Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – marzec 2016

4 proc. w skali roku – dostępne jeszcze w przypadku promocyjnych lokat krótkoterminowych, nieosiągalne jest już na kontach oszczędnościowych, nawet tych z dodatkowymi warunkami.

W marcowym rankingu lokat jednomiesięcznych Bankier.pl liderem okazał się Bank SMART oferujący 4 proc. w skali roku na SMART lokacie na powitanie. Oferta kierowana jest wyłącznie do nowych klientów, jednocześnie zakładających lokatę i SMART Konto. Maksymalna kwota, jaką można w ten sposób ulokować, to 10 000 zł. Oznacza to, że wpłacając najwyższą możliwą kwotę, klient otrzyma po miesiącu niecałe 26 zł odsetek.

Jeśli klient nie zechce zamrażać kapitału na określony czas na lokacie, może wybrać konto oszczędnościowe. Wpłacone środki będzie mógł wycofać w każdej chwili, nie tracąc przy tym naliczonych odsetek. Jednak w tym przypadku, nawet spełniając dodatkowe wymagania banku, wspomniana stawka 4 proc. w skali roku jest już nieosiągalna. Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym dostępnym na rynku, 10 000 zł po miesiącu wypracuje nie więcej niż 24 zł odsetek.

Najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy dostępny będzie obecnie w Orange Finanse (marka znanego telekomu obsługiwana przez mBank). W ramach promocji obowiązującej do 17 marca, klient będzie mógł tu uzyskać 3,5 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym. Jednak stawka ta obowiązuje wyłącznie przez pierwsze 3 miesiące, dla kwoty do 10 000 zł. Dodatkowo, oferta adresowana jest tylko do nowych klientów, którzy o rachunek oszczędnościowy zawnioskują podczas zakładania tradycyjnego konta. Mogą to też zrobić później, w ciągu 30 dni po założeniu konta osobistego, ale dla uzyskania stawki 3,5 proc. będą musieli skorzystać w tym celu wyłącznie z infolinii.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

23,87 zł

założenie ROR; obowiązuje przez 3 miesiące; maks. 10 000 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit

3,25%

22,29 zł

założenie ROR; aktywne korzystanie z ROR; obowiązuje 5 miesięcy; maks. 50 000 zł

3.

Idea Bank

Konto Zośka

3,00%

20,58 zł

założenie ROR; przelewanie na rachunek oszczędnościowy co miesiąc 10% salda utrzymywanego na Koncie Idealnym, do 100 000 zł

4.

Bank BPH

Pracowite Konto Oszczędnościowe

2,75%

18,60 zł

założenie ROR, do 50 000 zł

otwórz konto»

5.

BGŻOptima

Konto BGŻOptima

2,70%

18,52 zł

tylko dla nowych środków do 100 000 zł

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe

2,70%

18,52 zł

dla posiadaczy Konta 360º w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje 3 miesiące, do 50 000 zł

otwórz konto»

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.03.2016

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu

Kolejne miejsca w zestawieniu kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami zajmują BOŚ Bank z ofertą EKOprofit i Idea Bank z Kontem Zośka. Są to propozycje ze stawkami odpowiednio 3,25% i 3,00%. Również wymagają założenia ROR-u, a dodatkowo aktywnego korzystania z niego. Pozostałe konta w zestawieniu mają już oprocentowanie poniżej 3,00%.

Banki nie wprowadzają istotnych zmian w warunkach oferowanych kont oszczędnościowych. TOP5 najlepszych ofert z dodatkowymi warunkami w marcu prezentuje się tak samo, jak miesiąc wcześniej. Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami wynosi obecnie 3,04 proc. w skali roku.

Czytaj dalej: Najlepsze rachunki oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~bora

oszczędzam gdzie indziej, konto jest od bieżących wydatków. najlepsze obecnie wg mnie, konto na rynku to darmowe getin up. wszystko jest za free, można robić przelewy też przez facebooka, oczywiście za darmo. no i jeszcze karta z wyświetlaczem, która bardzo ułatwia życie dzięki temu że sprawdzam na niej stan konta.

! Odpowiedz
0 7 ~Piotr

Oprocentowanie lokat jest tak niskie, że trzeba czyhać na promocje i bonusy.
Obecnie Raiffaisen daje 50zł:
http://ho.novem.pl/SH14Ez
Ciekawe lokaty znajdziecie na:
http://okazjeinternetowe.pl/finanse/ranking-lokat

! Odpowiedz
0 1 ~abc

Co to za banki. To padła.

! Odpowiedz
0 0 ~ms

MBank bankrut źle słyszałeś nie siej plotek

! Odpowiedz
2 1 ~niepelnosprawny_org

ing, deutsche

! Odpowiedz
0 1 ~JubilerZGenewy

Bank of Singapore!

! Odpowiedz
5 4 ~mmm

Raczej nie opłaca się założyć w mbanku. Słyszałem że mają bankrutować.

! Odpowiedz
0 1 ~uhm

uważaj bo się spocisz

! Odpowiedz
2 7 ~Magda

katarzyna lesniewicz wymien ta fote wrteszcie idz na solarke albo zmien kolor włosow na miodowy brąz, zastanawiam sie czy tło jest niekorzystne dla Ciebie czy Ty dla tła?

! Odpowiedz
2 2 ~asdf

Nie masz się do czego przyczepić? Ubogie jest Twoje życie skoro tak ważne są dla Ciebie fotki.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne