REKLAMA

Prawie wszystkie banki z przerwami. Zapowiada się trudny weekend dla klientów

2022-06-10 15:20
publikacja
2022-06-10 15:20
Prawie wszystkie banki z przerwami. Zapowiada się trudny weekend dla klientów
Prawie wszystkie banki z przerwami. Zapowiada się trudny weekend dla klientów
fot. Proxima Studio / / Shutterstock

Niedostępność płatności Blik, przelewów natychmiastowych oraz brak możliwości zapłacenia za zakupy w sklepach internetowych – większość banków w Polsce zapowiedziała przerwy techniczne. Jak co tydzień na Bankier.pl sprawdzamy weekendowe prace serwisowe w instytucjach.

Przerwy techniczne na najbliższy weekend zapowiedziało aż 12 banków: PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Volkswagen Bank, Bank BPS, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, mBank, Nest Bank, Getin Bank, Toyota Bank oraz Bank Pekao.

PKO BP z przerwą techniczną

PKO Bank Polski zapowiedział kilka przerw technicznych w działaniu poszczególnych usług na najbliższy weekend. Najdłuższa z nich rozpocznie się w niedzielę (12 czerwca) o północy i potrwa do godziny 12:00. W tym czasie niedostępna będzie aplikacja mobilna, bankowość internetowa ora telefoniczna. Podczas przerwy klienci nie skorzystają także z funkcji Open Banking oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

Krótsza przerwa techniczna będzie mieć miejsce również w niedzielę (12 czerwca). Pomiędzy północą a godziną 3:00 wystąpią utrudnienia w płaceniu kartą w internecie, natomiast w godzinach 3:00-12:00 w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

Dodatkowo w czasie prac serwisowych w PKO BP (od północy do godziny 12:00) aplikacją mobilną będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą Blika.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski również zapowiedział przerwę techniczną. W nocy z soboty na niedzielę (z 11 na 12 czerwca) od północy do godz. 04:30 nieodstępne będą przelewy natychmiastowe Express Elixir i przelewy na telefon Blik. Natomiast pomiędzy północą a godziną 1:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji wpłat kartą w urządzeniach sieci ING/ Planet Cash.

Przerwa techniczna w Banku Pekao

Klienci Banku Pekao muszą liczyć się z szeregiem niedostępności spowodowanych planowanymi pracami serwisowymi w banku. Pierwsza przerwa techniczna rozpocznie się w sobotę (11 czerwca) o godzinie 23:00 i potrwa do północy. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa, aplikacja mobilna, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. Z kolei od północy do godziny 14:00 klienci mogą mieć trudności ze złożeniem wniosku o Pożyczkę Klik Gotówka.

Natomiast w niedzielę (12 czerwca) pomiędzy godziną 3:00 a 6:00 klienci Pekao nie zapłacą aplikacją PeoPay i kodem Blika, nie skorzystają z bankomatu, terminala płatniczego, karty płatniczej oraz nie przeleją pieniędzy z karty kredytowej. 

Również w niedzielę (12 czerwca) od godziny 0:30 do godziny 4:30 niedostępne będą przelewy natychmiastowe Express Elixir oraz przelewy na telefon Blik w aplikacji mobilnej. 

Utrudnienia w mBanku

Przerwa techniczna czeka także na klientów mBanku. W nocy z soboty na niedzielę (11 na 12 czerwca) w godzinach 23:00 - 4:00 niedostępne będą przelewy na telefon Blik oraz przelewy ekspresowe. Jak podaje mBank, usługi będą niedostępne zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych.

Przerwa techniczna w Credit Agricole

Kolejnym bankiem, który zapowiedział przerwę techniczną na najbliższy weekend, jest Credit Agricole. Planowane prace serwisowe rozpoczną się o północy w niedzielę (12 czerwca) i potrwają do godziny 7:00. W trakcie przerwy technicznej niedostępne będą następujące usług:

 • serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy),
 • automatyczny serwis telefoniczny IVR,
 • płatności internetowe Przelew Online,
 • Blik.

Dodatkowo oprócz wymienionych utrudnień podczas planowanych prac serwisowych klienci banku Credit Agricole nie otrzymają powiadomień SMS o transakcjach wykonanych kartą płatniczą.

Przerwa techniczna w Nest Banku

Na najbliższy weekend prace serwisowe zapowiedział także Nest Bank. Na klientów czeka "pakiet" niedostępności. Pierwsza z nich rozpocznie się w sobotę (11 czerwca) o godzinie 7:00 i potrwa do północy. W tym czasie bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać tylko w trybie przyjmowania zleceń. W praktyce oznacza to, że po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej klienci będą mogli sprawdzić stan konta i zlecić przelew do realizacji po zakończeniu niedostępności. Natomiast niedostępny będzie:

 • Blik, Visa Mobile i przelewy natychmiastowe,
 • płatności w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności,
 • potwierdzanie płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej,
 • zmienianie limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Natomiast od północy do godziny 9:00 w niedzielę (12 czerwca) niedostępna będzie aplikacja mobilna, bankowość internetowa, Blik, Visa Mobile, potwierdzanie płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, płatności w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności oraz zmienianie limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Santander Consumer Bank z przerwą

Prace techniczne zapowiedział także Santander Consumer Bank. Planowana przerwa będzie mieć miejsce w sobotę (11 czerwca) pomiędzy godziną 4:00 a 12:00. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna.

Prace serwisowe w Getin Banku

Również na klientów Getin Banku czekają utrudnienia w trakcie nadchodzącego weekendu. Przerwa serwisowa rozpocznie się w sobotę (11 czerwca) o godzinie 23:50 i potrwa do niedzieli (12 czerwca) do godziny 6:00. Podczas przerwy technicznej klienci nie będą mogli:

 • zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej,
 • potwierdzić w bankowości płatności za zakupy w internecie,
 • skorzystać z usług Blik.

Jak podaje Getin Bank, w trakcie przerwy technicznej będą działać płatności kartą płatniczą oraz zbliżeniowe telefonem.

Bank BPS z przerwą serwisową

Z przerwą techniczną będą mierzyć się również klienci Banku BPS. W niedzielę (12 czerwca) od godziny 0:30 do 4:30 niedostępne będą płatności natychmiastowe Express Elixir. Jak podaje BPS, prace serwisowe prowadzone są po stronie Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Przerwa techniczna w Toyota Banku 

W niedzielę (12 czerwca) pomiędzy godziną 7:00 a 12:00 klienci Toyota Banku muszą liczyć się z utrudnieniami w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, serwisu telefonicznego, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności. Dodatkowo pomiędzy godziną 10:00 a 12:00 mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach kartowych.

Prace techniczne w Volkswagen Banku

Również Volkswagen Bank zapowiedział planowane prace techniczne. Klienci banku w niedzielę (12 czerwca) pomiędzy godziną 7:00 a 15:00 nie będą mogli zalogować się do bankowości elektronicznego oraz skorzystać z kart płatniczych.

Bank Pocztowy z przerwą techniczną

Z kolei na klientów Banku Pocztowego utrudnienia w dostępie do usługi składania wniosków kontaktowych oraz o produkty Banku Pocztowego. Przerwa techniczna rozpocznie się w poniedziałek (13 czerwca) o godzinie 22:00 i potrwa do wtorku (14 czerwca) do godziny 3:00.

DF

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Rotacje jak wszędzie gonią coraz szybciej nowe rotacje, rotacje itd.
zoomek
Tłumacz ludziom że gotówka to podstawa - nie dociera.
Tak na prawdę kruszce to podstawa ale to dla większości oderwanych od pługa nie do pojęcia.
CDBC sobie wyobraźcie i zwiechę systemu. Ale taka sytuacja że jest WYŁĄCZNIE CDBC.
Fajne sceny szturmowanych sklepów bedą transmitowane.
forfun
są tam jakieś utrudnienia zwłaszcza w nocy z kartami - reszta to pikuś więc nie przesadzajcie z tym trudnym łikendem

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki