REKLAMA
PIT 2023

Konta oszczędnościowe jak lokaty miesięczne – tym razem bez cięć

Monika Dekrewicz2021-04-09 06:00analityczka Bankier.pl
publikacja
2021-04-09 06:00

Najlepsze konta oszczędnościowe to zwykle oferty promocyjne. Po zakończeniu ich obowiązywania banki mogą pójść kilkoma drogami w tym całkowicie zrezygnować z oferty, co powoduje wahania na rynku. Tym razem lider przedłużył dotychczasowe warunki i maks. to w dalszym ciągu 2 proc. rocznie.

Konta oszczędnościowe jak lokaty miesięczne – tym razem bez cięć
Konta oszczędnościowe jak lokaty miesięczne – tym razem bez cięć
fot. Krakenimages.com / / Shutterstock

Kolejny w tym tygodniu ranking Bankier.pl przedstawia najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe skierowane do klientów, którzy zgromadzili kapitał w wysokości 10 000 zł. Najlepsze propozycje na tę kwotę przedstawiamy, zachowując podział na oferty wymagające od klienta realizacji dodatkowych warunków oraz konta, które nie mają takich obostrzeń. W danej tabeli jeden bank pod daną marką może pojawić się tylko raz. W przypadku, kiedy instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączono produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,31 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1500 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł    

2.

mBank

Moje cele

1,80%

11,97 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 1,80%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do końca miesiąca, w którym przystąpiono do promocji i kolejne 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

1,50%*

9,96 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

4.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,10%

7,32 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne 2 miesiące, do 10 000 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,65 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 30 czerwca 2021 r., do 20 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.04.2021 r.

Bankiem, który ma obecnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe dla kapitału w wysokości 10 000 zł, jest Getin Noble Bank. Stawka w wysokości 2 proc. rocznie jest dostępna na rachunku w promocji „Bonus za aktywność”. Z oferty specjalnej mogą skorzystać nowi klienci banku, którzy założą nieco wcześniej konto osobiste (np. Konto Proste Zasady). Wymagane wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnienie wpływów wynagrodzenia w wysokości nie mniejszej niż 1500 zł miesięcznie. Według banku może to być suma wpływów z kont w innych bankach czy wpływy z kont firmowych prowadzonych w Getin Noble Banku. Podana stawka dotyczy 10 000 zł i obowiązuje 12 miesięcy.

Na drugim miejscu tabeli znalazło się konto oszczędnościowe Moje cele z oferty mBanku. 1,80 proc. w skali roku to promocyjne oprocentowanie dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Dodatkowym wymogiem obowiązującym aktualnych posiadaczy produktów oszczędnościowych mBanku jest nieutrzymywanie na nich kwoty 1000 zł lub wyższej w podanym czasie. Wyższa stawka jest naliczana, jeśli saldo w danym miesiącu wzrośnie o min. 100 zł. Do obsługi rachunku konieczne jest posiadanie konta osobistego (np. eKonta osobistego). 1,80 proc. w skali roku dotyczy maks. 10 000 zł i naliczane jest przez kolejne 3 miesiące.

1,50 proc. w skali roku to propozycja Credit Agricole. Dzięki tej stawce Rachunek Oszczędzam w wariancie „Na start” uplasował się na trzecim miejscu tabeli. Oferta jest zarezerwowana dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste (np. Konto dla Ciebie) i wyrażą zgody marketingowe. Stawka obowiązuje przez 3 miesiące i obejmuje środki do 20 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,46%

3,06 zł

2.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,20%

1,32 zł

3.

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto oszczędnościowe

0,15%

0,99 zł

4.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,05%

0,33 zł

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,05%

0,33 zł

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

Bank Pocztowy

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

BNP Paribas

Konto Lokacyjne

0,01%

0,06 zł

mBank

eKonto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe PLUS

0,01%

0,06 zł

Santander Bank Polska

Konto systematyczne

0,01%

0,06 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.04.2021 r.

Indeksowane Konto oszczędnościowe od Toyota Banku to lider tabeli na tę samą kwotę, ale bez dodatkowych warunków. Oprocentowanie na tym rachunku wynosi 0,46 proc. w skali roku. Rachunek jest objęty opłatą za prowadzenie w wysokości 30 zł, jednak bank zwraca ją na konto klienta, jeśli w danym miesiącu nie były z niego wypłacane środki.

0,20 proc. w skali roku wystarczyło, aby uplasować się na drugim miejscu w zestawieniu. Taką pozycją może cieszyć się Rachunek oszczędnościowy od Santander Consumer Banku. Oczko niżej uplasowało się Elastyczne Konto Oszczędnościowe od Getin Noble Banku na 0,15 proc. rocznie.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Lokaty miesięczne i konta oszczędnościowe łączy nie tylko możliwość szybkiego cieszenia się odsetkami. W kwietniu do ich wspólnego mianownika można również dorzucić brak zmian w tabeli w stosunku do poprzedniego zestawienia.

W przypadku zestawienia z rachunkami doszło jednak do odświeżenia dwóch promocji – oferta „Bonus za Aktywność” od Getin Noble Banku doczekała się kolejnej edycji, która obowiązuje do końca maja. Do lidera dołącza również Alior Bank, który przedłużył obowiązywanie aktualnych stawek dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego na kolejny kwartał.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityczka Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
janeczek85
Zamiast bawić się w lokaty ze śmiesznie niskim oprocentowaniem polecam sprawdzić promocję w nowo otwartym banku internetowym BlackCatCard - działa w całej UE, a konto jest darmowe.

Dla nowych klientów oferują bonus 40 euro, czyli prawie 200 zł za darmo :)

Tutaj przeczytacie więcej: https://zaofertowani.
Zamiast bawić się w lokaty ze śmiesznie niskim oprocentowaniem polecam sprawdzić promocję w nowo otwartym banku internetowym BlackCatCard - działa w całej UE, a konto jest darmowe.

Dla nowych klientów oferują bonus 40 euro, czyli prawie 200 zł za darmo :)

Tutaj przeczytacie więcej: https://zaofertowani.com/blackcatcard
demeryt_69
Ale przy zamykaniu konta w Pekao wciąż tną karty nożyczkami :)

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki