewicz2020-11-13 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-11-13 06:00
fot. HAKINMHAN / Shutterstock

Wyższa stawka na koncie oszczędnościowym jest równoznaczna z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków. Aż trzy oferty w czołówce rankingu je uwzględniającego są skierowane wyłącznie do nowych klientów banku.

W listopadowym rankingu kont oszczędnościowych zachowujemy tradycję i jak co miesiąc sprawdzamy, w których bankach można zarobić najwięcej. W pierwszej tabeli można znaleźć najlepsze oferty z dodatkowymi warunkami, w drugiej najwyżej oprocentowane konta bez konieczności odhaczania kolejnych punktów z regulaminu. W obu przypadkach kwota wyjściowa to 10 000 zł, czas naliczania odsetek – jeden miesiąc. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

19,92 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

2.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,27 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1500 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

mBank

Moje cele

2,00%

13,27 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje przez 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,50%

9,96 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

4.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,64 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2020 r., do 20 000 zł

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

1,00%

6,64 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 62 dni, do 25 000 zł

5.

ING Bank Śląski

Smart Saver

0,82%**

5,47 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u.

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

**Oprocentowanie uśrednione – 1,60 proc. do 5000 zł, 0,05% powyżej tej kwoty.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.11.2020 r.

Credit Agricole i jego promocyjny Rachunek Oszczędzam „Na Start” po raz kolejny lądują na czołowej pozycji tabeli najlepszych kont oszczędnościowych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami. Konto przyniesie zysk w wysokości 3 proc. rocznie nowym klientom banku, którzy wyrażą zgody marketingowe oraz założą konto osobiste. Lepsza stawka obowiązuje przez 3 miesiące i obejmuje środki do 20 000 zł.

Drugim miejscem podzieliły się dwa banki. Obie oferty oferują stawkę w wysokości 2 proc. w skali roku. Pierwszą z nich jest oferta specjalna Getin Noble Banku „Bonus na Start”. Podobnie jak w przypadku propozycji lidera, również i ta oferta jest skierowana do nowych klientów. Poza statusem nowego klienta bank wymaga również zapewnienia wpływów wynagrodzenia na założony rachunek osobisty  (1500 zł/m-c) i wyrażenia zgód marketingowych. Bank wyznaczył limit wpłat na konto z wyższą stawką na 10 000 zł. Oprocentowanie będzie się naliczało przez 12 kolejnych miesięcy.

2 proc. w skali roku towarzyszy również propozycji mBanku – Moje Cele. To oferta promocyjna dla osób, które na produktach oszczędnościowych banku nie posiadały więcej niż 1000 zł w wyznaczonym przez bank terminie. Dodatkowym warunkiem jest posiadanie konta osobistego, zaakceptowanie regulaminu promocji oraz dokonanie w danym miesiącu o 100 zł większych wpłat na konto niż wypłat. 10 000 zł to górna granica wpłat objęta wyższa stawką, która obowiązuje przez 3 miesiące.

Na trzecie miejsce wspięło się konto Nest Oszczędności od Nest Banku. To kolejny rachunek dedykowany nowym klientom banku. Będą mogli oni skorzystać z promocyjnej stawki w wysokości 1,50 proc. rocznie do 50 000 zł na ponad dwa miesiące, jeśli przed kontem lokacyjnym otworzą konto osobiste.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,60%

3,98 zł

2.

BFF Banking Group

Rachunek depozytowy

0,50%

3,32 zł

3.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,47%

3,11 zł

4.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,40%

2,65 zł

5.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe Premium

0,30%

1,99 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.11.2020 r.

Najbardziej opłacalnym kontem oszczędnościowym dla klientów, którzy unikają spełniania dodatkowych warunków, jest obecnie Rachunek Oszczędnościowy od Santander Consumer Banku. Aktualnie bank prowadzi promocję, w ramach której można otrzymać stawkę w wysokości 0,60 proc. w skali roku do końca tego miesiąca.

Stawka niższa o 0,10 pp. od lidera to propozycja BFF Banking Group. 0,50 proc. w skali roku da zarobić klientom Rachunek depozytowy. Środki wpłacone do BFF Banking Group są objęte włoskim systemem gwarantowania depozytów.

Na trzecim miejscu uplasowało się Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku ze stawką nieco niższa od wicelidera – 0,47 proc. w skali roku. Posiadacze konta będą musieli jednak ponieść opłatę za jego prowadzenie w wysokości 30 zł, jeśli w danym miesiącu wypłacą z niego jakiekolwiek środki. Wyjątkiem jest założenie lokaty z oszczędności zgromadzonych na koncie.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W przeciwieństwie do rankingów lokat terminowych, na których zachodziło w ostatnich tygodniach do wielu zmian, dwa ostatnie zestawienia dotyczące kont lokacyjnych niewiele różni. W pierwszej tabeli z wyżej oprocentowanymi propozycjami zabrakło EKOkonta oszczędnościowego 500+, które to od 1 listopada br. nie oferuje już podwyższonej stawki dla posiadaczy kont osobistych, którzy spełnią dodatkowe warunki dotyczące płatności kartą. Obecnie na koncie obowiązuje jedynie stawka standardowa, która wynosi 0,40 proc. rocznie do 50 000 zł i 0,50 proc. w skali roku powyżej tej kwoty. 

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
czary94
I znowu oferty korzystne dla nowych klietów. Tak jest często, w Plusie też bardziej opłaca się być nowym. Rozumiem,że trzeba czymś zachęcać, zdobywać nowych klientów. Ale stary, wierny przez wiele lat klient też powinien być doceniany.
czytacz
Zapominają,że liczba klientów jest ograniczona?To stary sprawdzony klient z kasą winien mieć lepsze warunki!Może doba koronawirusa przywróci im w głowach normalność?
and-owc
Bankierów uczyła "BurdelMama" i mówiła: Nowy klijent-lepsza stawka(ruchania). Lubię być nowym klientem, tylko mają za duże "wykluczenia" (przerwy) dla starych.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki