REKLAMA

Przychody grupy CCC w 2016 r. powinny wynieść 3,3 mld zł - prezes

2016-06-03 23:06
publikacja
2016-06-03 23:06

Przychody grupy CCC w 2016 r. powinny wzrosnąć o 40 proc. do 3,3 mld zł - poinformował Dariusz Miłek, prezes CCC, na konferencji Wall Street w Karpaczu.

fot. JERZY DUDEK / / FORUM

"W tym roku przyrost przychodów planujemy na 40 proc., co oznacza, że zanotujemy 3,3 mld zł przychodów" - powiedział w piątek Miłek.

Konsensus PAP zakłada, że tegoroczne przychody grupy CCC wyniosą 3,1 mld zł, EBITDA 380 mln zł, a zysk netto 270 mln zł.

Przychody CCC za okres styczeń – maj wyniosły 1.138 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2015 roku o 33,8 proc.

"W przyszłym roku chcemy sprzedaż 50 mln par butów, z tego połowa trafi na polski rynek" - powiedział prezes.

"Zamykamy w tym tygodniu nasz ostatni sklep w Turcji. Wycofujemy się z tego rynku z powodu problemów z cłem. Myślimy natomiast o nowych rynkach, w tym o wyjściu na inny kontynent" - dodał.

Prezes nie podał szczegółów, o który kontynent chodzi.

W ciągu trzech lat zawojujemy europejski internet

W Karpaczu wiceprezes CCC, Piotr Nowjalis, stwierdził, że osiągnięto już liczne synergie m.in. infrastrukturalne, marketingowe, produktowe czy kosztowe. Eobuwie.pl jednak wciąż szybko rośnie, co może otworzyć dla CCC zupełnie nowe możliwości. - W roku 2015, gdy podpisywaliśmy z nimi umowę, mieli ambicję zrealizować wzrost na poziomie 100%. Udało im się. W tym roku otrzymali od nas cel 75% wzrostu przychodów ze sprzedaży. Póki co mają ponad 100% i nic nie zapowiada spadku tempa. Wynik ten to zasługa m.in. szybkiego rozwoju poza Polską: w Czechach, Rumuni, na Węgrzech czy Słowacji – oświadczył wiceprezes.

To właśnie zagraniczne rynki są według Nowjalisa tym, w czym tkwi ogromny potencjał. – Zalando, największy detalista w naszej branży, jest obecny w niemal wszystkich krajach Europy Zachodniej. Zatrzymali jednak swoją ekspansję na Polsce. W krajach szeroko rozumianej Europy Środkowej są w zasadzie nieobecni. A to właśnie w tym kierunku coraz mocniej rozwija się eobuwie.pl. Sprawia to, że mamy ambicję zostać największą firmą w obuwniczej branży e-commerce w Europie w ciągu trzech najbliższych lat – stwierdził. Cały wywiad z wiceprezesem CCC, Piotrem Nowjalisem, w artykule: "W ciągu trzech lat zawojujemy europejski internet".

(PAP)

pr/ mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki