REKLAMA

Najlepsze konta oszczędnościowe. 8 banków kusi stawką w wysokości min. 8 proc. rocznie

Monika Dekrewicz2022-12-23 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-12-23 06:00

Konta oszczędnościowe gonią lokaty. Aktualne oprocentowanie na rachunku lokacyjnym sięga nawet 8,25 proc. w skali roku. W sumie aż osiem banków oferuje stawkę w wysokości min. 8 proc. rocznie. W przypadku każdej z tych propozycji konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków.

Najlepsze konta oszczędnościowe. 8 banków kusi stawką w wysokości min. 8 proc. rocznie
Najlepsze konta oszczędnościowe. 8 banków kusi stawką w wysokości min. 8 proc. rocznie
fot. RPA Studio / / Shutterstock

Wysokość stawki procentowej – tym kierowaliśmy się, przygotowując dla Was ranking z najlepszymi kontami oszczędnościowymi. W tabeli można znaleźć wszystkie najwyżej oprocentowane propozycje bez względu na limity kwotowe i stawiane klientom warunki. Jeden bank może znaleźć się w rankingu tylko raz – ze swoją najlepszą ofertą.

Najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu

Najwyższe stawki na kontach oszczędnościowych – grudzień 2022 r.

Lp.

Bank

Konto

Oproc. [p.a.]

Warunki dodatkowe

1.

Nest Bank

Nest Konto Oszczędnościowe

8,25%

dla posiadaczy ROR, którzy nie korzystali z konta oszczędnościowego w Nest Banku. Wyższa stawka obowiązuje przez pełne 2 miesiące, do 400 000 zł

2.

Aion Bank

Konto oszczędnościowe (Plan All-Inclusive) 

8,00%

dla posiadaczy rachunku bieżącego w Aion Banku. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia br.

Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe 

8,00%

dla posiadaczy ROR, na który będzie wpływało wynagrodzenie w wysokości min. 2000 zł/m-c; wpłata nowych środków. Do 400 000 zł na 3 miesiące

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

8,00%

dla posiadaczy ROR, którzy w podanym terminie nie korzystali z konta osobistego/ oszczędnościowego lub posiadali na nich sumę średnich sald nie wyższą niż 2000 zł. Do 200 000 zł na 183 dni

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit 

8,00%

dla posiadaczy ROR, którzy wpłacą nowe środki i każdego miesiąca w czasie promocji będą wykonywać min. 5 płatności kartą lub Blikiem, do 300 000 zł na 90 dni

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

8,00% 

dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie lub wpłacających nowe środki. Poniżej 400 000 zł na 3 miesiące

mBank

eKonto oszczędnościowe

8,00%

dla posiadaczy mKonta Intensive, którzy wpłacą nowe środki, do 500 000 zł na 3 miesiące

VeloBank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

8,00%

dla posiadaczy ROR, którzy wpłacą nowe środki i wyrażą zgody marketingowe, do 400 000 zł na 92 dni

3.

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe Plus

7,50%

dla posiadaczy ROR, którzy wpłacą nowe środki, na 57 dni

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

7,50%

na nowe środki, do 18 stycznia 2023 r., do 2 mln zł

4.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

7,18%

brak warunków, do 100 000 zł, do 31 grudnia 2022 r. bądź zmiany tabeli oprocentowania

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

7,00%

brak warunków, do 1 mln zł, do 31 stycznia 2023 r.

Santander Bank Polska

Konto Max Oszczędnościowe

7,00%

dla nowych środków, do 300 000 zł, do 30 stycznia 2023 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania, regulaminów promocji i stron internetowych banków, stan na 22 grudnia 2022 r.

Nest Bank może pochwalić się samodzielną pozycją lidera w tabeli z najwyżej oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi dzięki stawce w wysokości 8,25 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie figuruje przy Nest Koncie Oszczędnościowym. Jest to stawka skierowana do posiadaczy Nest Konta, którzy nie korzystali do tej pory z konta oszczędnościowego w Nest Banku. Promocja dotyczy środków do 400 000 zł i obowiązuje przez pełne dwa miesiące.

Reklama

Na pozycji wicelidera znalazło się aż siedem banków ex aequo. W każdym z nich można cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 8 proc. w skali roku, choć na innych zasadach. Najwięcej na taki procent można wpłacić w Aion Banku, bowiem bank nie wyznaczył górnego limitu wpłaty. Najdłużej wysoka stawka obowiązuje w Banku Pekao – 183 dni.

Aion Bank oferuje taką stawkę na Koncie oszczędnościowym dla posiadaczy rachunku w planie All-Inclusive. Środki wpłacone do Aion Banku są objęte ochroną belgijskiego systemu gwarantowania depozytów.

Zainteresowani mogą również wybrać Konto Mega Oszczędnościowe od Alior Banku. Najwyższe oprocentowanie jest przyznawane pod warunkiem wpłaty nowych środków i zapewnienia wpływu wynagrodzenia w wysokości 2000 zł miesięcznie.

Na liście ofert z takim samym oprocentowaniem jest również Konto oszczędnościowe od Banku Pekao. Jest to oferta dla osób, które nie miały konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku, bądź posiadali na nich w podanym czasie niewysoką sumę średnich sald. Do obsługi konta oszczędnościowego potrzebne będzie konto osobiste w Banku Pekao.

Takie samo oprocentowanie jest również dostępne w Banku Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit w promocji. Oprocentowanie w wysokości 8 proc. rocznie obowiązuje, jeśli klient posiada konto osobiste, wpłaci nowe środki i będzie wykonywał miesięcznie co najmniej 5 płatności kartą lub Blikiem.

ING Bank Śląski to kolejny bank, które proponuje 8 proc. w skali roku. Oferta jest zarezerwowana dla nowych klientów lub dla tych, co wpłacą na nowe środki na Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Oprocentowanie w wysokości 8 proc. w skali roku jest także dostępne w mBanku. To propozycja dla posiadaczy mKonta Intensive, którzy wpłacą nowe środki na eKonto oszczędnościowe.

Podobne warunki stawia przed zainteresowanymi VeloBank. 8 proc. w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla korzystających z konta osobistego, którzy wyrażą zgody marketingowe i wpłacą nowe środki.

TOP3 zamykają dwie oferty na 7,50 proc. w skali roku. Konto oszczędnościowe Plus w PKO Banku Polskim dla posiadaczy konta wpłacających nowe środki oraz Rachunek oszczędnościowy z oferty Santander Consumer Banku na nowe środki. W PKO Banku Polskim wpłacić można więcej (brak kwoty maksymalnej) a preferencyjna stawka obowiązuje nieco dłużej (57 dni).

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zuziix
teraz wybor kont bankowych jest ogromny
adam.1983
Jakie rocznie, 8% w skali roku ale w wielu przypadkach na miesiąc albo 3 miesiące, generalnie zawracanie gitary zwykły marketing banków żeby ściągnąć klienta a nóż po promocji zostanie dalej na dużo gorszych warunkach.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki