REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Zmiana czasu a przerwy w bankach. Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki

Monika Dekrewicz2023-03-24 13:54, akt.2023-03-26 17:44analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-24 13:54
aktualizacja
2023-03-26 17:44

Dwa razy do roku nadchodzi dzień, kiedy przesuwamy zegarki o godzinę. Często w tym czasie banki przeprowadzają przerwę techniczną. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich zaplanowały nawet kilkugodzinne prace.

Zmiana czasu a przerwy w bankach. Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki
Zmiana czasu a przerwy w bankach. Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki
fot. Roman Samborskyi / / Shutterstock

W ten weekend przerwę techniczną zaplanowały następujące marki bankowe: Bank BPS, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank oraz Santander Consumer Bank.

Przerwa w Banku Pocztowym

Klienci Banku Pocztowego powinni przygotować się na problemy z dokonywaniem transakcji gotówkowych w bankomatach czy bezgotówkowych w terminalach POS (w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych). Bank planuje prace administracyjne w poniedziałek (27 marca) od północy do godz. 2.00.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu letniego

W nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00.

PAP


Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Przerwa w Banku BPS

Krótką przerwę w dostępie do bankowości internetowej zapowiadał Bank BPS. Prace serwisowe zostały przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę (24/25 marca) w godz. 23.00 – 1.00.

Prace w BNP Paribas Banku Polska

BNP Paribas Bank Polska informuje o pracach serwisowych, które przeprowadził w sobotę (25 marca) w godz. 0.00 – 6.00. W tym przypadku przerwa dotyczyła jedynie strony internetowej banku. Bankowość internetowa była dostępna – bank udostępnił stronę umożliwiającą przejście do systemu transakcyjnego.

Przerwa w Nest Banku

Kolejnym bankiem z przerwami w ten weekend jest Nest Bank. W sobotę (25 marca) bankowość internetowa i mobilna nie były dostępne w godz. 0.30 – 5.00. Oznacza to brak możliwości korzystania z usług takich jak Blik, Visa Mobile, potwierdzenie płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej czy zmiana limitów w bankowości internetowej.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

Korzystający z usług ING Banku Śląskiego mogli napotkać na trudności w dostępie do niektórych z nich w ten weekend.

Pierwsza przerwa serwisowa miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę (25/26 marca) w godz. 23.30 – 6.30. W podanych godzinach nastąpiła czasowa przerwa w dostępie do bankomatów i wpłatomatów (w szczególności w godz. 0.00 – 1.00) , systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności 3DSecure, specjalnego interfejsu PSD2. Co więcej nie będzie możliwości dokonywania zakupu produktów w Moim ING i na stronie internetowej banku (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych).

Problemy w dostępie do bankomatów i wpłatomatów mogły również pojawić się kolejnej nocy (26/27 marca) w godz. 0.00 – 3.00.

Prace techniczne w mBanku

mBank tradycyjnie przeprowadza przerwę techniczną z okazji zmiany czasu z zimowego na letni. Prace miały miejsce w niedzielę (26 marca). Rozkład prac wygląda następująco:

  • 3.00 – 9.30 – nie było można płacić kartą, wypłacać i wpłacać środków w bankomacie,
  • 3.10 – 11.00 – brak możliwości dokonywania płatności kartą w internecie, logowania się na konto w bakowości internetowej i mobilnej, składania wniosków.

Prace obejęły również usługi maklerskie. eMakler i maklerskie aplikacje mobilne nie będą dostępne nieco wcześniej, w sobotę (25 marca) w godz. 7.00 – 21.00.

Prace w Santander Consumer Banku

Klienci, którzy chcieli korzystać z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku, mogli napotkać w ten weekend na trudności w zalogowaniu się. Będzie to spowodowane pracami serwisowymi, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę (25/26 marca) w godz. 22.30 – 1.00.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Pamiętajcie: gotówka zawsze działa. Nie zawiesza, nie ulega awarii, atakowi hakera zza ocenu czy blokadzie bo stało sie albo napisało co niepowinno.
faramir_z_gondoru
Ile to już Unia pracuje nad tym rozwiązaniem, by czasu nie zmieniać? Chyba coś z 8 lat. Patałachy.
monuz
Tylko czas letni cały rok, nic tak nie dołuje jak egipskie ciemności o 16.00 w grudniu.
kryzysio
W dodatku prąd taki drogi że mi gmina o 20.00 latarnie wyłącza przy gruntowej drodze na moje bagna.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki